סמים ביבשת

סמים ביבשת

יש שיעידו אחרת, אך הרוב המוחלט נחשף במהלך הטיול לסוגים רבים ושונים של סמים ברחבי היבשת.

אלפי מטיילים ישראלים מוצאים את עצמכם מתנסים בסוגים שונים של סמים במהלך הטיול הגדול. ריכזנו עבורכם מידע בנושאים שונים על הסמים הנפוצים ביבשת, השפעותיהם והעונשים השונים.

כתבה זו אינה באה לעודד בשום אופן שימוש בסמים מכל סוג שהוא. אנו כאן בכדי לספק מידע פוקח עיניים ואזהרות.

הסמים הנפוצים ביותר ביבשת
 – גראס [וג'ראס], אותם תפגשו בכל המדינות ללא יוצא מן הכלל.

נפוצים פחות אך לרוב יש בשפע – LSD, MD, פטריות הזיה, קוקאין ולעתים קריסטל [קוקאין טהור] ושלל סמיי הזיה מקומיים.

מרבית המטיילים הישראלים מתנסים בסמים בטיול ואף רואים בהם כחלק מהותי מחוויית הטיול. הסם הנפוץ ביותר בקרב ישראלים הוא ללא ספק השימוש בצמח הקנאביס.

גראס [צמח הקנאביס]/ ג'ראס

תוכלו למצוא את עשן הקנאביס בכל מקום בו נמצאים ישראלים [ולא רק..]. ג'ויינטים, באנגים, צ'ילומים ולמשקיעים – עוגיות ועוגות 'מיוחדות' וכו'.

רקע – נחשב ל'סם הזיה', אך מכיל את הריכוז הנמוך ביותר של חומרים פעילים והשפעתו נחשבת שולית לעומת סמים אחרים. הזיות נחשבות לנדירות ומתרחשות לעתים רחוקות- לרוב רק אצל מי שמעשן כמות חזקה וגדולה בטווח קצר.

תופעות תוצאתיות – הסם נחשב למשחרר פסיכולוגית, מפיג מתחים וכאבים ומעלה את מצב הרוח.

עלול לגרום ל- יובש בפה, דפיקות לב מהירות, עייפות, תחושת סחרחורת ובחילה, תחושת רעב [מאנצ'], טשטוש וחוסר ריכוז.

קוקאין וקריסטל
הקוקאין מגיע בצורת אבקה לבנה ומשתמשים בו ע'י הסנפה, עישון או הזרקה. לעתים הוא מגיע בצורה גבישית וצריך לפורר אותו לאבקה. לרוב, מסניפים שורות קוקאין דרך הנחיר.

השפעת הסם – מידית ותוך זמן קצר תתפשט בגופכם תחושת אופוריה ופרץ אנרגיה חזק ומעורר. התחושה עוברת תוך 20-30 דקות בערך. כיוון שהסם נצרך דרך האף, הדבר יכול לגרום לשיתוק מיידי של אזור האף, ושיתוק הגרון [במידה ונכנסים גושים של החומר].

התמכרות – הסם ממכר! לרוב צריכה של מנה ביום לא מורגשת במיוחד.. אך ראו הוזהרתם! שימוש לאורך זמן ובכמויות אשר הולכות וגדלות, עלול ליצור התמכרות ולהרוס את הגוף.

הסם נקרא גם – קריסטל וקראק. ההבדל נעשה בצורת הצריכה, ובכמויות שונות של 'חומר נקי ופעיל'. חומרים אלו מסוכנים וממכרים בצורה קיצונית. מומלץ להימנע משימוש בהם.

LSD
לרוב תשמעו על הLSD כאסיד, טריפ או קרטון. הסם מגיע לרוב בצורת גלולות או פיסת נייר הטבולה בתוך נוזל.

תופעות תוצאתיות – הזיות, התחרבות אישונים, בחילות והזעת יתר, עליה בחום הגוף, פחדים ובלבול, תפיסת מציאות מוטעת.
הזיות- ההזיות אשר חשים במהלך השימוש בסם קשורות למצבו הנפשי של האדם באופן ישיר ומבטאים את רגשותיו של האדם. לכן, עלולות להתעורר תחושות של פחד, עצב וטראומה. בעקבות השימוש בסם עלולות לחזור הזיות נקודתיות גם חודשים לאחר מכן.

אחריות אישית
במידה ובכל זאת החלטתם להתנסות והנכם לוקחים את מלוא האחריות לסכנות הכרוכות בכך – זכרו כי להיתפס עם סמים ובטח עם כמות גדולה עלולה לשים אתכם בסיטואציה לא נעימה!

• אינכם דוברים את השפה המקומית, החוק עומד נגדכם וכנראה שגם השוטר אשר ימצא בחזקתכם סמים – לא יהיה סימפתי.

• מעברי גבול – זכרו להיפתר מכל החומרים אשר ברשותכם, טרם הגעתכם לשדות תעופה או מעברי גבול שונים.

• עישון במקומות ציבוריים – מלבד במקומות אשר הוגדרו כ'מותרים לעישון', כבדו את חוקי המקום והצניעו את שברשותכם.
במידה ותתפסו, תיאלצו לשאת בתוצאות.

נקודה למחשבה:

צעירים רבים בוחרים להתנסות ויוצאים ללא פגע משימוש בסמים רבים.
אך מה אם לא תצאו מהשימוש ללא פגע? מה אם תכנסו לטריפ רע, 'תתפלפו'? האם אתם מוכנים לסכן את עצמכם – גוף ונפש, את ביטחונכם האישי, הסיכון למעצר? הדאגה של המשפחות שלכם – בשביל יום של חוויה חדשה וכיף?

ישנן לא מעט דרכים וחוויות שונות ומסעירות בהן תוכלו להתנסות בטיול. זיכרונות רבים ליצור בדרכים חדשות ומרעישות. האם הסיכון של שימוש בסמים אכן שווה את הסיכונים הכרוכים בו?
ברור לנו כי במידה ותחליטו להתנסות, שום חוק או כתבה לא יוכלו למנוע זאת מכם. אך הפעילו שיקול דעת, היו אחראיים וזהירים -חייכם שווים הרבה יותר.

• אם כבר אתם בכל זאת בעניין, ודאו כי אתם ליד האנשים הנכונים להתנסות בזה איתם. בזמן שימוש בסמים חשוב להיות בסביבה של אנשים אשר אתם מכירים ונעימים לכם, אשר יעזרו ויהיו אתכם גם אם ה'טריפ' לא בא לכם טוב.