תקשורת וסים בחו"ל

תקשורת וסים בחו"ל

דרכי תקשורת במזרח הרחוק

כיום, בעידן האינטרנטי – כמעט ואין עוד צורך בחבילות יקרות של שיחות לחו'ל או סים טיולים מיוחד הנטען לפי רצונכם. כמעט בכל מקום, תוכלו למצוא אינטרנט אלחוטי ולתקשר עם החברים והמשפחה דרך אפליקציות שונות והפייסבוק.


למה בכל זאת חשוב להיות עם סים מקומי / בינלאומי בזמן הטיול?

1. במידה ותמצאו את עצמכם במקום ללא אינטרנט אלחוטי במהלך טיול, נסיעות ארוכות או סתם עיירה נידחת – תמיד תוכלו ליצור קשר עם הארץ.

2. אין לנו יכולת לדעת לאיזה סיטואציות ניקלע במהלך הטיול וישנם מקרי חירום בלתי צפויים שכדאי שנהיה כמה שיותר מוכנים אליהם מראש, לדוגמה שיחת חירום לסוכן הביטוח שלכם.

3. איתורן – ישנם לא מעט כרטיסי טיולים אשר מאפשרים לכם לרכוש אפשרות שהסים ישלח את מיקומכם כל מספר שעות [עובד רק כאשר יש לכם תקשורת סלולרית].

סים מקומי

זוהי אופציה זולה במיוחד ברוב המדינות ואף נוחה מאוד.
1. אופציה זו מתאימה בעיקר למטיילים המתכננים להישאר באותה מדינה במשך חודש לפחות, מפני שאין כרטיסי סים שניתן להעביר בין מדינה למדינה.

2. הכרטיסים מגיעים לרוב עם חבילת אינטרנט אלחוטית וקליטה ניידת – תלוי בחבילה שתבחרו לקנות.

3. מומלץ שלא להטעין את הסים במחיר גבוה, כיוון שהסימים פעילים רק באותה מדינה בה נקנו, ייתכן ואתם תתקעו עם ייתרה לא מנוצלת בכרטיס.

4. עלות דקת שיחה – לרוב תהיה זולה משמעותית מאשר העלות בהוצאת שיחה דרך סים בינלאומי.

סים בינלאומי

ישנם חברות חיצוניות אשר מספקות סימים אלו והם יכולים להיות בכל זאת יעילים בזמן השהות בארץ זרה.

1. הסים עובד בכל מקום – לא תצטרכו לרכוש סים מקומי בכל פעם שתעברו מדינה וזה דבר מעולה!

2. ישנם חברות ישראליות שמספקות מחירים לא רעים בכלל עבור דקת שיחה לישראל או עבור שיחה מקומית אך כמובן שהן יקרות יותר מאשר שיחה מסים מקומי!

המלצות על סימים מקומיים במזרח

תאילנד – כרטיס סים מחברת True נחשב לזול והאמין ביותר. חבילת גלישה עם אינטרנט הזמין בכל האזורים של תאילנד ושיחות המשתלמות לטלפונים מקומיים בלבד תסתכם בסביבות ה600 באט.

ויאטנם – מומלץ לקחת סים של החברה Vittel שנחשבת לזולה עם מהירות גלישה סבירה. עלותה כ- 60,000 דונג לחבילת אינטרנט ושיחות.
הודו – AIRTEL נחשב לסים הטוב ביותר בעיקר בסכות קליטה אחידה בכל הודו. ישנם כרטיסי סים טובים אחרים אשר אמינים באזורים ספציפיים בהודו ומומלצים אך ואם אתם מטיילים באזור בו הקליטה של הסים איכותית.

המלצות על סימים בינלאומיים

סימלס – חברה מעולה אשר מאפשרת לרכוש את הסים ועם חבילת שיחות. ניתן לרכוש עוד חבילה בכל פעם בזמן השעות בחו'ל בצורה פשוטה ובנוסף ניתן גם לרכוש אפשרות שהסים ישלח את מיקומכם בכל מספר שעות [חשוב להדגיש שזה עובד רק בעת תקשורת סלולרית].

קידומת להתקשרות

הודו – הקידומת הבינלאומית של הודו היא 91. כדי לחייג מהארץ למספרי טלפון הודים יש להוריד את הספרה 0 מהקידומת המקומית.