סמים ביבשת (מזרח)

סמים ביבשת (מזרח)

סמים בטיול הגדול- כל מה שרציתם לדעת ואף יותר

יש שיעידו אחרת, אך הרוב המוחלט נחשף במהלך הטיול לסוגים רבים ושונים של סמים ברחבי היבשת.

אלפי מטיילים ישראלים מוצאים את עצמכם מתנסים בסוגים שונים של סמים במהלך הטיול הגדול. ריכזנו עבורכם מידע בנושאים שונים על הסמים הנפוצים ביבשת, השפעותיהם והעונשים השונים במדינות המזרח הרחוק.

—-כתבה זו אינה באה לעודד בשום אופן שימוש בסמים מכל סוג שהוא. אנו כאן בכדי לספק מידע פוקח עיניים ואזהרות—-


הסמים הנפוצים ביותר ביבשת
 – גראס [וג'ראס], אותם תפגשו בכל המדינות ללא יוצא מן הכלל.

נפוצים פחות אך לרוב יש בשפע – LSD, MD, פטריות הזיה, קוקאין ולעתים קריסטל [קוקאין טהור] ושלל סמיי הזיה מקומיים.מרבית המטיילים הישראלים מתנסים בסמים בטיול ואף רואים בהם כחלק מהותי מחוויית הטיול. הסם הנפוץ ביותר בקרב ישראלים הוא ללא ספק השימוש בצמח הקנאביס.

תוכלו למצוא את עשן הקנאביס בכל מקום בו נמצאים ישראלים [ולא רק..]. ג'ויינטים, באנגים, צ'ילומים ולמשקיעים – עוגיות ועוגות 'מיוחדות' וכו'.

רקע– נחשב ל'סם הזיה', אך מכיל את הריכוז הנמוך ביותר של חומרים פעילים והשפעתו נחשבת שולית לעומת סמים אחרים. הזיות נחשבות לנדירות ומתרחשות לעתים רחוקות- לרוב רק אצל מי שמעשן כמות חזקה וגדולה בטווח קצר.

תופעות תוצאתיות– הסם נחשב למשחרר פסיכולוגית, מפיג מתחים וכאבים ומעלה את מצב הרוח.

עלול לגרום ל– יובש בפה, דפיקות לב מהירות, עייפות, תחושת סחרחורת ובחילה, תחושת רעב [מאנצ'], טשטוש וחוסר ריכוז.

סמים ועונשים נפוצים במדינות השונות

ברוב מדינות המזרח, הכללים נוקשים לגבי שימוש בכל סוגי השימוש, כולל השימוש בסם הקנאביס ו'משפחתו'. החוק המקומי יוצר מנקודת הנחה כי 'כל המחזיק בסם – דינו כסוחר סמים'.

הודו – היתפסות עם קנאביס מעל 5 גרם דינו כדין סוחר סמים ועל כן יכנס למעצר דחוס וצפוף לימים ארוכים עד המשפט. בתומם יגזר עליו 10-20 שנות מאסר בפועל.

תאילנד – היתפסות על שימוש עצמי, תגרור מאסר של עד 5 שנים בפועל. על סחר גזר הדין ינוע בין 25-100 שנות מאסר בפועל ואף לעונש מוות במקרים קיצוניים.
שימו לב שבכל המדינות אתם עלולים להסתכן בעונש מאסר או קנס כספי גבוה.

במקרים רבים, ניתן לשחד את השוטרים המקומיים. משא ומתן על סכום השוחד לרוב מתחיל החל מ-100 דולר.

 

אחריות אישית

במידה ובכל זאת החלטתם להתנסות והנכם לוקחים את מלוא האחריות לסכנות הכרוכות בכך – זכרו כי להיתפס עם סמים במדינת עולם שלישי, זה לא נעים.

אינכם דוברים את השפה המקומית, החוק עומד נגדכם וכנראה שגם השוטר אשר ימצא בחזקתכם סמים – לא יהיה סימפתי.

מעברי גבול – זכרו להיפתר מכל החומרים אשר ברשותכם, טרם הגעתכם לשדות תעופה או מעברי גבול שונים.

עישון במקומות ציבוריים –
 מלבד במקומות אשר הוגדרו כ'מותרים לעישון', כבדו את חוקי המקום והצניעו את שברשותכם.
במידה ותתפסו, תיאלצו לשאת בתוצאות.

נקודה למחשבה…

צעירים רבים בוחרים להתנסות ויוצאים ללא פגע משימוש בסמים רבים.
אך מה אם לא תצאו מהשימוש ללא פגע? מה אם תכנסו לטריפ רע, 'תתפלפו'? האם אתם מוכנים לסכן את עצמכם – גוף ונפש, את ביטחונכם האישי, הסיכון למעצר? הדאגה של המשפחות שלכם – בשביל יום של חוויה חדשה וכיף?

ישנן לא מעט דרכים וחוויות שונות ומסעירות בהן תוכלו להתנסות בטיול. זיכרונות רבים ליצור בדרכים חדשות ומרעישות. האם הסיכון של שימוש בסמים אכן שווה את הסיכונים הכרוכים בו?
ברור לנו כי במידה ותחליטו להתנסות, שום חוק או כתבה לא יוכלו למנוע זאת מכם. אך הפעילו שיקול דעת, היו אחראיים וזהירים – ייכם שווים הרבה יותר.

אם כבר אתם בכל זאת בעניין, ודאו כי אתם ליד האנשים הנכונים להתנסות בזה איתם. בזמן שימוש בסמים חשוב להיות בסביבה של אנשים אשר אתם מכירים ונעימים לכם, אשר יעזרו ויהיו אתכם גם אם ה'טריפ' לא בא לכם טוב.

לכל אלו שלא ראו, מומלץ לראות את הסרט 'אבודים לרגע' של יאיר קויפמן טרם היציאה לטיול, רק בשביל התמונת מצב הכללית.