תכנון מסלול | ניקרגואה

כרטיס המועדון שחוסך לך כסף בטיול!

הקדמה

אחת המדינות הכי גדולות במרכז אמריקה וללא ספק אחת היפות שבהם, היא נהנית מחופים מרהיבים בשני צדיה, הים הקאריבי במזרח והאוקיאנוס השקט במערב. ניקרגואה הפכה בשנים האחרונות ליעד מאד מבוקש בגלל שילוב של תרבות ומבנים קולוניאליים הפזורים בערים רבות. זוהי מדינה יפיפייה המציעה המון למטייל בה.

תכנון מסלול:

  • זמן טיול: שבועיים עד שלושה שבועות.
  • וולקן טליקה- וולקן טליקה הוא הר געש פעיל נוסף הנמצא כ-30 ק"מ מלאון. העלייה עצמה להר לא תלולה מאוד ואפשר להשלים אותה תוך שעתיים. בדרך למעלה, אפשר לראות את הנוף הירוק שמסביב ואת שרשרת הרי הגעש המרשימה, בהחלט יעד שאסור לפספס.

למגיעים בטיסה:

קצר: ליאון > גרנדה ולגונה דה אפויו > איסלה אומטפה > סאן חואן דל סור

ארוך: ליאון > גרנדה ולגונה דה אפויו > איסלה אומטפה > סאן חואן דל סור > מאסיה > איי קורן

למגיעים יבשתית מקוסטה ריקה:

סאן חואן דל סור > איסלה אומטפה > גרנדה ולגונה דה אפויו > ליאון

 

יעדים

ליאון (2-3 ימים)

אחת הערים המרכזיות והמעניינות, ובעלת מרכז מסחרי ותעשייתי חשוב. ליאון היא עיר המוקפת בשרשרת הרי הגעש מריבוס (Maribos), שהיא אחת מהגדולות במרכז אמריקה, מה שמשוך הרבה תיירים לבוא ולבקר בה.

הגעה: נסיעה באוטובוס ממנגואה ללאון ( כשעה וחצי)

אטרקציות: מוזאונים, כנסיות, שווקים גדולים ומרשימים, ישנו גם פארק מרכזי גדול שבו ניתן לטייל ולחוות את האווירה הטובה של העיר. לאון ממוקמת קרוב לשרשרת הרי געש, ככה שניתן לצאת למגוון טיולים וטרקים באזור ההרים.

גרנדה ולגונה דה אפויו (2-3 ימים)

אגם הלוע היפהפה לגונה דה אפויו, שנמצא מרחק נסיעה קצר בלבד מגרנדה, הוא מקום נפלא להעביר בו מספר ימים בשמש ושכשוך במים הגעשיים. אם אתם קצרים בזמן, תוכלו לבלות בו גם שעות ספורות, אבל אם אתם לא מוגבלים מומלץ להישאר למספר ימים.

הגעה: אפשר להגיע ללגונה דה אפויו בתחבורה ציבורית רק ממסאיה, ומשם לקחת מונית ליעד.

אטרקציות: שכשוך במים הגעשיים של הלגונה, ישנו אופציה לצלול באגם עצמו ולעשות קורסי צלילה, יש אופציה גם לעשות קייאקים, אבובים, שייט, מצנחי רחיפה וטיול רגלי באזור.

איסלה אומטפה (2-3 ימים)

אי אומטפה, הנמצא בתוך אגם ניקרגואה, הוא בעצם שני הרי געש, שהתרוממו בתוך האגם והותכו יחד. ולכן האי עצמו נחלק לשני חלקים, כל חלק נקרא על שם הר הגעש שמרכיב אותו.

הגעה: איסלה אומטפה נמצא בתוך אגם ניקרגואה, וכדי להגיע אליו תצטרכו לקחת מעבורת מהכפר סן חורחה  או גרנאדה.

אטרקציות: טיול בהרי הגעש, קונספסיון ההר הגבוה מבין השנים המהווה את חלקו העיקרי של האי, זה נחשב לאחד המסלולים הקשים באזור אך הנוף בפסגתו עוצר נשימה. בנוסף ישנו הר הגעש מדראס, שהו הקטן יותר והפחות נגיש, אך גם אליו ניתן להגיע בטיול יום מאורגן.

סאן חואן דל סור (2-3 ימים)

היא אחת העיירות הפופולאריות ביותר בניקרגואה, בזכות היותה עיירת הנופש המושלמת. העיירה הקטנה, הנמצאת על חוף הים, היא עיירת הגולשים והמסיבות האולטימטיבית של ניקרגואה, ולכל אורך החוף תוכלו למצוא ברים ומסעדות, שבערב מארחים מסיבות.

הגעה: אוטובוס ישיר מריבאס או מונית שירות מהתחנה המרכזית של העיר.

אטרקציות: העיירה מציעה מגוון רחב של אטרקציות, ביניהן שייט, דייג, גלישה, שנרקול, צלילה, קאנופי (אומגות) ורכיבה על סוסים.

מאסיה (2 ימים)

בפארק הלאומי וולקן מסאיה, תמצאו את הרי הגעש הנגישים ביותר במדינה. בפארק יש שני הרי געש, מסאיה (Masaya) ונינדירי (Nindirí), שביחד יש להם חמישה לועות געשיים.

אטרקציות: ניתן להעלות ולצפות בלוע המעשן ובזרמי לבה האדומים. בפארק יש כמה מסלולי טיול, במרביתם ההליכה מותרת רק בליווי מדריך. מפסגת הר מסאיה, , יש תצפית מדהימה על הפארק, על אגם מסאיה ועל העיר מסאיה.

איי קורן (2-3 ימים)

איי קורן הם שני איים הממוקמים כ-70 ק"מ לניקרגואה (קורן איילנד הגדול וקורן איילנד הקטן). האיים מציעים חוויה של תיירות , חופים שלווים ומבודדים ובעיקר רוגע ושלווה.

הגעה: אל האיים מגיעים בטיסה או במעבורת מניקרגואה, כאשר האי הגדול נחשב מתוייר יותר ואילו האי הקטן הוא מבודד יותר.

אטרקציות: מסביב לאיים ישנן שוניות אלמוגים מרהיבות, אליהן ניתן להגיע בצלילה.

 

תכנון טיול