תכנון מסלול | לאוס

כרטיס המועדון שחוסך לך כסף בטיול!

הקדמה

אם יש לכם חודש לטייל במדינה תוכלו להספיק בנינוחות לחקור אותה מצפון לדרום. אם יש לכם כשבועיים מומלץ להתמקד בחלק אחד של המדינה: צפון או דרום כאשר הצפון נחשב לאיזור המתוייר יותר במדינה.

במידה ובחרתם לטייל רק בצפון אז כמובן שתצטרכו לשנות במעט את המסלול ולהמשיך ליעד הבא שלכם מואנג ויינג או ויאנטיין לכל היותר ולא תמשיכו דרומה.

הערה חשובה! אם תסתכלו על מפת לאוס, תוכלו לראות שסדר המעברים במדינה ברור לחלוטין.
גם אם תגיעו ללאוס ממדינה אחרת, תמיד תוכלו לראות במפה לאיזה יעד בלאוס אתם צריכים להגיע ולהמשיך פשוט עם המסלול.

תקצירי מסלול – חודש:

לבאים מקמבודיה: סי פאן דון [4000 האיים] > פאקסה > טה-קק > ויאנטיין > ואנג ויינג > לואנג פראבנג >נונג קיו> מונג נוי > נונג קיו > לואנג נמתה > הוי סאי [אופציה טובה לממשיכים יבשתית לתאילנד].

למגיעים בטיסה בינלאומית ישירות ללאוס, ניתן לנחות בויאנטיין או בלואנג פראבנג: נוחתים ושוהים בלואנג פראבנג > נונג קיו >  מונג נוי > נונג קיו < לואנג נמתה > לואנג פראבנג  > ואנג ויינג > ויאנטיין > טה-קק > פאקסה > סי פאן דון [4000 האיים]

לבאים מצפון תאילנד יבשתית: תעברו להוי סאי > לואנג נמתה > נונג קיו > מונג נוי > נונג קיו > לואנג פראבנג > ואנג ויינג > ויאנטיין > טה-קק > פאקסה > סי פאן דון [4000 האיים].

תקצירי מסלול – שבועיים בצפון:

למגיעים בטיסה בינלאומית ישירות ללואנג פראבנג: נוחתים ושוהים בלואנג פראבנג > נונג קיו >  מונג נוי > נונג קיו < לואנג נמתה > לואנג פראבנג  > ואנג ויינג > לואנג פראבנג ומכאן ממשיכים ליעד הבא בטיסה או יבשתית.

אם הגעתם יבשתית לצפון לאוס: תוכלו להתחיל בהויי סאי > לואנג נמתה > נונג קיו >  מונג נוי > נונג קיו > לואנג פראבנג > ואנג ויינג > לואנג פראבנג ומכאן ממשיכים ליעד הבא בטיסה או יבשתית.

למגיעים בטיסה בינלאומית ישירות לויאנטיין: נחיתה בויאנטיין ושהות של לילה > ואנג ויינג > לואנג פראבנג > נונג קיו > מונג נוי > נונג קיו > לואנג נמתה > מכאן יש שתי אופציות: להמשיך לואנג פראבנג ומכאן לעבור ליעד הבא בטיסה או יבשתית או להמשיך ישירות מלואנג נמתה להויי סאי ומשם לצפון תאילנד.

הוי סאי [2-3 ימים]

בצפון הרחוק של לאוס, בגבול עם תאילנד נמצאת העיר אליה מגיעים תרמילאים בעיקר בשביל חווית הגיבון-טיול אומגות ייחודי של יומיים/ שלושה תוך חיפוש אחר קופי הגיבון ובעלי חיים נוספים. לינה בבית עץ שגם אליו מגיעים באומגה.

כמות ימים – בעיר עצמה אין הרבה מה לעשות לכן, כמה זמן תעבירו בעיר תלוי אם תבחרו את המסלול של היומיים או השלושה בחווית הגיבון.

הגעה:
1. מצפון תאילנד – נסיעה מצאנג ראי האורכת כשעתיים וחצי.
2. ניתן להגיע ממספר ערים בלאוס, למשל מלואנג נמתה [4 שעות,60,000 קיפ].

לואנג נמתה [2-3 ימים]

עיר קטנה בצפון לאוס ידועה בעיקר בזכות הגונגלים העשירים שסביבה, מציעה טרקים רבים ופעילויות אתגריות נוספות. סביב העיר תמצאו כפרים קטנים רבים בהם תוכלו לעשות הום סטיי או סתם לבקר.

כמות ימים – יומיים שלושה מספיקים לרוב התרמילאים, חובבי הטרקים והגונגלים כנראה ימצאו עצמם זמן רב יותר בעיר.

הגעה:
1. אוטובוס מהוי סאי [4 שעות,60000 קיפ].
2. מערים נוספות בלאוס באוטובוס.
3. ניתן להגיע לעיר ממחוז יונאן בסין דרך העיר גינג הונג [7 שעות].

נונג קיו [2-3 ימים]

עיירה קטנה וחביבה סביב מצוקים יפים מאוד, מה שמייחד את נונג קיו היא אפשרות הבחירה בין סדר יום רגוע במרפסת הגסטהאוס אל מול הנהר לבין יציאה לטרק זה או אחר.
הגעה:
1. מגיעים באוטובוס מנמתה לפק מונג [Pak Mong] ומשם טוקטוק לנונג קיו.
2. ניתן להגיע באוטובוס מערים רבות למשל מלואנג פראבנג [4 שעות,40000 קיפ].
אטרקציות מרכזיות: נקודת תצפית (מומלץ בשקיעה), טרק 100 מפלים, הום סטיי.

מונג נוי [2 ימים]

מגיעים לכפר קטן וכיפי, בלי שום כביש או תחבורה, מנותק מכל הרעש והבלאגן, עם כמה גסטהוסים נפלאים ממש על גדות הנהר כשמולכם נוף הררי מרהיב!
הגעה : מנונג קיו למונג נוי ולהפך ניתן להגיע בסירה [שעה,25,000 קיפ].

אטרקציות עיקריות: נהר – ניתן לשבת ליד הנהר בסטלבט, טרק וכניסה למערה – ללכת למערה עם מים ולהסתובב בין הכפרים עם הומסטיי. המקום מאוד מתוייר אז מומלץ להגיע בשייט במוקדם.

חוזרים לנונג קיו ומשם ללואנג פראבנג

חוזרים לנונג קיו ומשם לוקחים אוטובוס של 4 שעות ללואנג פראבנג בעלות של 40000 קיפ.

ניתן להגיע ללואנג פראבנג באוטובוס מערים רבות למשל מדרום -מואנג ויינג [6-7 שעות,120,000 קיפ בממוצע].

לואנג פראבנג [3-4 ימים]

עיר תרמילאית כיפית מאוד, המפורסמת בעיקר בזכות המפלים המרשימים הסמוכים לה. בנוסף בעיר יש שוק לילה עשיר בסחורות מעניינות, דוכני סנדיבצים ושייקים זולים וטעימים במהלך היום.

מוקדי אטרקציות מומלצות:
באולינג שיכורים, העיר העתיקה (מומלץ בשקיעה), שוק לילה, מפלי קונג סי, big brother project (פרויקט התנדבותי ללימוד אנגלית).

מפלי קונג סי. לואנג פראבנג, לאוס.

ואנג ויינג [3-7 ימים]

עיירה קטנה ומגניבה בטירוף! מפורסמת בעיקר בזכות הטיובינג [סבב ברים באבובים] האדיר שבה. בנוסף גסטהאוסים רבים מציגים במסכים רבים את הסדרה 'חברים'. ישנן מסעדות רבות ומגוונות בעיירה וברים תוססים, במיוחד במושגים של לאוס, מסביב לעיירה ישנו טבע מרהיב, המכיל מערות, לגנות וגבעות מוריקות, אליהם ניתן לעשות טיולים יום. אחת הערים השוות ביותר בלאוס!

כמות ימים – משתנה מאוד בין תרמילאים- יש המאבדים עניין לאחר 3 ימים [פחות מזה לא מספיק לשום דעה] ויש שגם אחרי שבוע מתקשים לעזוב.

הגעה:
1. מלואנג פראבנג באוטובוס [6-7 שעות,120000 קיפ בממוצע].
2. ניתן להגיע באוטובוס מערים רבות למשל מדרום – מהבירה ויאנטיין [4 שעות,40000 קיפ].

אטרקציות מומלצות: הלגונה הכחולה, אבובים, השכרת אופניים, כדור פורח, סקורה בר (הבר המרכזי).

ויאנטיין [יום-יומיים]

עיר הבירה של לאוס, מאופיינת בעיקר במקדשים, מוזיאונים ושווקים. בנוסף ידועה באוכל הרחוב המשובח שלה. פחות תרמילאית מהשכנות לה מצפון ודרום.

כמות ימים – יום עד יומיים מספיקים לתרמילאי הממוצע למצות את שיש לעיר להציע.

הגעה:
1. אוטובוס מואנג ויינג מצפון [4 שעות,40000 קיפ] או טה-קק מדרום [7 שעות,80000 קיפ].
2. ניתן להגיע בטיסה בינלאומית מיעדים רבים ביבשת.

טה-קק (לופ) [4 ימים]

בדרום מרכז לאוס שוכנת לה העיירה הקסומה הזו אשר מושכת אליה תרמילאים בעיקר בשביל לופ האופנועים המפורסם אשר עובר דרך מפלים מרשימים, מערות ובכללי דרכים מרהיבות במשך מספר ימים.

מהנה מאוד אך לא מתאים לכולם וכולל 'התמודדויות' רבות בדרכים.

כמות ימים – הלופ המלא אורך 4 ימים ומומלץ לעשות את כולו אם מתאפשר, כמו כן לקצרים בזמן ניתן לאלתר עם סוכנות הנסיעות מסלול קצר יותר.

הגעה – ניתן להגיע לעיר באוטובוס מערים רבות בלאוס למשל מצפון מויאנטיין [7 שעות,80000 קיפ בממוצע] או מדרום מפאקסה [7 שעות,70000 קיפ בממוצע].

פאקסה [3-4 ימים]

בדומה לטה-קק גם כאן העיסוק המרכזי הוא טיולי אופנועים בטבע מדהים ומיוחד שם תראו בין היתר-מפלים מרשימים ומטעי קפה רחבים ויפים. בזכות מטעי הקפה הפזורים באיזור הקפה בעיר הוא מצוין ומגוון.

כמות ימים – מרבית התרמילאים מבלים באיזור בין שלושה לארבעה ימים, כמובן שזה תלוי כמה תרצו להסתובב עם אופנוע או אם תבחרו פשוט לנסוע לטאד לו [כפר מיוחד סמוך לשמורה יפה מאוד] ולהעביר שם יום-יומיים.

הגעה:
1.באוטובוס מטה-קק [7 שעות,60000 קיפ].
2. ניתן להגיע לפאקסה מערים רבות בלאוס באמצעות אוטובוס או באמצעות טיסה מיעדים מסוימים.

סי פאן דון (4000 האיים) [2-5 ימים]

ידוע יותר בשם 4000 האיים, המרכזי בניהם עבור התרמילאים הצעירים הוא דון דט, שם העיסוק המרכזי הוא לשבת סביב האגם עם שייק טוב. כמובן שישנם מספר אטרקציות באי כמו למשל צפייה בדולפינים ורודים מדהימים או נסיעה באופניים אל מפלי קון.

כמות ימים – משתנה מאוד בין תרמילאי לתרמילאי, עבור אילו שחייבים להיות תמיד בתנועה כנראה לאחר יומיים ימצאו את עצמם באוטובוס ליעד הבא, עבור אוהבי הבטלה גם שבוע לא בהכרח יספיק.

הגעה:
1. ניתן להגיע לאיים באמצעות אוטובוס וסירה מכמה ערים בלאוס למשל מפאקסה ]3-4 שעות בערך, עלות ממוצעת כולל סירה לדון דט-80000 קיפ].

2. לבאים מקמבודיה – מקובל מאוד להגיע באוטובוס ממפנום פן או מסיאם ריפ.

10% הנחה
הוסטל מעולה בואנג ויאנג שבלאוס עם אווירה מעולה
5% על האוטובסים ו20% על הכביסה
סוכנות טיולים פופולרית שמציעה השכרת אופנועים לנסיעה בלופ של פאקסה.
על המסעדה והלינה
גסטהאוס ומסעדה הודית נהדרת עם ניחוח של דרום הודו.

תכנון טיול