תכנון מסלול I הונדורס

כרטיס המועדון שחוסך לך כסף בטיול!

הקדמה:

היא המדינה השנייה בגודלה במרכז אמריקה, הונדורס מכילה אתרים ארכאולוגים רבים של בני המאיה, שמורות טבע ורצועות חוף לים הקריבי ולאוקיינוס השקט, עם חופים יפים ושוניות אלמוגים.

תכנון מסלול:

  • זמן טיול: שבוע עד שבועיים.
  • האי אוטילה: הוא אחד משלושה איים השייכים להונדורס, הוא אי שמח וצעיר ולכן הוא מושך תיירים רבים מרחבי העולם, אוטילה הוא אחד מיעדי הצלילה הפופולארים במרכז אמריקה, תוכלו להנות מצלילות בצד הדרומי והרדוד יותר ומהצד הצפוני והפחות נוח. בנוסף תוכלו להנות משלל חיות שונות ומגוונות וביניהם כריש הלוויתן המרשים והגדול.

למגיעים יבשתית מניקרגואה:

קצר: ליאון > אוטילה > רוטאן > לה סייבה

ארוך: ליאון > סן פדרו סולה > אוטילה > רואטן > לה סייבה >  לקופאן

למגיעים בטיסה:

קצר: טגוסיגאלפה > לה סייבה > אוטילה > רוטאן

אורך: טגוסיגאלפה> לה סייבה > אוטילה > רוטאן > קופאן

יעדים:

טגוסיגאלפה

עיר הבירה של הונדרס, הי עיר גדולה מאוד, צפופה ורועשת. רוב המטיילים מגיעים אליה כתחנת מעבר בדרך לאל סלבדור או ניקרגואה, ולא נשארים כאן זמן רב. העיר נוסדה בשנת 1524 כמחנה כורים.

הגעה: בטיסה מכל יעד במרכז אמריקה.

אטרקציות: הפארק הלאומי לה טיגרה, אחת משמורות הטבע היפות בהונדורס המרוחק כ- 11 ק"מ מטגוסיגאלפה, השמורה מציעה מגוון של נופים מרהיבים ומסלולי טיול רבים. בנוסף ישנו פארק בשם אל פיקאצ'ו, המציע מקום נחמד ורגוע להעביר בו כמה שעות ולהנות.

לה סייבה (3-2 ימים)

היא עיר נמל גדולה, שמטיילים רבים מגיעים אליה על מנת לקחת מעבורת לאיי אחרים. העיר נחשבת לאחת הערים החשובות בהונדורס ולכן קל מאוד להגיע אליה כמעט מכל מקום.

הגעה: לה סייבה היא עיר גדולה ומפותחת, וניתן להגיע אליה מכל מקום בתחבורה ציבורית.

אטרקציות: נפארק הלאומי פיקו בוניטו נחשב לשמורת טבע מדהימה, שניתן לבצע בה טיולים יומיים ולחוות את חיות הג'ונגל מקרוב, בנוסף תוכלי לבצע טיולים רגליים נוספים לבריכות ומפלים, ולצאת לקנופי וראפטינג.

קופאן (2 ימים)

הוא כפר קולוניאלי מקסים, הנראה כמו נוסטלגיה של המערב הפרוע.

הגעה: ניתן לקחת אוטובוס מהערים המרכזיות טגוסיגאלפה, סן פדרו סולה ולה סייבה.

אטרקציות: ישנו האתר הארכיאולוגי הקדום הנמצא במרחק ק"מ אחד, ונחשב לאחד מהאתרים המרשמים ביותר של שבט המאיה. תוכלו לראות באתר פרמידות, מקדשים ומצבות אבן מרשימות.

אוטילה (2-3 ימים)

הוא אחד משלושה איים השייכים להונדורס, הוא אי שמח וצעיר ולכן הוא מושך תיירים רבים מרחבי העולם, אוטילה הוא אחד מיעדי הצלילה הפופולארים במרכז אמריקה.

הגעה: ניתן להגיע בטיסה מלה סייבה או בשייט (קצר, זול ונוח).

אטרקציות: אין ספק שהאטרקציה המרכזית באי היא הצלילות שבה, באוטילה ניתן לצלול משני צידי האי (הדרומי והצפוני), ולהנות ממגוון רב של חיות שונות ומגוונות.

רואטן (2-3)

האי רואטן הוא נחשב לאחד לאי היפה ביותר של הונדורס, האי שופע צמחייה טרופית עשירה ומוקף בחופים קסומים צלולים ונעימים וחולות לבנים עם הרבה עצי דקל. מיקומו בסמוך לריף האלמוגים הגדול ביותר בקריביים הופך אותו לאחד מאתרי הצלילה המדהימים בעולם.

הגעה: ניתן להגיע בטיסה או במעבורת מהעיר לה סייבה.

אטרקציות: ברחבי האי תוכלו למצוא אתרי אומגות, פארק פרפרים, חוות איגואנות, רכיבה על סוסים דרך הג'ונגלים ולאורך החופים, לטייל בשבילים בתוך יערות וצמחייה מרהיבה בגני (Carambola) וכמובן ליהנות מהחופים הקסומים.

 

 

 

2$ הנחה ללילה
הוסטל מקסים בעיירה לה סייבה שבהונדורס!

תכנון טיול