תכנון מסלול | בליז

כרטיס המועדון שחוסך לך כסף בטיול!

הקדמה

בליז, מדינה יפהפייה וקטנה במרכז אמריקה המשלבת את התרבות הקריבית עם התרבות של מדינות מרכז אמריקה. בבליז תוכלו לבחור האם לבלות בשמורות טבע, בים או באתרים ומבנים שונים ומגוונים. מדינה זו ידועה בריף הארוך שלה ובו קיר אלמוגים עמוק ומרשים, מה שהופך אותו ליעד צלילה פופולארי ביותר.

תכנון מסלול:

  • זמן טיול: שבוע עד שבועיים.
  • Great Blue Hole-  אחד מאתרי הצלילה המרתקים והמאתגרים בעולם, שונית אלמוגים בצורת מעגל סוגרת בתוכה את החור הכחול הגדול, מערה תת־מימית בעומק של 122 מטר. הצלילה מתבצעת מהצד הפנימי של השונית, לאורכו של קיר שיורד למעמקים. באתר זה ניתן לראות מגוון רב של חיות וביניהם (כרישים, דגים, צבים ועוד), חשוב לציין שזאת צלילה לא פשוטה, אז כדאי לקחת זאת בחשבון.

לנוחתים בבליז סיטי:

קצר: בליז סיטי > קי קולקר > סן פדרו ואמברגריס קי

ארוך: בליז סיטי > קי קולקר > סן פדרו ואמברגריס קי > דאנגריגה > פלסנסיה > סן איגנסיו

למגיעים יבשתית מגואטמלה:

קצר: סן איגנסיו > בליז סיטי > קי קולקר

אורך: סן איגנסיו > פלסנסיה > דאנגריגה > בליז סיטי > קי קולקר > סן פדרו ואמברגריס קי

 

יעדים:

בליז סיטי

העיר הכי גדולה ובירתה לשעבר של בליז. אומרים שבליז סיטי מסוכנת, ובשל כך, מטיילים רבים בוחרים להשתמש בעיר רק כתחנת מעבר ליעדים נוספים במדינה.

הגעה: בטיסה מכל יעד במרכז אמריקה.

אטרקציות: ניתן לראות את האתרים ההיסטוריים, בפארקים היפים, המוזיאונים, מרכזי התרבות ואזורי קניות. כל מה שיש לעיר גדולה ושופעת להציע.

דנגריגה ( 2 ימים)

שיושבת על גדות נהר סטן קריק, היא עיר גדולה ולמרות זאת היא לא נראית עירונית במיוחד. היא מתאפיינת בבתי עץ ובסירות דייגים לגדות הנהר. והיא בית לבי הגאריפונה (אינדיאנים מהקריביים עם מהגרים אפריקאים).

הגעה: מהטרמינל בבליז סיטי לוקחים אוטובוס מקומי לכיוון Punta Gorda.

אטרקציות: ניתן לבקר במרכז המאיה ובשמורת היגוארים הראשונה בעולם,להנות מהחוף, ולצלול עם שנורקל בשונית שנמצאת במרחק של כמה קילומטרים ממנו.

קי קולקר ( 2 ימים)

האי קטן, שמהווה גם הוא חלק מהשונית של בליז, חביב במיוחד, משום שהוא פחות יקר ופחות ממוסחר. בקי קוקר כמעט ואין מכוניות, אבל יש הרבה אופניים. התושבים מתפרנסים מהים ומדייג בעיקר.

הגעה: לוקחים מעבורת מבליז סיטי בעלות של 30 דולר בליז, פחות משעה הפלגה. המעבורת יוצאת ממקום שמרוחק כרבע שעה הליכה מהטרמינל, אפשר לקחת מונית ב-7 דולר בליז.

אטרקציות: רוב התיירות על האי מתמקדת בצלילה. ולכן יש לא מעט אתרי צלילה מסביב לאי, הרבה צוללים מגיעים לאי כדי לצלול ומכריזים עליו כאחד מאתרי הצלילה היפים והמרשימים בבליז.

פלסנסיה (2 ימים)

כפר השוכן במחוז סטן קריק שבדרום בליז. זהו אחד היעדים האהובים והמתוירים ביותר בבליז, בשל הלגונות והים הקריבי המשתרע לאורך הכפר.

הגעה: מהטרמינל בדנגריגה לוקחים אוטובוס מקומי ל-Punta Gorda  (שעה וחצי נסיעה), יורדים ב-Big Creek. משם לוקחים מונית למעבורת לפלסנסיה (10 דקות שייט). אופציה אחרת, היא לקחת אוטובוס ישיר מדנגריגה (כשעתיים נסיעה).

אטרקציות: ניתן לשחות, לשנרקל, לצלול, לשוט בקיאקים בלגונת המנגרובים. המקום מהווה גם אזור טוב לטיולי צלילה בשונית המחסום של בליז, באתרים ארכיאולוגיים ובשמורת קוקסקומב.

 

סן פדרו ואמברגריס קי (2-3 ימים)

האי הגדול ביותר של בליז נקרא אמברגריס, העיירה שמתפרשת על פני חלק מהאי נקראת סן פדרו.

הגעה:  מעבורת מבליז סיטי ב-40 דולר בליז או מקי קולקר ב-30 דולר בליז.

אטרקציות: ניתן לעשות קורס צלילה, טיול יום ל-Blue Hole ולעוד אתרי צלילה נוספים באזור, מגוון סוגים של ספורט ים וכמובן חוף ים ומסעדות.

סן איגנסיו (2 ימים)

עיר הסמוכה לגבול עם גווטמאלה ומשמשת נקודת מעבר וביקור באתרי בני שבט המאיה.

הגעה: מהאי קולקר שטים לבליז סיטי ומהתחנה המרכזית לוקחים אוטובוס ( שעתיים נסיעה), ניתן להגיע גם יבשתית מגואטמלה.

אטרקציות: מערת ATM, כולל שחיה במערה ואבובים. אחת האטרקציות הכי פופולאריות בבליז, ניתן לבקר גם באתרי המאיה במרשימים והיפים.

 

20% הנחה על כל הנסיעות
שירות הסעות ואוטובוסים מבליז לגואטמלה / מקסיקו / תוך בליז.

תכנון טיול