מאדיה פראדש

מפת מאדיה פראדש

ברוכים הבאים למאדיה פראדש

מטייל הרוצה להפנים ולהבין את הודו המקורית והראשונית, חייב להגיע לטייל בדרכים המופלאות של ארץ זו.

מלבד הקסם התרבותי השייך לה, היא רוויה גם בקסם הנופים, יערות ירוקים עצומים, המהווים 12.5% מסך היערות בהודו כולה, ארכיטקטורה שבטית יפיפייה, נהרות שחוצים את המדינה, כ-90 פארקים לאומיים יפיפיים המשמרים את הסביבה ובעלי החיים של המדינה, משאבי טבע רבים כמו מחצבי מינרליים, תעשיית נחושת ויהלומים, ציורים פרה-היסטוריים, ארוטיקה דתית, מבצרים עצומים וכדומה.

קסם נוסף השייך לה, טמון במצע החברתי, במדינה זו האוכלוסייה מורכבת מקבוצות אתניות ומשבטים.

יעדים מומלצים במאדיה פראדש

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

רקע

מאדהיה- פרדש נקראת גם הלב של הודו', בשל מיקומה הגאוגרפי, בדיוק במרכז. דבר נוסף המרמז לנו על מיקומה, מאדהיה-מרכז, פרדש- אזור/פרובינציה, 'פרובינציית המרכז'.

גאוגרפיה

היא גובלת בחמש מדינות- ראגסטן, אוטר-פרדש, צ'האטיסגאר, מהרשטרה וגוג'ראט. בירתה של מאדיה פרדש היא בהופל, המוכרת גם כעיר האגמים. מאדיה פרדש היא המדינה השישית בגודל אוכלוסייתה בכל הודו.

הודו הקלאסית

המדינה, בהחלט לא מתאימה לכל מטייל, כאן בהודו הקלאסית, הלא נגועה, המרוחקת מהתיעוש ומההתמסחרות נשאר משהו בתולי, תמים וחף ממגננות. מטייל הרוצה להפנים ולהבין את הודו המקורית והראשונית, חייב להגיע לטייל בדרכים המופלאות של ארץ זו.

אטרקציות ויופי

מלבד הקסם התרבותי השייך לה, היא רוויה גם בקסם הנופים, יערות ירוקים עצומים, המהווים 12.5% מסך היערות בהודו כולה, ארכיטקטורה שבטית יפיפייה, נהרות שחוצים את המדינה, כ-90 פארקים לאומיים יפיפים המשמרים את הסביבה ובעלי החיים של המדינה, משאבי טבע רבים כמו מחצבי מינרליים, תעשיית נחושת ויהלומים, ציורים פרה-היסטוריים, ארוטיקה דתית, מבצרים עצומים וכדומה.

אוכלוסייה

קסם נוסף השייך לה, טמון במצע החברתי, במדינה זו האוכלוסייה מורכבת מקבוצות אתניות ומשבטים. כ-20% ומעלה מאנשי מאדהיה-פרדש משויכים וחיים בצורה שבטית.

במדינה זו ישנם כ-46 שבטים, רובם המכריע ידועים ומוכרים ושלושה מתוכם הוגדרו כ-קבוצות שבטיות פרימיטיביות במיוחד'.

דבר המתקשר באופן ישיר לכך, הוא העניין שמאדהיה-פרדש היא המדינה הכי פחות מתפתחת בהודו, דבר העוזר לשימור האוכלוסייה הפחות 'מתורבתת' ומאפשרת לצורת חייהם, השבטית לעתים והלא מפותחת, להמשיך להתקיים ללא פגע.

רעב ועוני

מאדיה פרדש היא המדינה הנמצאת בדירוג הנמוך ביותר של מדד הרעב במדינות הודו ומככבת ברשימה לצד אפריקה במדד העולמי. כך יוצא שהזוכים לטייל בה, חווים אותנטיות פלאית שקשה למצוא כיום.

אתרי מורשת עולמיים

במדינה זו ישנם שלושה אתרים מיוחדים במינם שהוכרזו עי אונסק'ו לאתי מורשת עולמית, קבוצת המונומנטים של קג'רוהו, הידועים בשמם 'המקדשים הארוטיים' או 'מקדשי הקאמה-סוטרה', המונומנטים הבודהיסטיים של סאנצ'י, הידועים בתור המבנים העתיקים ביותר בהודו, ומקלטי האבן בהימבטקה, הידועים כמקלטים שנחצבו ואוכלסו ע'י ההומו-ארקטוס לפני 100,000 שנים בהם ניתן לראות עקבות וסימנים מחיי האדם הקדמון.

מדינה זו ידועה גם בשל מוסיקה הקלאסית ההינדוסטנית והשירה העממית הייחודית לה ובזכות ריקודי העם הרבים שלה.

סקירה כללית

ערים במאדיה פראדש