מערב בנגל

מפת מערב בנגל

ברוכים הבאים למערב בנגל

יעלה בקרוב

יעדים מומלצים במערב בנגל

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

רקע

מדינת מערב בנגל או בנגל המערבית, נמצאת בחלקה הצפון-מזרחי של הודו. היא שוכנת לאורך חופי האוקיינוס ההודי ובירתה היא כלכותה או בשמה החדש והמעודכן קולקטה.

בעבר, כלכותה הייתה בירת הודו, עד אשר הועברה הבירה לדלהי, לעיר יש הרבה עניין להציע, מבחינת היסטוריה, אוכל ותרבות.

בנגלים

מערב בנגל מיוחדת ומעניינת מבחינת החוויה שהיא מציעה. התושבים, התרבות וגם השפה השולטת – הם בנגלים. הבנגלים הם עם משמעותי בהודו עם מסורת מפוארת משל עצמו, בין היתר הרבה מנהיגים ידועים, יוגים, ואמנים. כל מה שתיתקלו בו כאן, מבחינת אנשים, מנהגים ואוכל יהיה בנגלי, שונה לגמרי מהודו.

אוכל בנגלי

רבים אומרים שרק בשביל האוכל הבנגלי שווה להגיע לכאן והם כנראה צודקים. האוכל המקומי מעניין, טעים ומגוון ביותר, כולל בתוכו הרבה רטבים וסוגי בישול ייחודיים לבנגל, וגם שפע של מאכלי ים ובשר.

גאוגרפיה

חלקה הדרומי של מערב בנגל הוא בעל אקלים טרופי – ובכך היא שונה לחלוטין משאר צפון הודו, ודומה יותר, למדינות הדרום. האקלים חם ולח, הצמחייה ירוקה ושופעת, ואוכלים הרבה דגים.

בקצה הדרומי

בדרום המדינה נמצאת דלתא הנהר של הגנגס, כלומר המקום בו הגנגס וגם נהרות נוספים, נשפכים לאוקיינוס.

דלתא- אזור ענק של מים, איים ותעלות – אחד הגדולים בעולם מסוגו, וגודלה מאות קמר. האזור מלא ביערות מיוחדים ובעלי חיים, כמו הטיגריס הבנגלי, שאפשר לצאת לסיורים ולראות.

בקצה הצפוני

בצפון מערב בנגל, מתחילים כבר הרי ההימליה.

דרגילינג- ממש על הגבול עם מדינת סיקים, נמצאת עיר ההרים התיירותית, דרג'ילינג, וסביבה מטעי תה שבהם היא מפורסמת מאוד, תה דרג'ילינג נחשב לאחד הטובים בעולם. העיר משמשת אתר נופש ידוע ומקום מפלט מהחום והלחות שיש ברוב המדינה, והיא גם נקודת המעבר למדינת סיקים הגבוהה יותר.

כלכותה

הבירה התרבותית של הודו מבחינת סצנת אמנות וחיים אינטלקטואלים ויש כאן המון פסטיבלים ומסעדות טובות. האווירה בה, שעדיין ניכרת בה מאוד ההשפעה של האימפריה הבריטית, לא דומה לשום עיר גדולה אחרת בהודו.

מצד אחד אפשר למצוא כאן תושבים מסבירי פנים ושפע עצום של מאכלים ותרבות – ומאידך זהו המקום היחיד בהודו שעדיין סוחבים בו ריקשות ברגל ולא ריקשות אופניים, ותפגשו ברחובות עוני גדול וסצנות קשות מחיי היום יום של חלק מהמקומיים.

שביל החומוס

מרבית המטיילים, בוודאי הישראלים, אינם מטיילים במערב בנגל מעבר לכלכותה או דרגילינג. יותר מזה, מרבית הישראלים אינם מטיילים במערב בנגל בכלל. יש רבים שרק עוברים בכלכותה בדרך הלוך או חזור לאנדמן, ולא מתעכבים אפילו להסתובב במקום. אבל זו מדינה בהחלט מעניינת ושווה לטיול, מכל בחינה שהיא.

סקירה כללית