מאונט אבו

מזג אוויר במאונט אבו

מפת מאונט אבו

בקרוב

 מידע כללי

רקע

מאונט אבו הינה היל סטיישן היחידה בראגסטן, ממוקמת במערב הודו בסמוך לגבול עם מדינת גוג'ארט. הר אבו נמצאת בגובה של 1,220 מטר מעל פני השטח והיא מפלט פופולרי מהחום הראג'סטני והגוג'ארטי במשך מאות שנים.

היל סטיישן

עבר הבריטים והמלכים שרצו לברוח מהחום במרכז ובדרום הודו, היו מקימים היל סטיישן, עיירת קיט על אחד ההרים וכך נוצרה גם מאונט אבו כתוצאה מהחום הראגסטני בקיץ.

אגדת האגם

ישנו סלע טבעי בצורת כף יד ענקית, על פי אמונת המקומיים, האגם הנאקי הנמצא במקום נוצר כאשר האלים גירדו את ההרים מסביב עם ציפורני ידיהם, דבר שיכול להתחבר ולהסביר גם את צורת הסלע.

תיירות והנאה

עיירה מרהיבה ביופייה מלאה בנהרות, מפלים, יערות ירוקים ואגמים. כמובן שמאחר ובעבר מלכים היו נוהגים להגיע אליה, במאונט אבו יש כמות גדולה של ארמונות עבר ויופי מלכותי שהופך את המקום לרומנטי ומקסים.

כיום, בעיקר זוגות הודים שנמצאים בירח דבש נוטים לפקוד את המקום. מאונט אבו הוא ביתם של החי והצומח וכך הוא גם נשמר, זה הוא גן עדן לציפורים ולחיות ובעיקר לאנשים שאוהבים טבע.

במאונט אבו אפשר לעשות פעילויות אקסטרים כמו טיפוס על צוקים, סנפלינג, מחנאות, טרקים וטיולים. בעיקר לנפוש ולהנות מהטבע שמסביב.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

טיפים

רקע

במאונט אבו ישנם מספר מקדשים יוצאים מן הכלל ומקומות שבהחלט אסור לפספס.

מקדשי דילאוורה- Dilwara Temples

אלו מקדשים השייכים לדת הגיין, קומפלקס מקדשים מהיפים ביותר בהודו כולה, המגולפים משיש לבן, מילים לא יצליחו להעביר את ההוד וההדר, אם הגעתם למאונט אבו אתם חייבים להגיע למקדשים האלו.

מבצר אצאלגארה – Achalgarh Fort

מבצר ובתוכו מקדש, מאוד יפים, מהם ניתן להמשיך לטיולי יום מקסימים ולמקומות שווים במיוחד. המבצר נמצא במיקום אסטרטגי כנקודת פתיחה לטיולים קלילים באזור.

אגם נאקי –Nakki Lake

אגם יפה ומרגיע בנוף מקסים, על פי האמונה המקומית, האלים גירדו באצבעותיהם את האדמה הסלעית וייצרו מתוכה את האגם. באגם אטרקציות ימיות רבות וגם אטרקציות בסמוך לאגם. לקריאה עוד היכנסו לערך אטרקציות במאונט אבו.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

השכרת אופנוע

ניתן להשכיר אופנוע קטן, 200-300 רופי ליום, זוהי הדרך הטובה והנוחה ביותר להתנייד בה על בכפר.

רגלית

הכפר קטן וניתן לחצותו בהליכה רגלית קלילה.

ערים במאונט אבו