ג'איסלמר

מזג אוויר בג'איסלמר

מפת ג'איסלמר

בקרוב

 מידע כללי

גיאוגרפיה

בתוך מדבר תאר העצום ממוקמת גאיסלמר, 'העיר הזהובה', שאת שמה קיבלה כי בתיה ומבניה, עשויים אבני חול, ובשקיעת המדבר ובאורו, נשטפת העיר גוון זהוב.

ג'איסלמר היא עיר גבול, הנמצאת בדרום-מערב הודו סמוכה למדינת פקיסטן, אך אל חשש, רוב הזמן הגבול שקט. ג'איסלמר היא פלא, פלא בלב מדבר תאר העצום, עיר קטנה שכולה מבצר שוקק חיים, שרוב אוכלוסייתה בו מתגוררים וחיים.

אווירה ויופי

עיר ציורית ומרהיבה, שנדמה כנלקחה מסיפור או אגדה, אלאדין גרסת הראליטי אם תרצו. העיר עומדת על רכס של חול צהבהב , מכותרת על ידי מבצר, אשר בתוכו שוכן הארמון ומקדשי גיין מיוחדים. רבים מהבתים והמקדשים מגולפים בעדינות וביופי רב.

מבצר גאיסלמר

ייחודי מאין כמוהו, במדינת ראגסטן לא חסר מבצרים, אך מבצר כזה אין. מבצר ג'איסלמר הוא מבצר חי, בתוכו ישנן חנויות, בתי מלון, גסט-האוסים, מלונות, רחובות עמוסים ושווקים.

החוויה להסתובב במבצר פעיל היא חוויה ייחודית ומדהימה והנוף שנשקף מחלונות המבצר הוא מעבר לכל דמיון.

כלכלה

הכנסות העיר והענף הכלכלי המרכזי הוא תיירות ומעט גז טבעי, כך שרוב תושבי העיר נמצאים בעיר אך ורק בארבעת חודשי התיירות ובמשך שאר השנה נודדים לערים ומדינות אחרות בהודו על מנת להמשיך להתפרנס.

דת

הדתות המרכזיות בגאיסלמר הן הינדיות וג'ייניזם, ג'איסלמר הנה מרכז עליה לרגל של הדת הג'יין ואפשר לפגוש פה עולי רגל ג'יינים ולהיחשף לדת הייחודית והמסתורית הזו.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

10% הנחה
גסט האוס ברמה גבוהה ממש במרכז ג'איסלמר, מאה מטרים מהמבצר. חדרים פרטיים מפנקים ודורמס. ואפילו יש ארוחת בוקר, מסעדה, ושירותי איסוף בתיאום מראש.
10% הנחה על הלינה
הוסטל ברמה גבוהה בג'ייסלמר. מיקום מעולה, שקט , עם בעלים נחמד במיוחד. כמו כן תוכלו למצוא מסעדה מעולה בהוסטל.
15% הנחה
רשת ההוסטלים הפופולרית בהודו מציעה את שירותיה גם בג׳ייסלמר, רג׳סטאן שבהודו.
10% הנחה על החדרים
גסטהאוס נהדר ומושקע ממש מחוץ לחומות המבצר, עם נוף מלכותי
10% הנחה על מחירי החדרים
גסטהאוס מקסים ומושקע כ5 דקות הליכה מהמבצר שבג׳איסלמר, רג׳יסטאן שבהודו
חיפוש מלונות ב-Booking.com

טיפים

מבצר גאיסלמר – Jaisalmer Fort

המבצר ייחודי במינו מאחר והוא מבצר פעיל, כרבע מאוכלוסיית העיר חיים בתוך המבצר.

אטרקציות במבצר- ישנם כמה אטרקציות במבצר עצמו, הארמון המלכותי ממוקם בו, מקדשים ייחודים של הגייניזם ומקדש לקסמינט.

ג'ייניזם- בקצרה על מורשת הג'ייניזם, לא בכל מקום שתגיעו אליו תוכלו להיחשף לדת המיוחדת והיפה הזו, נצלו את השפע התרבותי דתי שהעיר מציעה לכם ואמצו אותו, בעיר ישנה קהילה של מאמיני דת הג'ייניזם אשר עיטרה את העיר עם מקדשים יפיפים, בנוסף לכף בעיר ישנם ספריות עתיקות אשר מכילות כתבי יד נדירים וחפצי אומנות יוצאי דופן השייכים למסורת הג'יין.

ספארי גמלים

ישנם סוכנויות נסיעות ומפעילי תיירות רבים שיוכלו לעזור לכם בנושא, אורך הטיול תלוי בכם, אורך הטיול נע בין יום לבין שלושה שבועות.

מידע טכני- גאיסלמר הינה עיר מדברית לחלוטין ורוב טיולי הגמלים מתחילים מעיר זו, לכל מטייל מוקצה גמל וישנה עגלה של הקבוצה כולה שבה מניחים את הציוד.

אווירה- הטיולים הם חוויה מטורפת וכדאית, גם אם לחצי יום, היציאה למדבר בעודך רכוב על גמל אל המדבר הצחיח והלא נגמר של ראג'סטן, שמיכת הכוכבים הנפרשת מעלייך בלילות, השקט והשלווה, סיפורי הדרכים והישיבות הליליות, בקיצור חוויה עוצמתית ולא רגילה.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

רקע

העיר קטנה ולכן הכול נמצא במרחק הליכה.

אופניים

אם אתם מעוניינים להרחיק מעט מהעיר ניתן להשכיר אופניים, במחיר של 30 רופי ליום או לנסוע בריקשה.