ברטפור

מזג אוויר בברטפור

מפת ברטפור

בקרוב

 מידע כללי

רקע

עיר במדינת ראגסטן, העיירה שוכנת על משלוש הזהב התיירותי, דלהי- ג'ייפור- אגרה, לכן מספר רב של תיירים פוקדים את ברטפור מדי שנה. העיר חולקת את גבולותיה עם מדינת האריאנה מצפון ועם מדינת אוטר פרדש ממזרח.

שמורת הציפורים

ברטפור מפורסמת בעיקר בזכות שמורת הציפורים קיאולדיו, Keoladeo, תחנת מעבר חשובה עבור שלל מיני וסוגי ציפורים נודדות ייחודיות.

בשמורה חולפים מדי שנה כ-364 זנים של ציפורים, רובם עופות מים המגיעים מאפגניסטן, טורקמניסטן, סין וסיביר. שמורה זו היא אחת ממקלטי העופות החשובים ביותר בהודו.

צייד- הפעילות הרבה של הציפורים באזור זה גרמה להתעניינות מתמדת בעיר והפכה אותה למוקד משיכה למהראגות, צייד ברווזים ושאר עופות היו תחביב אהוב ועקרי ויש אף אומרים אף הפך לספורט אתגרי בקרוב מעמד האצולה ההודי, אך מאז חלפו מים רבים בגנגס והצייד הופסק וכיום השמורה בפיקוח ובשימור.

תור הזהב

העיר עברה גלגולים רבים ועברה מיד ליד ומעם לעם, בתקופה בה העיר נשלטה עי הראג'פוטים הם הפכו אותה לבירתם וההון והעושר העצום של המנהיגים הושקע על בניית ארמונות ומבצרים מפוארים ברחבי העיר והממלכה. העיר שינתה את פניה והפכה לעיר מרשימה ובעלת מעמד.

לעיר ישנה היסטוריה ענפה בתקופת שלטונם של הג'אטים ולה מקום של כבוד בדפי היסטוריית הג'ת.

כלכלה

תושבי ברטפור תלויים בחקלאות ובתוצריה, בעיר מגדלים חיטה, חרדל, כותנה, צילי ותפוחי אדמה, נוסף על כך ישנם 60 מפעלי נפט וענף רחב של כריית אבן, חלק נכבד מהמבצרים בראג'סטן נבנו מאבני העיר.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

טיפים

רקע

בברטפור ניתן לטייל בין השרידים והמבנים שנותרו מתור הזהב של העיר.

מבצר לואגראה

למבצר מרשים ביותר, בעל עוצמה וסגנון בנייה ייחודי.

ארמון דיג

ארמון שהיה לבית הקיט של השליטים בברטפור, ארמון מקסים ומעט מוזנח עם מזרקות וגנים מקסימים.

בשמורת הציפורים קיאולדיו

הידועה גם בשם גאנה, ניתן אף לישון בשמורה שזו חוויה יוצאת מן הכלל, מה שגם זמני התצפית הטובים ביותר הם מוקדם בבוקר כך שניתן לקום הישר לתצפית מדהימה, לפתוח את היום בצורה הטובה ביותר.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

רקע

ניתן להתנייד בתוך העיר בהליכה ברגל.

ריקשות

ישנן ריקשות רבות ברחבי העיר, בתוך העיר מחיר הנסיעה לא עולה על 50 רופי.

ערים בברטפור