ג'ודפור

מזג אוויר בג'ודפור

מפת ג'ודפור

בקרוב

 מידע כללי

כללי

העיר השנייה בגודלה במדינת ראגסטן. נמצאת בצד המזרחי של מדבר תאר העצום ובעצם מהווה שער כניסה למדבר, בגלל שהיא יושבת בקצהו, קיבלה שני שמות נוספים- 'עיר השמש', בגלל מזג האוויר המדברי, ו'העיר הכחולה'.
העיר הכחולה
העיר מכונה כך מאחר ובתי העיר העתיקה צבועים כולם בכחול. זוהי חוויה מדהימה ללכת בסמטאות בין הבתים, כחול מכל עבר, יש שלווה וקסם מיוחד בצבעוניות זו.

יש טוענים שהצבע הכחול נעשה בכדי להרחיק את היתושים, כמובן שזוהי אינה הסיבה האמתית, הצבע הכחול נועד בכדי להפריד בין הקסטות [מעמדות השייכים לדת ההינדו] השונות בעיר, הקסטה של הברהמינים צבעה את בתיה בכחול בכדי להפריד בינה ובין שאר הקסטות בעיר, אט אט החלו התושבים לצבוע את בתיהם בכחול גם כן וכך נוצר אזור שלם בעיר שכולו כחול.

תיירות והנאה

את העיר מקיפה חומה גבוהה ובלב גודפור ישנו מבצר מרשים וענקי כזיכרון למלחמות ולפרעות שידעה העיר בעברה.

ג'ודפור היא יעד פופולרי ביותר המציע מבצרים, ארמונות ומקדשים, תרבות ענפה ומסורת חמימה, צבעים וריחות תבלינים, בדים ומרקמים ייחודים ומרהיבים.

להתהלך בין הסמטאות הכחולות, לנשום אוויר מדברי במסעדת גג המשקיפה למבצר העצום, לטייל בשווקים ולהתרשם מהמראות, לנסוע בדיונות הלא נגמרות של מדבר תאר כל אלו ועוד מרכיבים חוויה יוצאת דופן שנקראת ג'ודפור.

כלכלה

העיר נבנתה כעיר הבירה חדשה למדינת מארוור לכן אנשי גודפור ובפרבריה נקראים ומכונים מארווארים. ג'ודפור ממוקמת במיקום אסטרטגי ביותר, על הכביש המחבר בין דלהי לגוג'אראט- דבר שאפשר לתושבי ג'ודפור להתפרנס בכבוד ממסחר משגשג של אופיום, נחושת, משי, נעליים, עצי תמר וקפה.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

15% הנחה
רשת ההוסטלים הפופולרית בהודו מציעה את שירותיה גם בג׳ודפור, רג׳סטאן שבהודו.
חיפוש מלונות ב-Booking.com

טיפים

מבצר מהראנגר – Mehrangarh Fort

הוא המבצר הגדול ביותר בראגסטן, העיר נבנתה מסביבו, המבצר שבמשך ב- 500 שנה שהוא עומד, מעולם לא נכבש או נילקח בכוח משום שהוא יושב במקום אסטרטגי, משקיף על כל הבאים ובנוי מחומות מסיביות ביותר.

ניתן לעלות אל המבצר ולראות את הנוף המשתקף ממנו. במבצר ישנם ארמונות, מקדשים ומוזיאון, הכניסה אליהם היא בתשלום.

גסוואנט טאדה -Jaswant Thada

אנדרטה שהקים המהראגה סרדאר סינג לזכרו של אביו. המאוזולאום המלכותי נבנה משיש, וכולו עיטורים על גבי עיטורים שנעשו מלאכת מחשבת בשיש עצמו, האנדרטה ממוקמת בצורה גאונית על יד אגם קטן ויפה ומשווה לו יופי ציורי של ממש.

סיור בכפר בישנוי- Bishnoi

כפר הנמצא על יד גודפור, מקום מדהים להתחבר ולהכיר אנשים מתרבויות שונות בצורה טבעית ואותנטית ביותר. אנשי הכפר מורגלים בסיורים אלו, אנשים מאוד מסברי פנים ומקבלי אורחים, יזמינו אותכם לביתם בחיוך ובשמחה.

קהילת הכפר היא צמחונית והם מגנים על החי והצומח, קהילה מסקרנת והרמונית ובעיקר פתוחה ומקבלת תיירים. ג'יפ למקום יעלה 650 רופי לאדם, ניתן לסגור את הטיול דרך הקבלה במלון או בגסט-האוס.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

מוניות

שימו לב כי הם גובים לפי מונה, בדרכ ניתן להזמין דרך הקבלה במלון או בגסט-האוס.

ריקשות

הדרך הכי טובה להתנייד בה בגודפור. אין מונה, תסגרו לפני הנסיעה על המחיר.

אוטובוסים

למחפשים להתנייד בתקציב נמוך.

טונגות

סוסים רתומים לעגלה, פועלים באזור מסוים עי מגדל השעון.

ערים בג'ודפור