רג'סטאן

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

גאוגרפיה

ראגסטן נמצאת בצפון- מערב הודו והיא המדינה הגדולה ביותר בהודו הגובלת ב-5 מדינות שונות- אוטר-פארדש, פנאג'אב, מאדהיה- פארדש, גוג'אראט ופקיסטן.

ראג'סטן היא מדינה שרובה מישור עם מעט גבעות ובחלקה הגדול של המדינה משתרע מדבר תאר העצום או בשמו 'מדבר ראג'סטן' או 'המדבר ההודי הגדול'.

שביל החומוס

ראגסטן נמצאת על שביל החומוס, עשרות אם לא אלפי ישראלים נוהרים אליה בכל עונה. המקומות האהובים ביותר על הישראלים- פושקר מככבת בראש רשימת החובה למטייל הישראלי, אחריה אודייפור וג'איסלמר.

במדינה זו קל במיוחד לטייל- מאחר והיא מרכזית מאוד, חולשת על שטח עצום וייחודי והסיבה העיקרית היא שהתשתיות בה מדהימות, תחבורה בשפע וכבישים רחבים ונוחים, דבר מאוד חשוב למטיילים בהודו.

אופי ואטרקציות

ראגסטן היא המקום המתויר ביותר בהודו, תיירים מכל העולם מגיעים לטייל דווקא בה, בגלל קסם הנופים והמראות אך גם בגלל ההיסטוריה והתרבות שכל כך מורגשת ומייחדת אותה. ראג'סטן היא ארץ מדברית, שכבר בכניסה אליה ניתן להבחין כי נופיה נראים כנלקחו מתוך סיפורי 'אלף לילה ולילה'.

מדבריות וגמלים, שווקים צבעוניים עמוסים בכל טוב, שוקקי חיים ושמחה. ראג'סטניים חייכנים, שילוב של ערב והודו, כזיכרון לממלכת פרס ששלטה בעבר. משמעות השם ראג'סטן היא- ראג'ה= מלך, ראג'סטן= ארץ המלכים. ארץ המלכים, כיאה לשמה, מלאה בארמונות עוצרי נשימה, מקדשים מרהיבים בכל פינה, מבצרים, אגמים ונהרות שאין להם סוף.

יעדים חשובים

בירת ראגסטן, היא ג'ייפור ובה חיים 2.7 מיליון תושבים, מלבדה ישנם עוד מספר ערים מרכזיות שחשוב לבקר בהם בכדי להבין את קסמה של ראג'סטן והם- ג'ודפור, אודייפור, ג'איסלמר ופושקר- שהיא אומנם כפר קטן, אך קדוש וחשוב במיוחד לדת ההינדואיזם.

אווירה

הביקור בראגסטן שזור בהיסטוריה, בתרבות ובדת המקומית, ראג'סטן היא מקום מרתק להיחשף ולהיפתח בו לתרבויות חדשות, רוב הטיולים לבטח יהיו בין מקדשים, אתרים היסטוריים מרתקים וברחוב עצמו- תתפלאו כמה ניתן להיחשף לדתות ולהבין תרבויות דרך סמטאות המדינה.

דת

מדינת ראגסטן ישנם מספר דתות- הדת מרכזית ביותר בראג'סטן היא הינדואיזם, לאחר מכן דת האסלאם ודת הג'ייניזם.

האסלאם וההינדואיזם

מאחר והמוסלמים וההודים חיים עשרות שנים יחד, נוצר כור היתוך במדינה זו. בין שתי הדתות ישנה דינמיקה ייחודית אשר וזהו מחזה מיוחד במינו לראות בחלק מהמקומות מקדשים לצד מסגדים. גם בדת ובתרבות עצמה נלקחו דברים ושולבו יחדיו לכדי שיח משותף ומרגש שמאפשר חיים הרמוניים יחדיו.

סקירה כללית