רג'סטאן

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

גאוגרפיה

ראגסטן נמצאת בצפון- מערב הודו והיא המדינה הגדולה ביותר בהודו הגובלת ב-5 מדינות שונות- אוטר-פארדש, פנאג'אב, מאדהיה- פארדש, גוג'אראט ופקיסטן.

ראג'סטן היא מדינה שרובה מישור עם מעט גבעות ובחלקה הגדול של המדינה משתרע מדבר תאר העצום או בשמו 'מדבר ראג'סטן' או 'המדבר ההודי הגדול'.

שביל החומוס

ראגסטן נמצאת על שביל החומוס, עשרות אם לא אלפי ישראלים נוהרים אליה בכל עונה. המקומות האהובים ביותר על הישראלים- פושקר מככבת בראש רשימת החובה למטייל הישראלי, אחריה אודייפור וג'איסלמר.

במדינה זו קל במיוחד לטייל- מאחר והיא מרכזית מאוד, חולשת על שטח עצום וייחודי והסיבה העיקרית היא שהתשתיות בה מדהימות, תחבורה בשפע וכבישים רחבים ונוחים, דבר מאוד חשוב למטיילים בהודו.

אופי ואטרקציות

ראגסטן היא המקום המתויר ביותר בהודו, תיירים מכל העולם מגיעים לטייל דווקא בה, בגלל קסם הנופים והמראות אך גם בגלל ההיסטוריה והתרבות שכל כך מורגשת ומייחדת אותה. ראג'סטן היא ארץ מדברית, שכבר בכניסה אליה ניתן להבחין כי נופיה נראים כנלקחו מתוך סיפורי 'אלף לילה ולילה'.

מדבריות וגמלים, שווקים צבעוניים עמוסים בכל טוב, שוקקי חיים ושמחה. ראג'סטניים חייכנים, שילוב של ערב והודו, כזיכרון לממלכת פרס ששלטה בעבר. משמעות השם ראג'סטן היא- ראג'ה= מלך, ראג'סטן= ארץ המלכים. ארץ המלכים, כיאה לשמה, מלאה בארמונות עוצרי נשימה, מקדשים מרהיבים בכל פינה, מבצרים, אגמים ונהרות שאין להם סוף.

יעדים חשובים

בירת ראגסטן, היא ג'ייפור ובה חיים 2.7 מיליון תושבים, מלבדה ישנם עוד מספר ערים מרכזיות שחשוב לבקר בהם בכדי להבין את קסמה של ראג'סטן והם- ג'ודפור, אודייפור, ג'איסלמר ופושקר- שהיא אומנם כפר קטן, אך קדוש וחשוב במיוחד לדת ההינדואיזם.

אווירה

הביקור בראגסטן שזור בהיסטוריה, בתרבות ובדת המקומית, ראג'סטן היא מקום מרתק להיחשף ולהיפתח בו לתרבויות חדשות, רוב הטיולים לבטח יהיו בין מקדשים, אתרים היסטוריים מרתקים וברחוב עצמו- תתפלאו כמה ניתן להיחשף לדתות ולהבין תרבויות דרך סמטאות המדינה.

דת

מדינת ראגסטן ישנם מספר דתות- הדת מרכזית ביותר בראג'סטן היא הינדואיזם, לאחר מכן דת האסלאם ודת הג'ייניזם.

האסלאם וההינדואיזם

מאחר והמוסלמים וההודים חיים עשרות שנים יחד, נוצר כור היתוך במדינה זו. בין שתי הדתות ישנה דינמיקה ייחודית אשר וזהו מחזה מיוחד במינו לראות בחלק מהמקומות מקדשים לצד מסגדים. גם בדת ובתרבות עצמה נלקחו דברים ושולבו יחדיו לכדי שיח משותף ומרגש שמאפשר חיים הרמוניים יחדיו.

סקירה כללית

מזג אוויר

רקע

ראגסטן היא המדינה הגדולה ביותר בהודו ועל רובה משתרע מדבר תאר העצום. מזג האוויר הוא מדברי, לרוב חם בטירוף אך יש תקופות שהלילות קפואים.

טיפים

ספארי גמלים

אם כבר, אז לא לפספס את המדבר המרשים של רגסטן ובעיקר רכובים על גמל! אורך הטיול תלוי בכם- ישנם טיולי יום ועד טיול של שלושה שבועות, חוויה יוצאת דופן ומרהיבה אשר מומלץ לא לפספס!

מומלץ לשמור זאת לג'איסלמר, אך לאלו מכם שלא יגיעו אליה ניתן לצאת לטיול מרוב הערים הרג'סטניות.

טיולים בשווקים

ברגסטן בכלל, ובג'ייסלמר ובפושקר בפרט תוכלו למצוא שווקים ססגוניים וייחודים, מלאים בצבעים ובריחות משכרים. ההליכה בהם הנה חוויה תרבותית וכיפית, גם אלו מכם שלא אוהבים שופינג, סביר להניח שקסם השווקים הללו ישבו אתכם, בסמטאות המתעקלות ובדוכנים העמוסים. מומלץ לא לוותר בשום פנים ואופן על החוויה.

אודייפור

עיר מרהיבה ביופייה, עיר אגמים באמצעו של מדבר, יופי שאין שני לו בעולם. קוראים לה וונציה של המזרח' ולא סתם. כמו כן, בשנים האחרונות נבחרה לעיר המומלצת ביותר בעולם לביקור בה.

מבצר אמבר בגייפור או מבצר בונדי בבונדי

מבצרים עוצרי נשימה בגודלם וביופיים, בירידה לפרטים על קירות ענק. מחזה נפלא ומפעים.

העיר הכחולה, גודפור

מומלץ להסתובב בעיר העתיקה שכולה מבנים ובתים כחולים יפיפים.

לסיכום

ישנן עוד אטרקציות רבות בראגסטן, היכנסו למידע כללי בערים ובכפרים ותגלו עד כמה מעניינת ומרהיבה המדינה המופלאה והמסתורית הזו.

כסף ועלויות

רקע

ראגסטן היא מדינה יחסית זולה, האוכל והמחיה זולים.

עונת התיירות

כמובן שבעונת זו מעט מתייקר, המחירים עולים אך עם זאת עדיין נחשבים לסבירים.

תחבורה ומעברים

רקע

התשתית במדינה הופכת את הנסיעות לפשוטות ונעימות ולכן ההתניידות בראגסטן מאוד נוחה וקלילה. ישנם רכבות המקשרות בין כל הערים ושלל אוטובוסים, ממשלתיים ולואקלים, לכל כיוון שתחפצו בו.

בתוך הערים והכפרים

בכל מקום ניתן להתנייד בריקשות, ובכפרים רוב האטרקציות נמצאות במרחק הליכה זו מזו, אז ניתן להתנייד רגלית.

ויזה ושגרירות