פנג'אב

מפת פנג'אב

ברוכים הבאים לפנג'אב

פנג'אב שוכנת בצפון המישורי של הודו, כאשר הימצ'אל פראדש וג'אמו וקשמיר מצפון, רג'סטאן מדרום, הריאנה מדרום ומזרח, ופקיסטן ממזרח.

בירת פנג'אב היא צ'נדיגאר, אך הסיבה העיקרית להגיע היא אמריצר, בה שוכן מקדש הזהב, המקום הקדוש ביותר לבני דת הסיקים שתוכלו לראות מכל עבר במהלך היותכם בפאנג'אב.

פנג'אב היא גם המקור לאוכל הפנג'אבי, הלא הוא האוכל הצפון-הודי המפורסם בכל הודו, ובעצם בעולם כולו.

יעדים מומלצים בפנג'אב

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

היסטוריה

במאה ה-18-19, פנגאב הייתה לב האימפריה הסיקית, אשר כללה חלקים מצפון הודו, פקיסטן ואפגניסטן ובירתה הייתה בלאהור, אשר שוכנת כיום בחלק הפקיסטני של פנג'אב.

האימפריה נכבשה ע'י הבריטים במאה ה-19. אזור פנג'אב ההיסטורי מחולק כיום בין הודו ופקיסטן, כאשר מדינת פנג'אב ההודית מהווה את החצי ההודי.

ב-1947, בעת חלוקת תת היבשת ההודית להודו ופקיסטן, התרחשו באזור חילופי אוכלוסין המוניים. מיליוני מוסלמים חצו את הגבול לפקיסטן, בעוד שמיליוני סיקים חצו את הגבול להודו, לפנג'אב.

תנועת עצמאות

בשנים ההם קמה בפנגאב תנועה לא-אלימה למען עצמאות המדינה.

ב-1977 עלה להנהגת התנועה מנהיג אשר זנח את הפציפיזם. ביוני 1984 הורתה ראש ממשלת הודו, אינדירה גהנדי, לאסור את מנהיגי התנועה אשר התבצרו במקדש הזהב.

מנהיגי התנועה נהרגו ע'י הצבא, ביחד עם עוד הרבה מאמינים סיקים חפים מפשע. באוקטובר באותה השנה הסכסוך החמיר, כאשר שומרי הראש הסיקים של אינדירה גהנדי התנקשו בה בעקבות הפעולה הצבאית במקדש הזהב.

סקירה כללית

ערים בפנג'אב