מפת שבע אחיות

ברוכים הבאים לשבע אחיות

שבע המדינות האחיות בהודו הן המדינות הנמצאות בצפון מזרח הודו, מופרדות מהודו על ידי בנגלדש ובהוטן, ומקושרות במעבר יבשתי, ומוגדרות כחבל ארץ גאוגרפי פוליטי.

המדינות הן: אסאם, נאגאלנד, מגהלאיה, ארונאצ'ל פרדש, טריפורה, מיזוראם ומניפור.

על פי הגדרת ממשלת הודו השם המלא הוא "שבע האחיות והאח" כשמנהלית מצורפת גם מדינת סיקים הבודהיסטית כמדינה שמינית על אף היותה מנותקת גאוגרפית מיתר השבע, אך היות שאינה שייכת לבנגל המערבית השכנה ויש לה מאפיינים דומים לשבע האחיות.

יעדים מומלצים בשבע אחיות

עוד יעדים מומלצים

מידע כללי

רקע

המדינות הצפון-מזרחיות, הידועות בכינוין השבע אחיות', הן אחת התעלומות הגדולות שיש להודו להציע.

שבעת המדינות הללו, נמצאות הרחק מעבר למסלול הטיול המקובל ומהוות אזור ענק לטיול שטרם נחקר ונחשף להשפעות התיירות.

גאוגרפיה

רבים המטיילים שאינם אפילו מבחינים באזור הזה, שהוא מעין מובלעת בין נפאל, בהוטן, בנגלדש ובורמה בצפון-מזרח המדינה.

שרק מסדרון צר ברוחב 22 קמ מחבר את המובלעת הענקית הזאת להודו המוכרת. האזור כולו מחולק כך שמדינת אסאם המישורית היא המרכז הגאוגרפי והמסחרי שלו ומסביב לאסאם מתנשאות על גבעות והרים שאר המדינות.

אופי ושוני

עובדה שמייחדת אפילו עוד יותר את האזור הוא שאין להתייחס אליו כאל מקשה אחת, שבעת המדינות האלו שונות אחת מהשנייה ולכל אחת מהן סיפור והיסטוריה משלה.

גם בתוך עצמן המדינות מחולקות לשבטים שונים בעלי תרבות עצמאית, כך שבאזור כולו מתגוררים עשרות שבטים בעלי היסטוריה ותרבות ייחודית, שמעולם לא היו חלק מהודו עד הגעת הבריטים.

הקשר עם הודו

לאורך ההיסטוריה נדדו שבטים רבים לאזור, התיישבו בו והקימו ממלכות עצמאיות בשטח, עם קשר קלוש ביותר לאימפריה ההודית הסמוכה.

הממלכה היחידה שהייתה באיזשהו קשר מסחרי ותרבותי רציף עם הודו הייתה ממלכת אהום, שישבה על גדות נהר הברהמפוטרה, פחות או יותר בשטחה של אסאם של היום.

דת

שאר ששת המדינות שהתאפיינו באנשי גבעות והרים, נותרו רחוקות מהשפעה הודית על כן דת ההינדו בקושי חדרה אליהן. דווקא עם הגעת הבריטים, ובעקבותיהם המיסיונרים, נחלה הנצרות הצלחה עצומה באזור וכל שלושת המדינות היחידות בעלות רוב נוצרי בהודו כולה, הן חלק מהצפון-מזרחיות.

אסאם

המדינה המרכזית באזור כולו ושער הכניסה אליו, כל מטייל המגיע מכיוון הודו חייב לעבור בה. המדינה היחידה באזור עם מאפיינים הודיים בלבוש ובתרבות, כאשר זרם הוישנואיזם ההינדי הוא המרכזי בה.

האי מגולי

המקום המעניין ביותר במדינה זו, האי הגדול בעולם הנמצא בתוך נהר, בכללי פשוט מקום יפיפה עם אנשים מדהימים ששווה לבקר בו.

מגהלאיה

גולת הכותרת של שבעת האחיות, מגהלאיה היא המדינה הגשומה בעולם, מה שממלא אותה בנהרות ומפלים גועשים ובנופים ירוקים למכביר.

עמק צארפונג'י

עמק מרהיב, המפורסם בעיקר בזכות גשרי השורשים החיים שבו והוא מועמד רציני ליעד המרשים ביותר בכל הצפון-מזרח.

נאגלנד

ארץ השבטים הפראיים, לוחמי שבטי הנאגה מפורסמים במסורת כריתת הראשים שלהם. נאגלנד נחשבת לאחת המדינות ששמרו על תרבותן השבטית למרות התפשטות המערביות. מעבר לשבטיות שבה, ארצם של בני הנאגה היא אחת מפניני האזור, המאופיינת בהרים ועמקים ירוקים ויפים.

מיזוראם

על פניו אין הרבה במדינה ההררית והנידחת הזו שבה הדרכים אולי הגרועות ביותר בכל הודו. אך לישראלים שבנינו יש בהחלט סיבה לבקר במדינה שבה מתגוררות הקהילות האחרונות של בני המנשה.

מאניפור

מדינה מעט פחות מעניינת, גם בה יש מספר קהילות של בני המנשה. העיקר בה הוא שסוף-סוף נפתח, בפעם הראשונה מאז קום מדינת הודו, מעבר גבול יבשתי לתיירים לבורמה השכנה.

טריפורה

המדינה כנראה הכי פחות מתוירת ויש שיגידו גם הכי פחות מעניינת. היא הקטנה מכל המדינות באזור ומוקפת כמעט כולה בבנגלדש. מפורסמת בעיקר בזכות ארמון המלוכה הגדול בבירה אגרטלה ובזכות מקום בצפון המדינה בו חצובים בתוך סלעי ענק דמויותיהם של אלים מקומיים.

ארונצאל פארדש

המדינה האחרונה באזור שעוד מצריכה אישור מיוחד בשביל לטייל בה. המדינה הצפונית מתפרשת מגדות נהר הברהמפוטרה ועד להרי ההימלאיה שחוצים אותה מצפון. נחשבת לאחד מהמקומות היפים בהודו שטרם נחקרו, מאופיינת בשבטים שונים, מהם גם לא מעט בודהיסטים בעקבות הקרבה לטיבט.

לסיכום

זהו אחד האזורים המעניינים ביותר למי שמחפש טיול קצת אחר, האזור כולו נותר בתולי למטייל המערבי ורק מעטים פוקדים אותו במהלך טיולם.

הטיול בו מספק חוויה הרפתקנית כאשר חלקים נרחבים ממנו הם חסרי כל תודעה של יחס לתיירות, וישנו צורך כל הזמן לחקור ולבנות את הטיול תוך כדי תנועה, שלא כמו רוב האזורים בהודו שבהם הרוב קל ומובנה יותר ואפשר להרפות ולתת לטיול לזרום מעצמו.

המפגש עם האוכלוסייה

התכונה אולי הכי מיוחדת של הטיול באזור כזה, שבו שום דבר כמעט לא נכתב מראש על ידי מסלול קבוע, היא שהאינטראקציה עם המקומיים הופכת להיות הרבה יותר משמעותית. תמצאו את עצמכם מתייעצים ומתארחים אצלם הרבה יותר מאשר ברוב הודו, וההיכרות איתם תוכל לקחת אתכם למקומות הכי מעניינים שיש.

לזרום עם הטיול

אך חשוב שתזכרו שמה שכתוב פה זו לא תורה מסיני, ולא צריך להפוך למסלול קבוע סטייל שביל החומוס', דווקא הייחוד הגדול של לטייל באזור כזה הוא היכולת ללכת בו לאיבוד ולזרום עם ההזדמנויות וההרפתקאות הקטנות שבו.

סקירה כללית

ערים בשבע אחיות