מגהלאיה

מפת מגהלאיה

ברוכים הבאים למגהלאיה

מגהלאיה היא המדינה האהובה על תרמילאים בצפון-מזרח.

המדינה ניחנת בשילוב מנצח בין עיר הבירה האירופאית באופייה, עמק צ'רפונג'י היפה והשקט, נוף הכפרים הירוק והנפוץ, והאנשים המעניינים והנחמדים.

כמעט ולא תפגשו פה תיירים זרים, והמעטים שכן תפגשו כנראה יהיו בצ'רפונג'י, היעד שאף אחד שמגיע לאזור לא מעז לפספס.

המקומיים לא כל כך רגילים לתיירים, במיוחד באזורים שהם מחוץ למסלול התיירות הרגיל במדינה, ובזכות היות הכנסייה חלק כל כך חשוב מהיום-יום שלהם הם שולטים באנגלית ברמה גבוהה ותוכלו למצוא את עצמכם נסחפים לשיחות ומפגש עם אנשים שלא חשבתם שתזכו להכיר.

יעדים מומלצים במגהלאיה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

רקע

כינוי ידוע למדינות צפון-מזרח הודו הוא ה-שבע אחיות', אם אכן נשתמש בכינוי זה, אז מגהלאיה היא האחות היפה מכולן.

מדינה זו, הממוקמת דרומית לאסאם, גובלת ברוב חלקיה עם אזורי צפון בנגלדש, הינה שיאנית הגשם העולמית עם 12 מטר של ממטרים בשנה ממוצעת. נתונים אלו הופכים את מגהלאיה למדינה שכל תייר היה חולם עליה עם גבעות ירוקות, מים זורמים בכל מקום, מערות נטיפים ומפלי מים גועשים. לא סתם משמעות שמה של המדינה היא 'משכן העננים' בשפה הסנסקריט.

אוכלוסייה

התושבים שחיים במדינה הנם צאצאים של שבטים אנימיסטים עובדי רוחות ואלילים שחיו בגבעות הפרא של המדינה עד בואם של הבריטים לאזור.

לפני בואם, מגהלאיה הייתה מחולקת בין שלושה שבטים גדולים, שכל אחד מהם שלט וחי באזור גבעות משלו. כך המדינה הייתה מחולקת כשגבעות המזרח היו שייכות לשבט גאניטייה, הגבעות המרכזיות לשבט הקאסי, והמערביות לשבט הגארו.

הופעת הנצרות

עם בואם של הבריטים לאזור לפני כ-200 שנה הגיעו איתם גם מיסיונרים אירופאים רבים שנחלו הצלחה עצומה במדינה. כיום למרות העבר השבטי הלא רחוק, כמעט ולא נותרו עובדי אלילים במדינה.

אפשר לראות בה כנסיות ומיסות יום ראשון בכל מקום, אפילו בכפרים הנידחים ביותר. היא אף אחת משלושת המדינות היחידות בהודו בעלות רוב נוצרי.

למעשה בזכות המיסיונרים מגהלאיה התקדמה להיות מדינה משגשגת מאוד ביחס להודו, עם אחוז בעלי הידע בקריאה וכתיבה מהגבוהים בכל הודו הגדולה. למרות שאצלנו למילה מיסיונר יש הקשר מאוד שלילי, דווקא במגהלאיה עד היום אפשר לשמוע מקומיים מוקירים תודה למיסיונרים וטוענים שבלעדיהם הם עוד היו רצים יחפים וערומים על הגבעות.

לעומת היחס החם שהמקומיים מגלים בזיכרונותיהם למיסיונרים, היחס להודו עצמה הוא מאוד גבולי. קיים זעם רב על המדינה ואפילו ישנן כמה מחתרות מיליטנטיות השואפות להוציא את מגהלאיה לעצמאות.

שילונג

עיר הבירה של מגהלאיה, נמצאת במרחק 3-4 שעות נסיעה מגווהאטי שבאסאם והן שתי ערים הפוכות לגמרי זו מזו.

במרומי גבעות קאסי, סמוך לנקודה הגבוהה ביותר במדינה, שוכנת שילונג הפרובינציאלית והמטופחת. כעיר שהיוותה עבור הבריטים היל סטיישן, ביחד עם התרבות האירופאית שחדרה למקום דרך המיסיונרים, שילונג מרגישה כמו עיר בירה אירופאית ואף מכונה סקוטלנד של המזרח.

צרפונג'י

עמק מטריף עם מפל הקשת, ברכות שחייה בצבע טורקיז וגולת הכותרת- גשרים משורשים חיים המאפשרים גישה בתוך העמק בין מקום למקום, צרפונג'י הוא כנראה האזור המוכר ביותר בצפון-מזרח כולו ויעד מועדף על כל המטיילים באזור.

מאוולינונג

כפר בדרום המדינה שהתפרסם כשזכה בתואר הכפר הנקי ביותר באסיה'.

שנונגפדאנג

כפר קטן, יעד שאינו מוכר מאוד, נמצא על גבול בנגלדש ובו אפשר לשכור אוהל ולישון על חוף הנהר.

סיכום

מגהלאיה היא המדינה האהובה על תרמילאים בצפון-מזרח.

המדינה ניחנת בשילוב מנצח בין עיר הבירה האירופאית באופייה, עמק צרפונג'י היפה והשקט, נוף הכפרים הירוק והנפוץ ואוכלוסייה מרתקת ומיוחדת.

כמעט ולא תפגשו פה תיירים זרים והמעטים שכן תפגשו כנראה יהיו בצ'רפונג'י, היעד שהמטיילים באזור אינם מעזים לפספס.

המקומיים לא כל כך רגילים לתיירים, במיוחד באזורים שהם מחוץ למסלול התיירות הרגיל במדינה. בזכות היותה של הכנסייה חלק כל כך חשוב מהיום-יום שלהם הם שולטים באנגלית ברמה גבוהה ותוכלו למצוא את עצמכם נסחפים לשיחות ומפגש עם אנשים שלא חשבתם שתזכו להכיר.

סקירה כללית