מהאראשטרה

מפת מהאראשטרה

ברוכים הבאים למהאראשטרה

מהארשטרה היא מדינה דרום-מערבית השוכנת על חוף הים הערבי שבאוקיינוס ההודי.

מדינה זו היא מהמדינות המפותחות ביותר בהודו, מדינה עשירה ועירונית מאוד.

היא גובלת ב-6 מדינות- גוג'ראט, ראג'סטן, מאדיה-פרדש, קרנטקה וגואה.

היא המדינה השלישית בגודלה בהודו, והשנייה בגודל אוכלוסייתה, מונה מעל 110 מיליון איש.

בירת המדינה היא מומבאי, שהיא העיר הגדולה ביותר בהודו ומונה מעל 21 מיליון איש.

יעדים מומלצים במהאראשטרה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

כללי

מהארשטרה היא מדינה דרום-מערבית השוכנת על חוף הים הערבי שבאוקיינוס ההודי. מדינה זו היא מהמדינות המפותחות ביותר בהודו, מדינה עשירה ועירונית מאוד.

גאוגרפיה וגודל

מהארשטרה גובלת ב-6 מדינות- גוגראט, ראג'סטן, מאדיה-פרדש, קרנטקה וגואה. היא המדינה השלישית בגודלה בהודו, והשנייה בגודל אוכלוסייתה, מונה מעל 110 מיליון איש.

בירת המדינה היא מומבאי, שהיא העיר הגדולה ביותר בהודו ומונה מעל 21 מיליון איש. בשל גודלה העצום של המדינה, היא חולקה ל-6 חטיבות ו-35 מחוזות, חטיבת פונה [מהארשטרה המערבית], חטיבת אורנגבאד, אמרהטי, קונקאן – אזור החוף, חטיבת נגפור וחטיבת נשיק.

תיירות והנאה

מהארשטרה שופעת היסטוריה עתיקה ומסתורית ותרבות ססגונית לצד חדשניות ומודרניזציה. ניתן לראות זאת בשני המקומות הבאים-

המערות המופלאות אלורה ואגנטה- עשרות מערות בהם נחצבו מתוך קירות המערה מקדשים עתיקים מהמאות הראשונות לפנה'ס, פסלי ענק, ציורי קיר קסומים, שלל אומנות עתיקה וחבויה מן העולם, חוויה מדהימה ומרגשת.

גשר בנדרה- וורלי- גשר מטורף החוצה את הים ומחבר בין קצוות מומבאי. פאר היצירה, הנמשך לאין סוף, חוצה את המים, מקום מקסים לצילומים ייחודים. מהארשטרה גם בעלת סכרים מרשימים במיוחד הידועים בעולם בשל גודלם ויופיים.

סקירה כללית

מזג אוויר

אפריל עד יוני [היבשה]

מאופיינת בחום כבד ובלתי נסבל.

יולי עד ספטמבר [מונסונים]

מאופיינת בגשמים תכופים ורבים.

אוקטובר עד מרץ [חורף]

מאופיין במזג אוויר נוח, מעט גשמים, טמפרטורה חמה בצורה סבירה, הגשמים היורדים לעתים מפיגים את החום ומנקים ומאווררים את האוויר.

טיפים

מערות אגנטה

מורכבות מ-30 מערות בודהיסטיות מהמאה ה-2 לפנהס, המערות כוללות ציורים ופיסולים המתארים סגנון אומנותי הודי מהתקופה העתיקה, האתר מוכרז כאתר מורשת עולמי ע'י אונסק'ו.

מערות אלורה

אתר ארכאולוגי שהוא אתר מורשת עולמי המוכרז עי אונסק'ו, מקדשים ומערות שנחצבו בידי נזירים ואנשי דת במלאכת מחשבת ונעזרו ביצירתיות אין סופית ויכולת אמנותית מופלאה, 34 מערות באלורה, 12 מהן שייכות לבודהיזם, 17 מהן שייכות להינדואיזם ו-5 לדת הג'ייניזם.

גשר בנדרה-וורלי

המחבר בין מערב- ודרום העיר מומבאי דרך החוצה את הים. הגשר בעל שמונה נתיבים, עצום בגודלו ובעל תנועה של כ- 37,500 כלי רכב ביום, מקום מצוין לחובבי צילום.

מקדש סרי סידהיוינאיאק

מקדש הינדו לאל גנש, דלתות עץ מלא בו מגולפים שמונה דמויות של גנש, גג פנימי של קודש הקודשים מצופה זהב טהור, מקדש ייחודי ומרשים.

שער הודו

נמצא בעיר מומבאי, מונומנט מרשים ביותר שנבנה במאה ה-20, קשת בזלת בגובה 26 מטר, בעבר היה זה המבנה הראשון שמבקרים היו נחשפים אליו בהודו, מאחר והיו מגיעים בסירות דרך הים ועוגנים במומבאי, על כן השער ממוקם בקו המים ומשקיף לים הערבי.

כסף ועלויות

יעד יקר

מהארשטרה היא מדינה בה הכסף פשוט נעלם, במיוחד אם הגעתם מהמרכז או הצפון.

מחיה

המחירים יקרים יותר, המחיה לא זולה, האוכל במסעדות יקר יותר, כמובן שתמיד ניתן לאכול אוכל רחוב בדאבות וכך להוזיל את הוצאות האוכל באזור.

שווקים וקניות

מלבד ההוצאות הבסיסיות שיש למטייל, במהארשטרה העירונית, ישנם פיתויים רבים, מרכזי קניות ענקיים ושווקים שאין להם סוף, עוד גורם להיעלמות' הכסף במדינה זו.

תחבורה ומעברים

רקע

הערים במדינה זו מקושרות היטב על ידי רכבות, כבישים ודרך האוויר.

בטיסה

ישנם חמישה נמלי תעופה במדינת מהארשטרה- הגדול מכולם נמצא בעיר מומבאי, פונה, נגפור, נשיק ובהאראנגבאד.

ברכבת

במדינה זו הרכבת מחוברת בצורה ישירה עם החלקים אחרים של הודו על ידי הרכבת ההודית. מומבאי היא מטה הרכבות המרכזי במדינה אך מאחר והיא מערבית ונגפור מקורבת גאוגרפית יותר למרכז הודו והיא מהווה עוד קישור עם שאר ערי הודו במרכז ובצפון.

אוטובוסים

בכל עיר, כפר ואתר במדינה זו ישנה תחנת אוטובוס המחוברת לערים המרכזיות במהארשטרה.

ויזה ושגרירות