קראלה

מפת קראלה

ברוכים הבאים לקראלה

קארלה היא אחת מאתרי התיירות הבולטים ביותר בהודו, בשל מיקומה הגאוגרפי המספק לה שפע אטרקציות נדירות,
המדינה הנמצאת בין מעברי ההרים והים ובה מגוון רחב של נופים,
צמחייה טרופית רבה, הרים נשאים לצד חופים זהובים, למעלה מ-40 נהרות החוצים אותה לאורכה ולרוחבה, יובלים, תעלות מים הייחודיות לה, לגונות ואיים קטנים רבים
המספקים חוויות ומראות בלתי נשכחים למטיילים בארץ הפלאית הזו ותרבות ססגונית ומיוחדת שאין שנייה לה בהודו ובעולם.

יעדים מומלצים בקראלה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

רקע

קארלה היא מדינה בדרום הודו, היא גובלת בשתי מדינות- בקרנטקה, בטאמיל נאדו ובצד נוסף גובל בים.

גאוגרפיה וחן

קארלה היא אחת מאתרי התיירות הבולטים ביותר בהודו, בשל מיקומה הגאוגרפי המספק לה שפע אטרקציות נדירות, המדינה הנמצאת בין מעברי ההרים והים ובה מגוון רחב של נופים, צמחייה טרופית רבה, הרים נשאים לצד חופים זהובים, למעלה מ-40 נהרות החוצים אותה לאורכה ולרוחבה, יובלים, תעלות מים הייחודיות לה, לגונות ואיים קטנים רבים המספקים חוויות ומראות בלתי נשכחים למטיילים בארץ הפלאית הזו ותרבות ססגונית ומיוחדת שאין שנייה לה בהודו ובעולם.

אוכלוסייה

מדינה זו נחשבת לאחד האזורים הבטוחים ביותר בהודו, עם המדדים הגבוהים ביותר בהודו מבחינת השכלת התושבים ואחוזים נמוכים של פשיעה, גם בינם לבין עצמם וגם כלפי התיירים.

איכות חיים

בקארלה האיכות חיים מאוד גבוה, בטח בייחס לשכנותיה בהודו אך גם מבחינה בינלאומית, מכל בחינה קארלה מייחסת לעצמה מדדי אורח חיים של מדינה מפותחת, ועומדת בכך בחינוך, בבריאות, בכלכלה ועוד.

דתות

קארלה היא בית לדתות רבות ומגוונות, בארץ זו ישנם מקדשים הינדים לצד מסגדים, כנסיות ואפילו בתי כנסת.

אטרקציות

בקארלה אתה יכול לקבל עיסוי שמן איורוודי, לשוט בתעלות המים היפיפיות והקסומות, לעבור לגור בתוך באוט-האוס, [סירה ענקית עם חדרים מפנקים, שף, סלון וכו כמו דירה שווה במיוחד שצפה במים], לעשות בטן- גב בחופי ורקלה וקולאם המרהיבים ולראות שם שקיעות שירגשו אותם, לצאת לטיול בג'ונגל, לשתות אלכוהול בפאבים מגניבים, לאכול במסעדות שוות, לבקר במוזיאונים וגלריות, להתהלך במדרחוב, לקחת מעבורת בין ערים, להיתקל במצעדי פוליטיקה והפגנות, ללכת להצגות, להיחשף לתרבות של מוזיקה, תיאטרון וריקודים מדהימים, ללכת לאיבוד בין יערות הגשם הבתוליים, לטייל בהרים ולגלות שכל היופי הזה זה שדות תה עצומים ומוריקים, לשחות בנהרות העצומים והלא נגמרים של קארלה, לאכול קוקוס ואננס כל היום, לפגוש הודים משכילים ועשירים, ופשוט לראות הודו אחרת.

לסיכום

קראלה היא אחת מתוך עשרה גני העדן של העולם' ומככבת גם ברשימת '50 מקומות של פעם בחיים' על ידי מגזין Traveler של נשיונל ג'יאוגרפיק. כדאי לכם להגיע למדינה זו.

סקירה כללית

מזג אוויר

רקע

קארלה קרובה מאוד לקו המשווה, לכן בקארלה האקלים טרופי. לאורך השנה ישנם גשמים כבדים והיא נמנית מבין האזורים היפים והשופעים מים בעולם.

טיפים

רקע

הרבה דברים כדאי לא לפספס בקארלה, אך נתמקד במספר דברים.

תעלות מים

של קארלה הם מבוך של 1,500 קילומטר, המחוברות ל-38 נהרות, ו-5 אגמים גדולים, תעלות המים הם מוקד המשיכה התיירותי העיקרי בקארלה. התעלות כאמור מצטלבות בדרכן עם נהרות, אגמים וברכות המופרדים מהים על ידי רצועה צרה של חול.

דרך התניידות- תעלות המים פרוסות ברחבי המדינה, מהקצה אל הקצה, וניתן להתנייד דרכן הודות לטופוגרפיה הייחודית למדינה זו, מקום מצוין להיווכח בפלא יופיין של התעלות הוא באלפי – אלפוזה.

נילגירי- ההרים הכחולים

רכס הרים המהווים חלק מעברי ההרים בצד המערבי של טאמיל נאדו, גובהם של ההרים הוא מעל 6,600 רגל שהפסגה הגבוה ביותר היא 8,652 רגל.

ההרים יפיפים ועצומים בגודלם, מקום נהדר לטרק בו, ברכס ישנם למעלה מ-20 מפלים, גדולים וקטנים כאחד, מעיינות טבעיים ושלל אוצרות טבע.

מונאר

מקום מצוין לטייל בהם היא כמובן מונאר, בירת ירח הדבש של המדינה, מונאר היא מקום מצוין לטייל בו בכללי, שדות תה עצומים ויופי לא נתפס.

חופים

ישנם שמונה חופים מרהיבים בקארלה.

חוף ורקלה- החוף העיקרי אליו ישראלים מגיעים והוא גם היפה ביותר משאר החופים. מורכב מצוק עצום עם חול זהוב, עצי קוקוס, רצועת חוף ארוכה הכוללת בתוכה מעיינות טבעיים הישר מן הצוק, פיסת גן עדן אמתית.

לסיכום

קארלה היא מדינה יחסית קטנה, וכל אזור בה שונה בייחודו ובקסמו, בקארלה קיים עושר של נופים ומראות, הקדישו זמן לטיול בקארלה ותהנו מהשפע הלא יאומן שהמדינה הזאת מציעה.

כסף ועלויות

יעד יקר

קארלה היא יעד יקר בהשוואה למקומות אחרים בהודוץ יש מבחר מלונות וקשה למצוא גסט-האוסים והמלונות יקרים. המחיה, האוכל והאטרקציות עולים יותר משאר הודו, הגיעו מוכנים לכך.

תחבורה ומעברים

כללי

התחבורה העיקרית במדינה הנה על בסיס גיפים ומוניות, אוטובוסי תיירים, אוטובוסים מקומיים ורכבת.

ויזה ושגרירות