קרנטקה

מפת קרנטקה

ברוכים הבאים לקרנטקה

בקרנטקה המפתיעה תיווכחו לגלות שהגעתם לאלפי קילומטרים של חופים מהממים, שמורות טבע בל-נגמרות, שדות רחבים, גבעות ירוקות, אגמים יפייפיים, ביצות, מישורי שדות אורז וסוואנות מדבריות.

המון של פילים וקופים המקפצים בין הריסות המקדשים, ג'ונגל המעורבב בים המעורבב בג'ונגל ומהעבר השני פתאום תפתיע אתכם התרבות המערבית המתקדמת המתבטאת בהיי-טק, בניינים, עסקים ותקשורת מפותחת המשולבת בתוכה. בין היתר תוכלו לראות, גם המון קניונים ושווקים- כמו כן גם המון עשירים.

רוחניות על צד החומריות – זוהי בעצם קרנטקה. הסטייט בו הן אכן מתקיימות זו לצד זו.

יעדים מומלצים בקרנטקה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

כללי

בקרנטקה המפתיעה תיווכחו לגלות שהגעתם לאלפי קילומטרים של חופים מהממים, שמורות טבע בלתי נגמרות, שדות רחבים, גבעות ירוקות, אגמים יפיפים, ביצות, מישורי שדות אורז וסוואנות מדבריות.

המון פילים וקופים המקפצים בין הריסות המקדשים, גונגל המעורבב בים המעורבב בג'ונגל ומהעבר השני פתאום תפתיע אתכם התרבות המערבית המתקדמת המתבטאת בהיי-טק, בניינים, עסקים ותקשורת מפותחת המשולבת בתוכה.

בין היתר תוכלו לראות, גם המון קניונים ושווקים- כמו כן גם המון עשירים. רוחניות על צד החומריות – זוהי בעצם קרנטקה. הסטייט בו הן הכל מתקיים זה לצד זה.

גיאוגרפיה

קרנטקה ממוקמת למעשה בחלקה הדרומי של יבשת הודו הענקית, וגובלת במהרשטרה מצפון, בגואה מצפון מערב, בטאמיל נאדו מצפון מזרח, בקרלה מדרום מערב, ובאנדרה פראדש ממזרח. גבולה המערבי הוא חופי האוקיינוס ההודי.

עיר הבירה היא בנגלור, שהיא אחת הערים המודרניות והמפותחות ביותר בהודו ושטחה של קרנטקה הוא פי 9 משטחה של ישראל.

סקירה כללית

מזג אוויר

רקע

קרנטקה מאופיינת בחום כבד במהלך רוב השנה. בתור יעד בדרום הודו, מבחינת עונה נוחה לביקור, נכללת כמו שאר היעדים בדרום.

טיפים

רקע

קרנטקה היא שם חם בקרב המטיילים ולא סתם. היא מדינה מגוונת מבחינת נופים ותרבויות, יש בה מערביות ומודרניות אל מול מקדשים ועתיקות.

במדינה זו ישנם גם יעדים מרכזיים המשתייכים לשביל החומוס, המושכים אליהם המון מטיילים ישראלים, ויעדים שמושכים אליהם תיירים מכל רחבי העולם.

יעדים מרכזיים

גוקרנה- עיר הנמצאת על רצועת חופים מרהיבה ולמעשה ישנם אלו המכנים על שמה את כל האזור.

חופים- גוקרנה היא שם הכולל את העיר גוקרנה ואת רצועת החופים הנמצאים בקרבתה.

אום ביץ- חוף מפורסם, שנראה בצורת אום וידוע בשלווה והאווירה שיש בו.

קודלי ביץ'- חוף מהמם וייחודי לא פחות שיספק לכם חווית חופש כמו בסרטים.

חוף ההאלף מון- הוא הקטן ביותר מביניהם, אך כמו לכולם, יש לו יופי ייחודי משלו והוא הכי פחות מתויר מבין השלושה. מה שבהחלט יכול להיות טוב לאלו מבינינו שרוצים קצת נתק.

חופים נוספים- ישנם בסביבה עוד חופים קטנים ואינטימיים אף יותר כמו פארדייז ביץ', ששווה לגלות ולבקר בהם.

האמפי

יש כאלו שיגידו שמדובר בגולת הכותרת של קרנטקה. זהו בהחלט אחד היעדים הכי מופלאים שיש בהודו בכללי. מקום קסום וייחודי, עם נוף שבהחלט לא רואים כל יום.

הנוף מורכב מסלעי ענק שפזורים ברחבי האזור, כשלצידם שרידים עתיקים של מבנים היוצרים צורות שקשה להאמין שהם אמתיות.

לחוויה הזאת של להיות שם יש כמה וכמה תיאורים בין המטיילים ביניהם פלינסטונס', 'פארק היורה' ועוד. ללא ספק מדובר באחד מהמקומות שמטיילים רבים נשאבים ונתקעים בהם ולא סתם.

בנגלור

עיר הבירה של קרנטקה והעיר הגדולה בה. עיר שידועה במערביות שלה ועל כן מכנים אותה עמק הסיליקון' של הודו. זאת משום שהיא מרכז של חברות היי-טק ופיתוח וכן יש בה ריכוז של מוקדי שירות טלפוניים, שעובדים בהיקפים עולמיים גם מחוץ להודו. בהחלט מקום מרענן ומעניין, שמספק לתייר פרספקטיבה קצת שונה, שדרכה ניתן לבחון את הודו בצורה אחרת, לראות כיצד משתלבת הקדמה והמודרניות בתוך הודו המיושנת.

מייסור

עיר בעלת רקע היסטורי עשיר ומפואר. נחשבת כיעד מרכזי בקרנטקה, אך לא נכללת ב'שביל החומוס".

מושכת אליה תיירים מכל רחבי העולם, אך יוצא פחות להיתקל בישראלים. במייסור ישנם מספר אטרקציות, שהבולטת בהם ללא ספק, ארמון המהרג'ה המפורסם, לצד גן החיות של מייסור, גבעת צ'אמונדי ועוד.

כסף ועלויות

יעד יקר יחסית

מדינת קרנטקה, כמו שאר הדרום, נחשבת לקצת יותר יקרה, לבאים מצפון. המחיה והאוכל יעלו קצת יותר, אבל המנות גדולות ומפנקות יותר, כמו גם החדרים.

תחבורה ומעברים

רקע

קרנטקה, שהיא בהחלט תופסת נתח מרכזי בגודל, בתוך דרום הודו. משמשת גם ציר תחבורה מרכזי, בתת היבשת הזו שנקראת הודו. ניתן למצוא בה את כל אמצעי התחבורה העיקריים שתשתמשו בהם [טיסה, רכבת, סליפרים].

מדינת קישור

בנוסף דרכה גם מאוד נוח לעבור ליעדים יותר דרומיים בהודו [טמיל נאדו וקרלה], ככה שהיא משמשת תחנה נוחה במסלול של מטיילים רבים בדרום הודו.

השכרת מונית או וואן

זוהי עוד אופציה נוחה, יכולה להיות למשל התארגנות של מספר אנשים ואז, אפשר לסגור נסיעה באופן עצמאי עם מונית או מיני וואן. ניתן לומר שבאופן כללי, קרנטקה היא מדינה נוחה מבחינת נסיעות.

ויזה ושגרירות