אחמדאבאד

מזג אוויר באחמדאבאד

מפת אחמדאבאד

אהְמְדַבָ, הינה העיר השישית בגודלה בהודו, עם אוכלוסיה של למעלה מ-6.5 מליון תושבים ולמרות שהינה מטרופולין עצום היא אינה בירת גוג'ארט, כפי שנוטים לחשוב [בירת גוג'ארט הינה גַנְדִינאגָר הנמצאת כ-30 קילומטרים צפונה].

העיר ממוקמת במרכז האזור הגוג'ארטי, לצידי נהר הסַבָּרְמאטִי והיא משמשת כאחת מערי התעשיה החשובות של הודו.

לרוב, מגיעים לעיר כצומת דרכים בין הדרום לצפון ולהפך או כדי להגיע לשאר האטרקציות בגוג'ארט. דבר זה, לא הופך את אהמדבד לעיר משעממת כלל וכלל עם היסטוריה עשירה, בניה בסגנון מוסלמי, ואנשים חמי לב.

 מידע כללי

אוכלוסיה וגיאוגרפיה

אהְמְדַבָד, הינה העיר השישית בגודלה בהודו, עם אוכלוסיה של למעלה מ-6.5 מליון תושבים ולמרות שהינה מטרופולין עצום היא אינה בירת גוגארט, כפי שנוטים לחשוב [בירת גוג'ארט הינה גַנְדִינאגָר הנמצאת כ-30 קילומטרים צפונה].

העיר ממוקמת במרכז האזור הגוג'ארטי, לצידי נהר הסַבָּרְמאטִי והיא משמשת כאחת מערי התעשיה החשובות של הודו. לרוב, מגיעים לעיר כצומת דרכים בין הדרום לצפון ולהפך או כדי להגיע לשאר האטרקציות בגוג'ארט. דבר זה, לא הופך את אהמדבד לעיר משעממת כלל וכלל עם היסטוריה עשירה, בניה בסגנון מוסלמי ואנשים חמי לב.

היסטוריה

אהמדבד נוסדה במאה ה-11 על ידי מלך הינדו בשם קַרָנְדֶב תחת השם קַרָנְווטִי. העיר, הייתה בירת הממלכה בעלת אותו שם עד שבשנת 1,411 סולטן גוגארטי בשם אחמד שאה כבש אותה, שינה את שמה לאהמדבד [על שמו] והפך אותה לבירתו. באמצע המאה ה-18 המוגולים כבשו את העיר ובמאה ה-19 הבירטים לקחו את המושכות.

לעיר תפקיד עצום בחשיבותה כלפי ההתהוות של הודו כמדינה. העיר, שימשה כבסיסו של גנדי מ-1917 ועד 1930 כאשר החליט שלא לשוב לאשרם שלו אלא אך ורק כאשר הודו תהייה מדינה ריבונית.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

20% הנחה במקום ממחיר התעריף המפורסם
מלון יוקרתי ומושקע מאוד.
חיפוש מלונות ב-Booking.com

טיפים

אטרקציות ומקומות מומלצים

מומלץ להגיע לשוק לאו גרדן הפתוח בשעות הלילה בלבד. תבקרו במסגד גאמה המכיל 260 עמודים, במוזיאונים הנרחבים שהעיר מציעה, תראו איך חיו הסולטנים והמלכים במבצר בְּהַדְרָה ותהיו עדים למקום בו ישב גנדי ומשם התחיל את מחאתו בבריטים.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

רקע

אהמדבד הינה עיר עצומה וניתן להתנייד בעיר באמצעות מוניות, ריקשות ושתי חברות אוטובוסים – AMTS ו-BRTS.

ריקשות ומוניות יכולים להיות עסק יקר ולכן מומלץ להשתמש בשירות האוטובוסים של העיר.

AMTS

מדובר במערכת הקיימת באהמדבד משנת 1947. אוטובוסי החברה, מכסים כמעט כל נקודה באהמדבד ומזוהים עם הצבע האדום אן מספר מצומצם של אוטובוסים בצבע צהוב. לאוטובוסים היותר חדישים יש לוח בשמשה הקידמית המתארת את מסלולו.

BRTS

מערכת של קווי אוטבווס שנחנכה בשנת 2009. האוטובוסים של המערכת עוברים בעורקים הראשיים של העיר וצבע האוטובוסים שלהם הינו כסוף. בנוסף, מדובר בדרך הכי זריזה וזולה להתנייד באהמדבד כי האוטובוסים נוסעים בנתיב המיועד אך ורק להם.

ערים באחמדאבאד