דלהי

מפת דלהי

ברוכים הבאים לדלהי

דלהי, בירת הודו הצפופה והמרתקת, בת 16 מליון התושבים, היא הרבה יותר משדה התעופה וה'מיין בזאר' – ששמו, אגב, Paharganj וזה השם שמוטב שתאמרו לנהגי המוניו, שהרי עם כל הכבוד, יש יותר מבזאר מרכזי אחד בדלהי.

רובע פהארגאנג', המיין בזאר, הסמוך גם לתחנת הרכבת ניו-דלהי, הוא אכן האזור המומלץ ללינה בתקציב נמוך. באזור זה, תמצאו את כל שירותי התיירות הרלוונטים לכם. הדלהי ישנם אתרים, מונומנטים, מקדשים, שווקים ועוד בכמויות מסחררות, בין אלו ישנן שכונות רבות ושונות באופיין, כולל מספר רבעים יוקרתיים.

מסעדות טובות? קניונים? קניות מכל סוג ובכל מחיר? מבנים מדהימים? יש הכל בדלהי, בירת מאמא אינדיה, וסתם שתדעו- העיר בעלת זיהום האויר הגבוה ביותר בעולם והיא שווה הרבה יותר מלילה אחד!

יעדים מומלצים בדלהי

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

שוק המיין בזאר

שמעתם על המיין בזאר או בשמו המקומי paharganj כמקום מלחיץ או מזוהם, אך יש הרבה מאוד מעבר לזה.

במיין בזאר ניתן לראות הרמוניה מושלמת בין המוני ההודים שעוברים לבין החיות ברחוב וכלי התחבורה שמתמרנים בין לבין- מחזה מרהיב בפני עצמו.

במיין בזאר ניתן לרכוש סחורה מכל הסוגים החל מבגדים מסורתיים דרך חנויות תבלינים ועד חנויות אלקטרוניקה.

שער הודו

שער הודו הוא מונומט המהווה אנדרטת ניצחון ל-85 אלף חיילים הודים שנהרגו במלחמות השונות בהם הודו השתתפה. מקום יפה ומטופח עם מדשאות רחבות ונחל העובר בניהם.

מקדש הבהאים

בשמו המקומי Bahai Temple.

מקדש המעוצב בצורת לוטוס, הפרח הלאומי של הודו. למקדש תשע כניסות משבילים שונים וביניהם בריכות נוי עם השתקפות המבנה המיוחד.

המקדש מהווה מקום מושבם של מתפללים רבים ללא אוריינטציה של דת ואמונה.

תכנון טיול

מידע כללי

כללי

דלהי, בירת הודו הצפופה והמרתקת, בת 16 מליון התושבים, היא הרבה יותר משדה התעופה והמיין בזאר' – ששמו, אגב הוא Paharganj וזה גם השם שמוטב שתאמרו לנהגי המוניות, שהרי עם כל הכבוד, יש יותר מבזאר מרכזי אחד בדלהי.

תיירות

רובע פהארגאנג, המיין בזאר, הסמוך גם לתחנת הרכבת ניו-דלהי, הוא אכן האזור המומלץ ללינה בתקציב נמוך. באזור זה, תמצאו את כל שירותי התיירות הרלוונטיים לכם.

בדלהי ישנם אתרים, מונומנטים, מקדשים, שווקים ועוד בכמויות מסחררות, בין אלו ישנן שכונות רבות ושונות באופיין, כולל מספר רבעים יוקרתיים.

אזורים ואטרקציות

אזור אחד, שכדאי לציין הינו Old Delhi ושוק צנדי צ'וק [Chandi chowk], זהו השוק הגדול ביותר בכל אסיה. על מנת לראות את הצד האותנטי של העיר, מומלץ לבקר בחלק זה של העיר וכמובן לשמור טוב על הארנקים שלכם.

בסמוך, תוכלו לראות את המבצר האדום [Red Fort] המפורסם.
מסעדות טובות? קניונים? קניות מכל סוג ובכל מחיר? מבנים מדהימים? יש הכל בדלהי, בירת מאמא אינדיה.

סתם שתדעו – העיר בעלת זיהום האוויר הגבוה ביותר בעולם והיא שווה הרבה יותר מלילה אחד!

סקירה כללית

מזג אוויר

מרץ-אוקטובר

חודשי העונה המתוירת בדלהי, אך עם זאת מזג האוויר בדלהי משתנה ומושפע מזיהום האוויר הגבוה שנמצא במקום.

יוני – אוגוסט

חודשי הקיץ בהם ישנם מונסונים שבאים והולכים.

אפריל – יוני

ניתן לחוות בדלהי חום קיצוני במיוחד.

תיאור כללי

למרות שינויי מזג האוויר בין העונות, ניתן להגיע לדלהי כמעט בכל ימות השנה ועניין מזג האוויר בסופו של דבר יכול להשפיע רק על נוחות השהות.

לרוב, דלהי משמשת כתחנת מעבר להמשך הטיול ויותר חשוב שתבדקו את מזג האוויר של היעד הבא שלכם. במהלך רוב השנה, קיים ערפל בעקבות זיהום האוויר הגבוהה ובעקבות זאת לא מומלץ לשהות ברחובות דלהי תקופה ארוכה המוגדרת כשבוע ימים.

טיפים

כללי

דלהי היא עיר גדולה וכמו בכל עיר גדולה הנוכלויות והפשעים יותר נפוצים ממחוץ לעיר.

עוקץ המיין בזאר סגור'

רובכם יגיעו לדלהי היישר מהשדה תעופה וכדאי שתכירו את עוקץ הנוכלות הידוע של דלהי, עוקץ המיין בזאר סגור' והוא עובד ככה: אתם עולים על מונית ומבקשים ממנו להגיע למיין בזאר, הוא ייקח אתכם אחרי נסיעה של מספר דקות לרחוב חסום ויספר לכם שבגלל חג שקרי כלשהו המיין בזאר סגור ויציע לכם להגיע לסוכנות נסיעות קרובה כדי שיעזרו לכם למצוא מלון אחר, בפועל הוא ייקח אותכם לאותה סוכנות שתספר לכם שכל המלונות בעיר מלאים באותו רגע, ינצלו את החוסר אונים שלכם ויציעו לכם נסיעה במונית ליעד אחר במחירים הזויים לגמרי המגיעים למאות דולרים.

איך נמנעים מעוקץ המייר בזאר?

איך נמנעים מהעוקץ?
א. תמיד מומלץ לקחת מונית מדוכן ה-Pre Paid שבתוך שדה התעופה.
ב. כששואלים אותכם אם זו פעם ראשונה בהודו תענו שלא ואתם מכירים את האזור טוב מאוד.
ג. מומלץ לבצע את הנסיעה משדה התעופה על בסיס רכבת.
ד. במידה ודבר כזה קרה והראו לכם רחוב סגור אתם חייבים לעמוד על שלכם ושייקח אותכם למקום שביקשתם או לומר שיש לכם בוקינג למלון מסוים או אפילו חבר שמחכה לכם באותו מלון, עדיף שתדעו שם של מלון מראש.
ה. על כל צרה שהסתבכתם בה ניתן להתקשר לבית חבד של דלהי ולהיעזר בהם.

יתושים

בדלהי ממומלץ להצטייד בתכשיר אודומוס' נגד יתושים ולהימנע משהייה ממושכת ברחובות העיר עקב זיהום האוויר הגבוה.

כסף ועלויות

עלות בדלהי

דלהי היא עיר עצומה ובה אפשרויות רבות ומגוונות, כך שעלויות הטיול, כאן יותר מתמיד, תלויות אך ורק בכמה עמוק כיס המטייל ומה סדר העדיפויות שלו.

דלהי בקלאסה

ניתן למצוא בעיר מלונות יוקרה מפוארים, למספר ימים של התפנקות אמיתית במחיר של מלון רגיל בארצנו הקטנה.

מסעדות גורמה ושף, שיבשלו לכם ממיטב המנות, ישתמשו במוצרים הטובים ביותר ורמת הקלאס הגבוהה ביותר שתיפגשו. למרות הפינוקים, המחירים זולים יחסית לעולם המערבי כך שאולי כדאי לנצל זאת.

דלהי בצורה צנועה יותר

ניתן להגיע לדלהי ולחוות אותה כמו שהיא, קצת מסריחה ומזוהמת, צפופה ולא נוחה, אבל עם הרבה לב ואותנטיות.

בדלהי ישנם אזורים שלמים של גסט-האוסים ומלונות למטיילים, אחד המוכרים ביותר לאוכלוסיית המטיילים הישראלים הוא ללא ספק המיין- באזר, בו ניתן למצוא מקומות לינה במחירים סבירים. מסעדות רחוב, דאבות ואוכל רחוב בשפע על כל גווניו וטעמיו, מומלץ לטעום ולנסות, במחירים זולים מאוד.

תחבורה ומעברים

דרכי התניידות

רובכם יגיעו לדלהי היישר משדה התעופה.

דלהי היא עיר גדולה מאוד ואפשרויות התחבורה בה גדולות ומגוונות. ניתן להתנייד באמצעות ריקשות הממלאות את העיר [נסיעה בריקשה לא אמורה לעלות מעל 150 רופי בתוך העיר], אוטובוסים פנימיים, רכבת תוך עירית, מוניות בשפע ומטרו מקסים ומומלץ.

מטרו

בדלהי קיימת רשת מטרו גדולה מאוד עם רכבות ותחנות תחתיות ברמה שלא נופלת ממערך הרכבות התחתיות של אירופה.

רובם נקיות ומטופחות, אך עדיין ניתן למצוא סממני הודו'. מחירי הנסיעה זולה מאוד, נסיעה של 40 דקות יכולה להסתכם בכ-18 רופי.

המטרו של דלהי זאת הדרך האולטימטיבית להתניידות ואין מה לחשוש ממנה. את כל זמני הרכבות והתחנות הפרוסות ניתן למצוא באתר או באפליקציה של מפות גוגל.

רכבת פנימית

ישנם מסילות בדלהי המחברות רכבת בתוך העיר עצמה, אך היא אינה ידידותית בכלל, אם כבר רכבת עדיף להתנייד במטרו.

אוטובוסים

כל חלקי העיר מחוברים היטב על ידי רשת אוטובוסים, כלי תחבורה נוח, הכרטיסים עולים בין 5-15 רופי, אבל הם גם עמוסים למדי רוב הזמן.

כרטיס נסיעה – הקפידו לשמור על הנסיעה שלכם לאורך כל הדרך, כרטיסנים נוטים להפתיע ולעלות לבדיקה אקראית אפילו מספר פעמים בנסיעה אחת, חבל לשלם מספר פעמים את כרטיס הנסיעה.

שימו לב- האוטובוסים האדומים הם היחידים שבעלי מזגן.

ויזה ושגרירות

שגרירות ישראל בדלהי

כתובת: 3, Aurangzeb Rd, New Delhi, Delhi 110011, India

טלפון: 4500 3041 11 91+

אימייל: info@newdalhi.mfa.gov.il

פעילות: ימים שני עד שישי בין השעות 09:30-12:30.