אסאם

מפת אסאם

ברוכים הבאים לאסאם

אסאם היא המדינה השנייה בגודלה אך אולי החשובה ביותר מבין שבעת מדינות צפון-מזרח הודו [שבע אחיות] ומהווה מרכז מסחרי ותחבורתי לאזור כולו.

המדינה מתאפיינת במישורי ענק, כאשר את מרכזה חוצה נהר הברהמהפוטרה ממזרח למערב, ומייצר ביחד עם הסחף מהרי ההימלאיה את אחד האזורים הפוריים ביותר בהודו כולה.

בנסיעה לאורך אסאם הנוף שיישקף הוא בעיקר שדות אורז ענקיים, אחוזות תה מוקפות בשדות תה מסודרים, ובתי במבוק הבנויים על עמודים, הגנה מפני השיטפונות האדירים שפוקדים את המדינה בעונת המונסונים.

יעדים מומלצים באסאם

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

האי מגולי

אי ענק וקסום, גולת הכותרת של אסאם, אפשר לשהות בו בנעימים למשך זמן בלתי מוגבל ולחקור אותו לאורכו ולרוחבו עם אופנוע או אופניים, למצוא פינות חמד ואנשים נהדרים בכל פעם מחדש. האי פסטורלי ונעים והומה באנשים נחמדים ורגועים שישמחו לפגוש אתכם.

שמורת קאזירנגה

אחת השמורות הידועות ביותר באסיה, מפורסמת בעיקר בזכות הקרנף ההודי חד הקרן המפורסם שהשתמר בעיקר בה ובזכות טיולי הפילים המוצעים בה.

תכנון טיול

מידע כללי

גיאוגרפיה

כל אזור הצפון – מזרח יחסית מנותק משאר הודו, הוא גובל בבורמה ממזרח, סין ובהוטן מצפון, בנגלדש מדרום ונפאל ממערב.

האזור הענק והיחסית לא מוכר הזה בעצם מחובר למזרח הודו דרך מסדרון צר ברוחב 22 קמ המכונה מסדרון סיליגורי וגם צוואר התרנגול.

חשיבותה

אסאם היא המדינה השנייה בגודלה אך אולי החשובה ביותר מבין שבעת מדינות צפון-מזרח הודו או בשמן שבע האחיות', המהווה מרכז מסחר ותחבורה לאזור כולו.

המדינה מתאפיינת במישורי ענק, כאשר את מרכזה חוצה נהר הברהמהפוטרה ממזרח למערב, ומייצר ביחד עם הסחף מהרי ההימלאיה את אחד האזורים הפוריים ביותר בהודו כולה.

בנסיעה לאורך אסאם הנוף שיישקף הוא בעיקר שדות אורז ענקיים, אחוזות תה מוקפות בשדות תה מסודרים ובתי במבוק הבנויים על עמודים, הגנה מפני השיטפונות האדירים שפוקדים את המדינה בעונת המונסונים.

שער הכניסה לאיזור

מעצם טיבה כמדינה המרכזית ביותר באזור הצפון-מזרח, אסאם גם ממלאת תפקיד בתור השער המרכזי לאזור כולו.

המדינה לא קרובה במיוחד לשום אזור מתויר בהודו, אבל אינה רחוקה מהסיקים וניתן להגיע אליה גם דרך כלכותה ברכבת.

אפשרות נוספת היא להגיע ממדינות שכנות – ממזרח נפאל, או ממערב בורמה, מעבר גבול שנפתח במהלך שנת 2015.

לסיכום

אסאם היא מדינה מאוד מיוחדת וההרגשה בה היא לעתים כמו בטיול בהודו לפני 50 שנה.

המקומיים אינם מכירים תיירות זרה ונדהמים כל פעם מחדש מהמראה ומהתרבות השונה שלנו.

המקום עוד לא איבד את התמימות' שלו כלפי תיירים ותוכלו למצוא את עצמכם פעמים רבות מתגלגלים לסיטואציות מצחיקות עד הזויות עם המקומיים שרק ישמחו להאכיל, לארח ולמשש אתכם [לראות שאתם אמתיים].ההרגשה הזאת מגיעה לשיא באי מג'ולי השקט והרגוע, בו תפגשו מקומיים בצורה בלתי-אמצעית ומהמעט שהם יודעים על תיירים זרים הם מחבבים מאוד ישראלים בזכות הפרויקט המדהים של גילי.

בקיצור, כל מי שמחפש לגוון בטיול בהודו ולטייל כמו פעם במקום שבו התשתיות לקראתנו כתיירים לא מוכנות, לוותר על שקשוקה לארוחת בוקר ועל סלט ישראלי במסעדה בערב אבל להרוויח מפגש אמתי עם המקומיים, מוזמן לפתוח את המסע שלו בצפון-מזרח הודו באסאם.

סקירה כללית