האלונג ביי

מזג אוויר בהאלונג ביי

מפת האלונג ביי

ברוכים הבאים להאלונג ביי

במרחק 150 ק'מ לערך מהאנוי, שוכן מפרץ האלונג ביי, אשר בשטחו פזורים קרוב ל-3,000 איים סבוכי צמחייה הצומחים במי הטורקיז של מפרץ טונקין, הגובל עם סין.

הנוף במפרץ מרהיב ביופיו, ולא פחות מתופעת טבע, המקום הוכר כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק'ו ונחשב לאחד משבעת פלאי העולם החדשים.

המפרץ מאפשר לנפוש וליהנות מהים ומצבעו הייחודי ומהחוף הלבן, אך מלבד זאת ניתן לצאת לסיורי דייג, לצלול באזורי האלמוגים ולצפות בעולם המים העשיר שהמפרץ מטפח, לטפס על צוקיו הייחודים, לחזות בתצפיות מרשימות ולצאת לשייט בן כמה ימים בלב הטבע.

 מידע כללי

רקע

האלונג ביי, הנמצאת בחלק הצפוני של ויאטנם, כמספר שעות נסיעה מהאנוי, הופכת ליעד תיירותי חם בשנים האחרונות. תופעות הטבע המקיפות את האזור יוצרות חוויה ייחודית במקום עם אווירה של שלווה ורוגע.

רוב התיירים, ממצים את האלונג ביי לאחר השייט במפרץ, או בילוי נוסף של יום-יומיים באי, אבל אם אתם אוהבי החופים וטיולי היום, יש סיכוי שתמצאו אתכם גם שלושה או ארבעה ימים באי.

למידע שימושי נוסף על המפרץ- www.travelhalongbay.com

גיאוגרפיה

במרחק 150 קמ לערך מהאנוי, שוכן מפרץ הלונג ביי, אשר בשטחו פזורים קרוב ל3,000 איים סבוחי צמחייה רבים המזדקרים ממי הטורקיז של מפרץ טונקין הגובל עם סין.

העיר עצמה מחולקת לשני חלקים- חצי יבשת וחצי אי [Halong City West] שהוא המומלץ ביותר ללינה. ההגעה הנוחה לאי היא על בסיס מעבורת דרך עיר הנמל האייפונג.

בגלל שהלינה במקום מעט יקרה ניתן לישון באיים סמוכים- קאט בה [Cat Ba] שהוכרז כאתר לאומי או באי צאי [Bai Chay] לבצע משם את השייט למפרץ הלונג ביי [על השייט בהרחבה בסעיף אסור לפספס תחת לשונית טיפים].

אופי המפרץ

הנוף המרהיב ביופיו, תופעת הטבע המיוחדת, המערות השונות והמרשימות באזור הופכות את המקום ליעד תיירותי הפופולרי ביותר בויאטנם.

המקום הוכר כאתר מורשת עולמי על ידי אונסקו ונחשב לאחד משבעת פלאי העולם החדשים, אז איך אפשר לפספס מחזה שכזה?

המפרץ מאפשר לנפוש ולהנות מן הים והחול הלבן, לצאת לסיורי דיג, לבצע סיורי צלילה לאזורי אלמוגים ועולם מים עשיר, לבצע טיפוס על המצוקים, לראות תצפיות מרשימות ולצאת לשייט בן כמה ימים הצופה במחזה המרשים שעל המים.

היסטוריה ותרבות

לפי אגדה קדומה המפרץ נוצר כאשר האלים שלחו דרקון ענק להגן על תושבי האזור בעת פלישת סין לויאטנם. בירידת הדרקון מהשמיים, הניף את זנבו וביתר את צורת ההרים על פני המים. על כן שם המקום הא-לונג- המקום שבו ירד הדרקון מן השמיים.

לאלו שמעדיפים הסברים מדעיים על פני אגדות, חוקרים טוענים כי בתהליך של 500 מיליון שנים, המים והרוח שייפו את סלעי הגיר והדולומיט עד שהפכו לצורות הצוקים שבמים וכן ייצרו מערות עם תופעות סטלגמיטים וסטלקטיטים.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

10% הנחה
הוסטל מושקע שמתאים בעיקר לתרמילאים.
50,000 דונג הנחה
מלון ברמה גבוהה מתאים למשפחות ולזוגות בירח דבש.
חיפוש מלונות ב-Booking.com

טיפים

Asia Outdoors

סוכנות פופולרית מאוד באי קאט בה בקרב מטיילים אירופאים לטיולים מאורגנים באזור, אטרקציות מקומיות ובטיפוס הרים בפרט.

מוכרים ואהובים בשל אמינות ובטיחות בתחום, אך אין ספק שהם גם בין היקרים ביותר באזור.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

כללי

מפרץ הלונג ביי היבשתי נמצא כ150 קמ לערך מהעיר האנוי. תוכלו להגיע לראות את פלא העולם במספר דרכים תוך התחשבות בתקציב ובאורך הזמן שיש לכם לטובת האתר.

דרכי הגעה

רוב התיירים, מגיעים לאזור מפרץ האלונג ביי בטיול מאורגן הכולל אוטובוס, יום בילוי ולעתים אפילו לילה במלון. אם אינכם מעוניינים בחבילת נופש מעין זו, תוכלו להגיע להאלונג ביי או קאט בה מהאנוי או נין בין.

הגעה להאלונג ביי מהאנוי
• אוטובוס מקומי – ניתן לקחת אוטובוס ישיר להאלונג ביי מאחת התחנות הגדולות של האנוי. הנסיעה אורכת כ-4-5 שעות.
• אוטובוס תיירים – ניתן לתאם אוטובוס תיירים כולל הסעה מהתחנה הסופית של האוטובוס אל המלון בעלות שלך 230 אלף דונג לערך. הגעה משוערת תוך 3-4 שעות.

הגעה לקאט-בה
• נדרש להגיע להאייפונג מהאנוי באוטובוס תיירים/מקומי או מנין בין באוטובוס מקומי. מהאייפונג, תצטרכו לעלות על אחת משלושת המעבורות שעוברות מהמזח במהלך היום. המעבורת מגיעה לאחד משני המזחים של האי קאט בה, נסו לראות שאתם יורדים במזח הקרוב לאזור התיירים ולא במזח השני ע'מ לא להמשיך באוטובוס נוסף.

לממהרים שבינינו ולאלו שיש תקציב להתפנק

יש אפשרות לקחת מסוק שיוצא בימי שבת בבוקר מHanoi Metropole Hotel לאי באי צאי [Bai Chay] וממתין עד אחר הצהריים לחזרה להאנוי.

אם בידיכם מספר ימים להעביר באזור

מומלץ להגיעה ללינה באחד האיים- קאט בה או האי צאי. ההגעה לאיים תתבצע על בסיס אוטובוס מהאנוי לתחנה מרכזית האייפונג, אוטובוס לנמל, מעבורת לאחד האיים ואוטובוס בתוך האי לאזור המלונות. סך כל הנסיעה היא 5 שעות ושימו לב כי הזמנה מסוכנות נסיעות כחבילת הגעה תעלה זול יותר מאשר הגעה עצמאית ותגיע לעלות של 250 אלף דונג לערך לבן אדם.

ניתן להגיעה להאייפונג גם מנין בין או ההפך

וכך לחסוך את המעבר הנוסף בהאנוי.