הר האוורסט

מזג אוויר בהר האוורסט

מפת הר האוורסט

ברוכים הבאים להר האוורסט

יעלה בקרוב

 מידע כללי

טרקים

טרקים זהו לא תענוג זול וכדאי לזכור את זה במהלך כל המסע. בכל אופן, כדאי להתמקח הן על מחירי הלינה והן על מחירי האוכל מפני שניתן להשיג הנחה משמעותית בהוצאות אלו. כמו כן, קחו בחשבון שטרק האוורסט הוא הטרק היקר ביותר בנפאל.

חתך הוצאות ממוצע במהלך הטרק

הגעה לטרק- בגיפ הנסיעה תעלה כ-2,000 רופי לכל כיוון, לחילופין ניתן לקחת טיסה בעלות של 15,000 לכל כיוון.

אישורי טרקים- בין 4,000-5,500 רופי להוצאת אישורים רלוונטיים לביצוע הטרק.

פורטרים- כל פורטר הסוחב על הגב עד כ-20 קילו, מקבל תשלום של 600-800 רופי ליום [לא כולל ההגעה לטרק ונסיעות פנימיות].

לינה- לרוב, מחירי החדרים בגסטהאוסים ינועו בין 100-300 רופי ליום.

מזון- אוכל למהלך היום החל מ-750 רופי לבן אדם.

*כמו שאמרנו, כדאי להצטייד בחטיפים למהלך הדרך לפני היציאה למסע.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

טיפים

פורטר

מומלץ לקחת פורטר במחיר של 600-800 רופי ליום דרך אחת מסוכנויות הטיולים המקומיות. המחיר כולל אוכל ולינה אך לא כולל תחבורה להתחלת המסלול והחזרה לעיר. בחלק מהכפרים מוצעים שירותי פורטרים על חמורים בחלקים שונים של המסלול, אך לא לאורך כל הדרך.

מפות

מומלץ להצטייד במפה איכותית ומעודכנת לשנה הרלוונטית. המפות של השמורה מדויקות למדי.

פרמיטים לטרקים

ליציאה לטרק נדרש להוציא אישור וטימס [תשלום מס וביטוח] ופרמיט בקטמנדו, בדומה להכנות לכל טרק אחר בנפאל. ניתן להוציא את האישורים באופן עצמאי או דרך סוכנות טיולים לפחות יום לפני בעלות הנעה בין 4,000-5,500 רופי לבן אדם. *לטובת הטימס נדרשת תמונת פספורט. מומלץ לעשות דרך הסוכנות סוויסה.

מסלול

כדאי לתכנן את מסלול הטיול מראש. בגלל ריבוי בכפרים בשמורה, ניתן לבחור מסלול הליכה אינדיבידואלי המתחשב ביעדים אותם אתם רוצים לראות, קצב הליכתכם והזמן העומד לרשותכם.

שימרו על הסביבה

זבל שתזרקו בגבהים של ההרים לא מתקלה לעולם, לכן הקפידו לזרוק אותו בפחים המרובים שיש בדרך.

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

הגעה לשמורה

ההגעה לשמורה הינה מהעיר קטמנדו על בסיס טיסה או נסיעה בגיפ.

הנסיעה בגיפ

אורכת כ-13 שעות בעלות 2,000 רופי לבן אדם. סביר להניח שהנסיעה תיהיה בין הקשות שתעשו במהלך חייכם- הדרך ארוכה מאוד ומפותלת [לא חוויה נעימה לבעלי קיבה חלשה]. הגיפ מגיעה לאחד הכפרים סאלרי או ג'ירי. מהכפרים, ניתן להגיע לתחילת השמורה בהליכה רגלית.לכפר ישנה דרך סלולה לרכבים, אך רובם יסרבו לנסוע בה ולכן ההליכה היא ברגל בלבד. ניתן גם לחפש נהג שיסכים לבצע את הדרך ברכבו אך ככל הנראה תצטרכו לשלם עבור הנסיעה מחיר מופקע ביותר.

טיסה

במידה ואתם רוצים לחסוך מעט את ההליכה לפני ההגעה לשמורה, תוכלו לקחת טיסה במטוס קל מקטמנדו לכפר לוקלה ומשם להמשיך ברגל עד הכפר נמצה המהווה כניסה לשמורה. אמנם הטיסה יחסית בטוחה, הנחיתה בכפר נחשבת למסוכנת בגלל שביל נחיתה קצר מאוד וקיר בטון הנישא לגובה רב בסופו של המסלול [מוכרים מקרים בודדים בהם המטוס נכנס בקיר בסוף המסלול].

ערים בהר האוורסט