מפת נפאל

ברוכים הבאים לנפאל

נפאל, הגובלת עם טיבט מצפון והודו ממזרח, ממערב ומדרום היא מדינת ההרים הגבוהים, ההימלאיה, כמו גם ההר הגבוה ביותר בעולם, האוורסט, מדינת המגוון האתני והתרבותי, מדינה צבעונית, מדינת הינדו ובודהיזם, מדינת מקדשים, מדינת שריפת גופות, מדינת מלחמה ושפיכת דמים, מדינה החייה בזכות התיירות והיא בירת הטרקים של המזרח כולו- ביניהם שמורת האנאפורנה והאגמים הקפואים עוצרי הנשימה ביופיים.

כל אלו, הפכו את עולם התיירות שבה לרווח התעשייתי הגדול במדינה, כאשר בכל שנה, למעלה מ300 אלף תיירים מגיעים להתפעל מיופיה והמגוון התרבותי וההיסטורי שיש לה להציע.

עם טיול תרמילאים בנפאל תוכלו לחוות מגוון אטרציות, ביניהן סיורי תרבות ודת- כמו צפייה בשריפת גופות, שיטוט במוזיאוני היסטוריה, מקדשים ואתרים לאומיים, כמו גם ספורט אתגרי, כגון באנג'י, אומגות וראפטינג, עיירות שלווה ונופש, פארקים לאומיים וג'ונגלים.

מעבר לכך, בנפאל ניתן למצוא התנדבויות רבות בתחומים שונים וטווחי זמן שונים. אל תוותרו על תכנון טיול בנפאל, חוויה בלתי נשכחת.

יעדים מומלצים בנפאל

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

קטמנדו [2-3 ימים] – הקדמה

קטמנדו היא עיר הבירה של נפאל.
זוהי עיר תוססת ומגוונת בה תוכלו להינות ממסעדות מערביות,שווקים ומקומות בילוי ליליים.
מומלץ להסתובב ברחבי העיר ולגלות גם את האיזורים המקומיים יותר, כך תוכלו לחוות את התרבות הנאפלית מקרוב ולאכול סמוסה ב15 רופי.

מוקדי אטרקציות מומלצות:

• רובע הטאמל – המקום בו רוב התיירים מעבירים את זמנם בקטמנדו לפני או אחרי טרקים בהימלאיה המושלגת.

שוטטות בעיר- התרשמו מהמורשת התרבותית והאמנותית המרשימה של קטמנדו במקדשים, חצרות מלאות צילי ואורז המתייבשים בשמש ובבתי מלאכה זעירים.

גן החלומות- למטיילים בזוגות, כדאי לא לפספס את גן החלומות, מובלעה שקטה ויפייפיה במרחק הליכה קצר.?

מידע כללי

אופי המדינה והמגוון שבה

נפאל, הגובלת עם טיבט מצפון והודו ממזרח, ממערב ומדרום היא מדינת ההרים הגבוהים, ההימלאיה, כמו גם ההר הגבוה ביותר בעולם, האוורסט, מדינת המגוון האתני והתרבותי, מדינה צבעונית וססגונית, סואנת וצפופה, מדינת הינדו ובודהיזם, מדינת מקדשים, מדינת שריפת גופות, מדינת מלחמה ושפיכת דמים, מדינת אסונות טבע, מדינה החייה בזכות התיירות והיא בירת הטרקים של המזרח כולו- ביניהם שמורת האנאפורנה והאגמים הקפואים עוצרי הנשימה ביופיים. כל אלו, הפכו את עולם התיירות שבה לרווח התעשייתי הגדול במדינה, כאשר בכל שנה, למעלה מ300 אלף תיירים מגיעים להתפעל מיופיה והמגוון התרבותי וההיסטורי שיש לה להציע.

היסטוריה

עד המאה ה-18, על שטחה של נפאל, שלטו ממלכות קטנות שלאורך ההיסטוריה אופיינו בחוסר יציבות והפיכות רבות. בשנת 1951, קמה הנהגה דמוקרטית לצד שלטון מלוכה והמדינה פתחה שעריה לתיירות. בשנים 1996-2006, חוותה נפאל עשר שנים של קרבות עקובות מדם בין הממשל למורדים מאואיסטים- משליטי טרור ודורשי שלטון קמוניסטי. המלחמה, הותירה מאחוריה אלפים רבים של הרוגים לנפאלים והשאירה חותם גדול על החברה המקומית, כמו גם שנאה רבה ביניהם, שניתן להרגיש גם כיום. רק בשנת 2008, שלטון המלוכה התפרק והשלטון הדמוקרטי תפס את מקומה באופן מלא, אך נזקי המלחמה והזיכרונות, נשארו עם המקומיים. כמו שניתן להבין, נפאל, מתאפיינת בהגדרות שונות, כל אחד מצביעה על גוון אחר של אופי, של כפרים ושל אנשים.

אוכלוסיה מקומית

נפאל, היא מדינה הכלואה בין סין והודו, המוגדרות כמדינות עוני ומשפיעות על הכלכלה, התרבות ואופי המדינה. ביחס ישיר, גם נפאל נחשבת לאחת המדינות העניות בעולם ויותר ממחצית מתושביה חיים את חיי היום-יום מתחת לקו העוני ורק כמחצית מהם, בעלי השכלה. האוכלוסיה, מאופיינת בעמים שהתיישבו במדינה לאורך ההיסטוריה כמו סינים, הודים, טיבטים ובורמזים. כולם ככלל, אנשים אדיבים המאמינים בהכנסת אורחים.

אטרקציות

בין הטרקים שבמדינה, לנפאל יש מגוון רחב של אטרציות להציע, ביניהם סיורי תרבות ודת- כמו צפייה בשריפת גופות, שיטוט במוזיאוני היסטוריה, מקדשים ואתרים לאומיים, כמו גם ספורט אתגרי, כגון באנגי, אומגות וראפטינג, עיירות שלווה ונופש, פארקים לאומיים וג'ונגלים. מעבר לכך, בנפאל ניתן למצוא התנדבויות רבות בתחומים שונים וטווחי זמן שונים.

מתאמים

החשמל בנפאל הוא במתח של 220 וולט, כמו בארץ והשקעים הנפוצים הם אלו בעלי שני פינים עגולים, בדומה לישראל, או שקעים מעורבים אליהם נכנסים מגוון תקעים. לרוב אין צורך במתאם מלבד מקרים חריגים. ניתן לקנות מתאם באזורים המתויירים.

סקירה כללית