מיאנמר [בורמה]

מפת מיאנמר [בורמה]

ברוכים הבאים למיאנמר [בורמה]

מיאנמר ידועה גם בשמה הקודם בורמה, צופנת בתוכה תרבות נפלאה שטרם נחשפה לעולם המערבי ובכך שומרת על מסורתיות וצביון מקורי אמיתי.

המדינה הזו מרתקת ומשלבת טבע פראי ומסורת מיוחדת ארוכת שנים ומיד תרגישו את הייחודיות של מיאנמר.

במהלך טיול תרמילאים במיאנמר תפגשו עם הדת הבודהיסטית, תבקרו במקדשים ובפגודות מוזהבות, בערים הומות אדם, תעשו טיולי יום קצרים ותעברו בכפרים קטנים בהם מתגוררים בני קבוצות אתניות שונות בהם תרגישו כאילו שהזמן עצר מלכת.

למיאנמר גבולות עם תאילנד, לאוס, הודו, סין ובנגלדש. קיימים מעברי גבול יבשתיים עם חלק מהמדינות, הפופולארי והנוח ביותר הוא מעבר הגבול מאי סוט שבתאילנד.

שער הכניסה למדינה הוא לרוב יאנגון שבה נמצא שדה התעופה הגדול במיאנמר, זו העיר הגדולה במדינה ואוכלוסייתה מונה כ5 מיליון אנשים.

תכנון טיול במיאנמר? מומלץ לבקר במקומות נפלאים כדוגמת סיפו המהווה אופציות לטיולי יום, אינלה לייק המדהימה שנחשבת למפותחת יחסית ובאגאן העתיקה.

יעדים מומלצים במיאנמר [בורמה]

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

הקדמה סיפו [5-6 ימים]

סיפו מהווה יעד מעניין לתרמילאים ובעיקר מהווה אופציות רבות לטיולי יום סביב האזור.

מוקדי אטרקציות מומלצות

ארמון השאן – להיחשף לקצת היסטוריה של המקום.

טרקים וטיולי יום - טרק של כמה ימים הכולל אירוח ביתי בכפרים או נסיעה עצמאית למפלים והמעיינות החמים.

שקיעה – צפייה בשקיעה מנקודת התצפית.

התנדבות בסיפו – נערים מגיעים ל-45 ימים ולומדים כל יום על מנת לשפר את האנגלית שלהם ובשאיפה להתחיל לימודים באוניברסיטה. אפשר להתנדב לחצי יום ואפשר לכל התקופה, הם ישמחו לכל עזרה שתינתן!

מידע כללי

גיאוגרפיה

למיאנמר גבולות עם תאילנד, לאוס, הודו, סין ובנגלדש.

קיימים מעברי גבול יבשתיים עם חלק מהמדינות, הפופולארי והנוח ביותר הוא מעבר הגבול מאי סוט שבתאילנד.

אוכלוסיית מיאנמר מונה כ-57 מיליון אנשים, בירתה היא העיר נייפידאו, אשר לא מהווה מוקד תיירותי.

שער הכניסה למדינה הוא לרוב יאנגון שבה נמצא שדה התעופה הגדול במיאנמר, זו העיר הגדולה במדינה ואוכלוסייתה מונה כ5 מיליון אנשים.

אופי המדינה והתושבים

במהלך הביקור במיאנמר תפגשו עם הדת הבודהיסטית, תבקרו במקדשים ובפגודות מוזהבות, בערים הומות אדם ובכפרים קטנים בהם מתגוררים בני קבוצות אתניות שונות ותוכלו להרגיש כאילו שהזמן עצר מלכת.

המדינה נשלטה עי שלטון צבאי נוקשה במשך למעלה מ-50 שנים והיא נחשבת למדינה ענייה ולא מפותחת, עם זאת רבים מעידים שהבורמזים הם האנשים הנחמדים ביותר שפגשו, אנשים אדיבים שופעי טוב לב.

תיירות

אורך ויזת התייר למדינה הוא 28 ימים, מסלול הטיול במדינה כולל ביקור בערים גדולות כדוגמת יאנגון ומנדליי, טרקים קצרים בין נופים, שדות, הרים וכפרים קטנים, מקדשים ופגודות, ביקור בעיר העתיקה של באגאן המפורסמת, טיולי אופניים יומיים למפלים ומערות, בנוסף ניתן גם להגיע לחופים טרופיים יפים שנמצאים בדרום המדינה.

מיאנמר פתחה את שעריה לתיירים לפני מספר שנים מועט, עד היום ישנם איזורים אסורים לכניסת מבקרים בגלל מאבקים שונים המתרחשים בהם.

עקב הניתוק מן העולם המערבי, השתמרה כאן תרבות מסורתית עשירה שהופכת את הביקור למרתק ושונה מכל מה שאנו מכירים, גם בהשוואה למדינות דרום מזרח אסיה השכנות.

היסטוריה

במאה ה-9 לספירה הגיעו מהגרים בני קבוצות אתניות שונות, בעיקר מהודו ומסין השכנות והקימו אימפריה גדולה שמרכזה היה העיר באגאן המפורסמת.

במהלך השנים הגבולות התרחבו והצטמצמו בקרבות שבין בורמה לשכנותיה.

בסוף המאה ה-19 נכבש האזור כולו עי האימפריה הבריטית. תחילה סופחה בורמה להודו כמחוז בחסות הבריטים, עד שב-1937 הפכה למדינה נפרדת תחת השלטון הבריטי.

בזמן מלחמת העולם השנייה התקיימו כאן קרבות עקובים מדם של האימפריה היפנית מול האימפריה הבריטית. בתום המלחמה התקיים משא ומתן בראשות הגנרל 'אונג סאן' עם הבריטים על מנת לקבל עצמאות.

בסוף 1948 הבורמזים זכו לעצמאות, אונג סאן נרצח ב-1947 ולא זכה לראות את חלומו מתגשם.

עד עצם היום הזה נחשב אונג סאן לאבי המדינה הבורמזית ותוכלו לראות את תמונתו מתנוססת במקומות רבים במדינה.

המשטר הדמוקרטי בבורמה הסתיים בשנת 1962 עם הפיכה צבאית שהוביל הגנרל ני וין, אז גם שונה שם המדינה למיאנמר.

עידן החדש אחרי מאבקים

לאורך השנים היו התקוממויות ומאבקים כנגד השלטון הצבאי, לאחר יותר מ-50 שנים של שלטון צבאי מכהן, בשנת 2015 התקיימו בחירות בהן ניצחה המפלגה הדמוקרטית אשר בראשה עומדת אונג סן סו צי, היא ביתו של הגנרל אונג סאן שהביא את בורמה לידי עצמאות.

כעת קיימת תקווה גדולה, שהמפלגה תצליח לקיים שלטון דמוקרטי מוצלח וחזק שיגרום לשינויים חיוביים באורח חייהם של אזרחי המדינה.

סקירה כללית