מונגוליה

מפת מונגוליה

ברוכים הבאים למונגוליה

מונגוליה הינה מדינה גדולה הנמצאת באזור הצפון מרכזי של יבשת אסיה. המדינה גובלת עם סין בדרום, עם רוסיה בצפון, ואין לה יציאה לים.

מרבית שטחה של מונגוליה הינו ערבה וגבעות, בחלקה הצפוני והמערבי ניתן גם לראות הרים בודדים [כדוגמת הר טוּרגן] או רכסי הרים [כדוגמת רכס האלטאי במערב] ואילו בחלקה הדרומי שטחה מורכב בעיקר ממדבר, הידוע גם כמדבר גובי.

למדינה מספר רב של אגמים שהמפורסם שבהם הינו אגם חובסגול שהוא אגם בעל מים מתוקם אך עם זאת מרבית האגמים במדינה הינם אגמי מים מלוחים.

במדינה חיים כשלושה מליון תושבים והם מכילים כ-25 קבוצות אתניות שמתוכם הקבוצה המח'לח'ית היא הגדולה ביותר, המכילה כ-85% מכלל האוכלוסיה במנוגוליה, במערב מונגוליה ניתן למצוא יותר קזחים, והאמונה הרווחת במדינה הינה בודהיזם. המדינה בעלת 21 מחוזות.

האטרקציות המרכזיות במדינה הינן מראות הנוף עוצרי הנשימה, שרק ממשיכים וממשיכים, כגון מדבר גובי, טירוק בשמורת רכס הרי האלטאי, טיול סוסים סביב חובסגול ועד אליו ו\או נופש לחופי האגם ועוד

יעדים מומלצים במונגוליה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

מה אסור לפספס כאן

מונגוליה הינה מדינה נהדרת להכרת תרבות וליציאה למסע טרקים.

למטארקים אסור לפספס:
1. שמורת הטבע בשם טאבָן בּוֹגְד' המכילה את מרבית הצד המונגולי של רכס הרי האלטאי ואת שבט ציידי הנשרים.

2. טראק סביב אגם חובסגול [ניתן לעשות את הטראק גם עם סוסים].

3. להגיע לשבט איילי הצפון הנמצא במחוז חובסגול [הרחבה בערך מוֹרוּן].

למחפשי התרבות מומלץ:
1. לשמוע שירה מונגולית.

* להגיע לשבט ציידי הנשרים במערב.

2. להעביר יום יומיים [וגם שבוע] עם משפחה נוודית

3. לאוהבי הבשר – הוֹרהוֹג – ניתן לקנות את הבשר לא מבושל ולבקש ממישהו שיכין לכם- יקר אבל מפנק.

מידע כללי

אודות

מונגוליה הינה מדינה גדולה הנמצאת באזור הצפון מרכזי של יבשת אסיה. המדינה גובלת עם סין בדרום, עם רוסיה בצפון, ואין לה יציאה לים.

מרבית שטחה של מונגוליה הינו ערבה וגבעות, בחלקה הצפוני והמערבי ניתן גם לראות הרים בודדים או רכסי הרים ואילו בחלקה הדרומי שטחה מורכב בעיקר ממדבר, הידוע גם כמדבר גובי.

מה יש לראות כאן?

נוף עוצר הנשימה, כגון מדבר גובי, טרקים בשמורת רכס הרי האלטאי, טיול סוסים סביב חובסגול ועד אליו ו\או נופש לחופי האגם, טרקים לשבט איילי הצפון ועוד. כל זה יחד עם חיי הנוודות המקומיים, עליהם נרחיב בהמשך.

אגמים – למדינה מספר רב של אגמים שהמפורסם שבהם הינו אגם חובסגול – אגם בעל מים מתוקים אך עם זאת מרבית האגמים במדינה הינם אגמי מים מלוחים.

הישראלים גילו' את מונגוליה, וכל שנה נראה שמגיעים אליה עוד ועוד, אך עם זאת מספרם קטן יותר לעומת מדינות כמו תאילנד או הודו.

ערים מרכזיות במדינה

• אולן בטר [Ulaan Baatar] – בירת המדינה.
• מוֹרוּן [Moron] שבצפון.
• חוֹבד [Khovd] המערבית שליד אגם Khar Us.
• אוּלגי [Ulgii] שבמערב, ניתן לקרוא לה גם Bayan Ulgii.במדינה ישנם ריבוי שמות למקומות, לדוגמא: במדינה ישנם ארבעה מקומות שונים בשם חובד, זה למה צויין האגם ליד החובד הנל.

סקירה כללית