סיאם ריפ

מזג אוויר בסיאם ריפ

מפת סיאם ריפ

ברוכים הבאים לסיאם ריפ

סיאם ריפ, עיר גדולה בצפון קמבודיה.

למגיעים מתאילנד או מלאוס ישנו מעבר קרקעי לעיר.

אחת החוויות הגדולות ביותר שסיאם ריפ מציעה למטיילים היא לראות זריחות ושקיעות שאין שני להם בעולם כולו, על מקדש אנגקור וואט.

סיאם ריפ מציעה למטיילים נוחות של עיר מערבית לכל דבר, ושוק לילה בעל אווירה ייחודית מלאה בניחוחות ובטעמים.

 מידע כללי

גיאוגרפיה ומיקום

סיאם ריפ היא העיר הצפונית ביותר מבין הערים התיירותיות של קמבודיה וכדאי להתחיל בה את הטיול אם מגיעים במעבר קרקעי מתאילנד או מלאוס.

אופי

סיאם ריפ היא עיר סואנת ומלאת אופנועים כשאר הערים הגדולות בדרום מזרח אסיה אז אל תצפו לשקט ורוגע. האופי שסיאם ריפ בחרה בו הוא חיי לילה ואכן בעיר יש המון ברים שמרוכזים ברובע Psar Chas- פסאר צה ובעיקר ברחוב Pub street עם שוק לילה.

תיירות

עיר שוקקת ומלאת חיים המכילה תיירים שמגיעים אליה לקראת ביקור במקדשי אנגקור אך נשארים בה כמה ימים מעבר בגלל הברים והאווירה הטובה. העיר הבינה את פוטנציאל התיירים שבאים אליה ופיתחה אופי משלה שיגרום לתיירים להישאר.

לינה

אזורי לינה מומלצים לפי רמת טיול –

תרמילאים – חפשו גסטהאוסים באזור Pubstreet.

מתפנקים – מלונות הפאר מרוכזים על כביש 6 לכיוון נמל התעופה.

אטרקציות

• מקדשי אנגקור וואט – ניתן לקחת סיור יומי בין כל המקדשים בעלות יומית של כ-20 דולר לערך שיקח אתכם עם טוק-טוק בין כל המקדשים. כדי לפרוש את הביקור במקדשים למספר ימים תוכלו לשלם כ-40 דולר ולקבל את היום ה-3 בחינם.
המקדשים הבולטים שמומלץ לא לפספס – Angkor Wat המקדש המרכזי, Bayon מקדש הפסלים המחייכים, Ta Prhom מקדש העצים.• כפר הצף Kampong Phluk – עלות הכניסה לכפר הינה כ-18 דולר לערך.כרטיס מראש עם שיט קאנו, במידה ולא סגרתם – תוכלו לשלם בעבור השיט כ-2 דולר. לאחר השהייה בכפר, תעברו במסעדה הצפה.• השוק הישן – השוק הינו בסמוך לרחוב Pubstreet. שוק זול עם מבחר של סחורה כגון בדים, אוכל, זהב, תיקים, קראמה – צעיף קמבודי מסורתי. אל תשכחו להתמקח על המחירים למרות שהם זולים.

• השוק הגדול Psar Leu – שוק ססגוני אותנטי וגדול הממוקם על כביש 6 לכיוון פנום פן, כ-3 ק'מ מ-Pub street.

• יריד ימי ראשון Hok Sap – שני רחובות מלאים שהאחד מהם מתמלא בדוכני מזון והשני בביגוד. בסוף הרחוב תוכלו למצוא לונה פארק קטן.

אטרקציות – המשך

• Baray – מאגר מים עם כניסה חינמית. ניתן להגיע עם טוק טוק ל- West Baray, שזה אחלה מקום. ל- East Baray קצת יותר מסובך. אמנם בעונה היבשה המים בוציים ולא נעימים, בקיץ ניתן לשחות במאגר ולהנות ממים נעימים, אך היזהרו מנחשי מים שאמנם נדירים בו אך קיימים. איכלו פירות וירקות מהמקומיים ונדנדו על ערסלים תלויים בעלות של כ-5 דולר.
עלויות – כ-7 דולר לכל כיוון.• מפלי Kullen – מפל מיוחד ויפה! עלות ההגעה למפלים עם נהג הינה כ-30 דולר ליום ועלות כניסה של כ-20 דולר.• Bantey Srey – קדש וורדרד בלב הטבע. הגעה הינה על בסיס טוק-טוק בעלות של כ-30 דולר לערך.

• בסמוך ל-Bantey Srey , תמצאו את Kbal Spean – אתר עתיקות עם מרכז הצלה לבעלי חיים ובעיקר ציפורים. במרחק הליכה של כק'מ וחצי תמצאו מפל קטן.

• 'Flight of the Gibbons' – אומגות התלויות מעץ לעץ המומלצות בעיקר למטיילים עם ילדים.

• חיי לילה ב-Pubstreet – חיי הלילה של התיירים מתרכזים ב-Angkor What וב-Temple Bar.
עלויות – בירה בעלות של דולר וקנקן בעלות של 4 דולר

אטרקציות – המשך

• Beer gardens – מקומות בהם יושבים, מזמינים אוכל ואפשר אפילו להזמין בחורה מקומית שתשב איתכם [שרוב הסיכוים לא יודעת אנגלית].

• קריוקי KTVs – קריוקי מקומי עם שירים קמריים ושירים מערביים רומנטיים. מומלץ להזמין מקומיים לבלות אתכם את הבילי מכיוון שהחוויה הופכת למעט יותר אותנטית.

מטיילים עם

לינה

לפניכם רשימת שירותי לינה מומלצים המתעדכנים כל הזמן!

טיפים

זריחה ושקיעה באנגקור וואט

כדאי לראות את הזריחה המדהימה וגם את השקיעה המשגעת על מקדש אנגקור וואט. יש צורך ללכת פעמיים אך זה אפשרי בכרטיס של יום אחד.

ביר פונג בבריכה של הגסטהאוס

לא שיחקתם ביר פונג עד ששיחקתם עם אירופאים בבריכה.

שוק לילה

אווירה, ניחוחות וטעמים. שוק קמבודי מלא בכל טוב.

קרקס Phare

קרקס שקם ביוזמה צרפתית שרצו ללמד את הכפריים את אמנויות הקרקס ללא שימוש בבעלי חיים. המופע מוצג בכל ערב ואת הכרטיסים ניתן לקנות במקום או מסוכנויות מקומיות. מומלץ!

מזג אוויר

תחבורה ומעברים

מידע כללי

סיאם ריפ קל מאוד להגיע ממדינות שונות וגם לצאת אליהן, לכן היא כנראה תהיה היעד הראשון שלכם בקמבודיה או האחרון. אם היא אכן היעד הראשון שלכם בקמבודיה ואין לכם מגבלת זמן, כדאי להמשיך ממנה לבאטאמבנג ומשם לסיהנוקוויל והאיים, קמפוט, פנום פן ובאנלונג. לטיול כן מוגבל בזמן, כדאי להמשיך מסיאם ריפ הישר לסיהנוקוויל והאיים, קמפוט ופנום פן.