פרגוואי

מפת פרגוואי

ברוכים הבאים לפרגוואי

פרגוואי הקטנה מתחלקת לשניים, כאשר נהר פרגוואי חוצה אותה. בחלק המערבי של הנהר ישנה שממה פתוחה, אזור הצ'אקו המדברי בו יש לא מעט שבטים אינדיאנים, ובצידה המזרחי האוכלוסייה חיה על קרקע פורייה יותר המתאימה לחקלאות.
האקלים נע בין סבטרופי לאקלים ממוזג ונוח, כאשר בצידה הדרום מזרחי תמצאו את נהר הפארנה ובאיזור הצא'קו הפרוע תמצאו מגוון גדול מהחי הפרוע [יגוארים, ארמדילוס, חזירי בר, לוטרות ושלל עופות שונים] והמון צמחי מרפא שונים.

יעדים מומלצים בפרגוואי

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

תכנון טיול

מידע כללי

רקע

פרגוואי הגובלת עם ברזיל, קו תחתון אורוגוואי, ארגנטינה ובוליביה – עד לא מזמן הייתה אחת המדינות המבודדות בדרום אמריקה,ובהחלט לא מתוירת.

המדינה נחשבת מעט מסוכנת, ולא מציעה אטרקציות מיוחדות ולכן אינה מושכת אליה ישראלים בפרט ותיירים רבים מרחבי העולם בכלל.

גאוגרפיה

פרגוואי הקטנה מתחלקת לשניים, כאשר נהר פרגוואי חוצה אותה. בחלק המערבי של הנהר ישנה שממה פתוחה, אזור הצאקו המדברי בו יש לא מעט שבטים אינדיאנים, ובצידה המזרחי האוכלוסייה חיה על קרקע פורייה יותר המתאימה לחקלאות.

האקלים נע בין סבטרופי לאקלים ממוזג ונוח, כאשר בצידה הדרום מזרחי תמצאו את נהר הפארנה ובאיזור הצא'קו הפרוע תמצאו מגוון גדול מהחי הפרוע [יגוארים, ארמדילוס, חזירי בר, לוטרות ושלל עופות שונים] והמון צמחי מרפא שונים.

תושבים

מרבית האוכלוסייה במדינה הינה נוצרית קתולית,
בעבר התקיימה בפרגוואי ציוויליזציה פרי – קולומביאנית של בני הגווארני, ובסוף המאה ה-15 הגיעו אליה המתיישבים האירופאים הראשונים.

אופי המדינה

אוסנסיון הבירה היא עיר שקטה השוכנת על גדות הנהר, ישנו אזור הנקרא צאקו והוא אזור צחיח ובו חיות פרא וציפורים מיוחדות, כאשר האטרקציה היחידה המעניינת ישראלים היא שוק הגנבים הנמצא בסיודד דל אסטה.

סקירה כללית

מזג אוויר

הסבר כללי

מזג האוויר בפרגוואי נע בין טרופי לסאב-טרופי.

כמו רוב המדינות באזור, לפרגוואי יש רק תקופות רטובות ויבשות. הרוחות משחקות תפקיד מרכזי בהשפעה על מזג האוויר במדינה.

טיפים

בטחון אישי

כדאי להישמר מגניבות, ובעיקר מכייסים במקומות צפופים. בכל מקרה מומלץ לא להסתובב בערבים לבד בערים הגדולות ולהסתייע במוניות.

כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים [דרכון, כרטיס טיסה וכו] ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם. [תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית], לנעול אותם בלוקר בהוסטל ולצאת עם העותקים עליכם.

רפואה

• חיסונים – משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

• שתייה – כדאי להקפיד לשתות מים מינרליים מבקבוקים, ולבדוק אם הם הם אטומים בעת קנייתם.

כסף ועלויות

עלויות בפרגוואי

העלויות והמחיה בפרגוואי נוחות ונמוכות יחסית למדינות השכנות שלה [ארגנטינה וברזיל לדוגמא], ותוכלו בקלות למצוא מקומות לינה ואוכל זול לכיס הישראלי.

יחסית לבוליביה הזולה עד כדי גיחוך, המחירים יהיו מעט גבוהים יותר.

מבחינת הוצאות, פרגוואי אינה מורגשת ואינה תכביד על כיס המטיילים החסכנים ביותר.

תחבורה ומעברים

ויזה ושגרירות

שגרירות ישראל נמצאת באסונסיון

כתובת : Embajada De Israel, Edif, Plaza Center Santa Teresa, Avda.Aviadores Del Chaco 2351 Esq, Campos Ververa – Piso 7 Asuncion.

מייל: cdiplomacy@asuncion.mfa.gov.il

טלפון: 595-21-644360+

שעות פתיחה: ב – ו 09:00 – 13:00