אקוודור

מפת אקוודור

ברוכים הבאים לאקוודור

המדינה נמצאת על קו המשווה, ומשם קיבלה את שמה הייחודי.

קיטו הבירה, נחשבת לנקודת התחלה או סיום למטיילים רבים ביבשת והנה עיר בירה אירופאית וגדולה.

המדינה מתחלקת לשלושה אזורים; אזור החוף, אזור שרשרת ההרים ואזור הג'ונגלים. המדינה מהווה מוקד משיכה לתיירים מרחבי העולם בשל הנופים היפיפים שבה.

באקוודור מתגוררים כ-14 מיליון תושבים,קטנה יחסית למדינות השכנות.

40% מאוכלוסיית המדינה הם אינדיאנים בני האינקה, 40% נוספים הם אינדיאנים בני תערובת עם לבנים [נקראים גם מסטיסים], 10% לבנים – העשירון העליון והעשיר, והאחוזים הנותנים מחולקים לשאר.

באקוודור תוכלו ליהנות מהרי הגעש, ג'ונגלים, איי הגלאפגוס המפורסמים עם אוכלוסיית החיות המיוחדת שבהם וכמובן מונטניטה עיירת החוף ההיפית בדרום.

יעדים מומלצים באקוודור

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

הקדמה

מונטניטה זהו כפר קטן בקו החוף של אקוודור. המקום עצמו קטן ופשוט אך לא כך חיי הלילה שלו, כמות האטרקציות שניתן למצוא בו, המסעדות וההוסטלים.

במונטניטה תוכלו לעשות קורסי גלישה, צלילה, יוגה, צפייה בלוויתנים או סתם להיזרק על החוף עם איזה שייק טרי וליהנות מרעש הגלים – מה שבטוח, את מונטניטה לא כדאי לפספס.

צלילה

מונטניטה ידועה במדריכי הצלילה המגניבים שבה, קורסים זולים ומקצועיים אותם תוכלו לקחת כאן לשבוע של כיף, חוויה ותעודת צלילה.

צלילה בלוויתנים

במונטניטה ישנן המוני סירות היוצאות אל הים הפתוח מדי יום ביומו ומציעות חווית צפייה בלווייתנים בסביבתם הטבעית, האוקיינוס הגדול.

חשוב לציין כי זוהי אטרקציה עונתית אז בדקו את העונה ואת הסבירות לכך שבאמת תצליחו לצפות. רוב המוכרים, בעיקר ברחוב הראשי, יגידו כי 'בדיוק ראינו אתמול' או ש'הסבירות גבוהה כל השנה'. לאימות המידה עדיף להתייעץ עם העובדים בהוסטל בו תשהו או עם חברות הצלילה הרשמיות.

חיי לילה

מדובר בעיירה קטנה בה חיי הלילה הם גדולים!
חיי הלילה הם לא משהו שכדאי לפספס. מסיבות לטיניות, מסיבות טראנס על החוף, מוזיקה חיה בפוקו-לוקו, מועדוני רגאטון ומוזיקה שחורה ועוד.

מידע כללי

רקע

המדינה נמצאת על קו המשווה, ומשם קיבלה את שמה הייחודי. אקוודור הקטנה נמצאת בצפון מערב היבשת וגובלת עם פרו וקולומביה.

קיטו, עיר הבירה של אקוודור נחשבת לנקודת התחלה או סיום למטיילים רבים ביבשת והנה עיר בירה אירופאית וגדולה.

גיאוגרפיה ותושבים

המדינה מתחלקת לשלושה אזורים; אזור החוף, אזור שרשרת ההרים ואזור הגונגלים. המדינה מהווה מוקד משיכה לתיירים מרחבי העולם בשל הנופים היפיפים שבה.

באקוודור מתגוררים כ-14 מיליון תושבים,קטנה יחסית למדינות השכנות, אולי לכן היא נחשבת לאחת המדינות הבטוחות והשקטות ביבשת.

40% מאוכלוסיית המדינה הם אינדיאנים בני האינקה [עוסקים בעיקר בחקלאות פרימטיבים], 40% נוספים הם אינדיאנים בני תערובת עם לבנים [נקראים גם מסטיסים], 10% לבנים – העשירון העליון והעשיר, והאחוזים הנותנים מחולקים לשאר.

אטרקציות

באקוודור תוכלו ליהנות מהרי הגעש, גונגלים, איי הגלאפגוס המפורסמים עם אוכלוסיית החיות המיוחדת שבהם וכמובן מונטניטה עיירת החוף ההיפית בדרום.

סקירה כללית