ארגנטינה

מפת ארגנטינה

ברוכים הבאים לארגנטינה

המדינה השמינית בגודלה בעולם, והשניה בדרום אמריקה [אחרי ברזיל], בין היעדים הפופולריים ביותר למוצ'ילרים.
ניתן לחלק את ארגנטינה ל-3 מישורים עיקריים – הפאמפס הפורה, רכס האנדים ההררי והמושלג ופטגוניה, ארץ האש.
בארגנטינה תמצאו את ההר הגבוה ביותר ביבשת [7000 מ'], את הקרחון המתנפץ, את טרק הפיץ רוי, כפרים אינדיאנים קטנים, העיירה הדרומית ביותר בעולם, ערים אירופאיות ענקיות ועוד.
מרבית התושבים בארגנטינה הינם קתולים, אחוז קטן יותר הם פרוטסטנטים, תוכלו גם למצוא את הקהילה היהודית הגדולה ביותר ביבשת המונה כ-250,000 תושבים.
בארגנטינה תוכלו למצוא קצת מהכל; בירת הטראקים של ארגנטינה הלוא היא אל צ'אלטן – המתהדרת בטרק הפיץ רוי המפורסם, אושוואיה – העיר המיושבת הדרומית בעולם המתהדרת בלגונות יפיפיות ורכס הרים מרהיב ביופיו, טיולי קרחונים ברחבי פטגוניה כולה, בואנוס איירס בירת הטנגו ואפילו מפלי האיגוואסו הטרופיים בגבול עם ברזיל.
ארגנטינה פופולארית מאוד בקרב הישראלים והיא בהחלט אחת המדינות האהובות על מטיילים.

יעדים מומלצים בארגנטינה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

הקדמה

בירתה של ארגנטינה, בואנוס איירס, הוגדרה כבר ממזמן כ'אירופה' של דרום אמריקה וזה מפני שהיא עיר מתקדמת בעלת אופי אורבני, צעיר ותוסס. בעיקר תוכלו למצוא מגוון כה רחב של אנשים, מצעירים מלומדים ועד בוגרות מקסימות בפרברי העיר.
שאומרים בואנוס איירס ישר חושבים על אווירה מיוחדת של כדורגל, מסעדות מעולות, שווקים, מופעי טנגו ומסיבות עד אור הבוקר.

שכונת לה בוקה

מדובר בשכונת עוני הנמצאת לחופו של הנהר ריו דה לה פלטה.
ברחוב הראשי של השכונה, הנקרא Caminito, תוכלו למצוא בתים צבעוניים וססגוניים. הבתים נצבעו במקור על ידי התושבים שעבדו בעבר בנמל והביאו את שאריות הצבע.כיום אפשר לראות לאורך הרחוב תערוכות אומנות, הופעות טנגו, בתי קפה קטנים עם אוכל אותנטי ארגנטינאי והרבה הרבה תיירים שבאו להסתכל ממש כמוכם.

שווקים

אומנם מדובר בעיר מפותחת וגדולה אך ברחבי העיר יש מספר די גדול של שווקים הפועלים בימים שונים, כאשר בימי ראשון ניתן להגיע לשוק הגדול בסן-טלמו המציע מספר רב של דוכנים.

חיי לילה

כיאה לעיר גדולה ומודרנית, ניתן למצוא בה מספר גדול של מועדונים יוקרתיים, ברים מגוונים, מסעדות מכל הסוגים ובתי קפה.

הדרך הכי בטוחה וכייפית לדעת לאן באמת שווה ללכת הוא להתעניין עם עובדי ההוסטל בו אתם שוהים או עם אנשים הנמצאים שם לפניכם. כך גם תמצאו את המסיבה הלוהטת של היום ועל הדרך שותפים.

מידע כללי

רקע

אנחנו, האומה שגדלה על מרקו, התרגשה ובכתה איתו, אנחנו החולים על כדורגל, מריירים לנוכח סיפורים על בשר עסיסי [באופן כללי אנחנו חבורת אכלנים לא קטנה], אנחנו המטיילים הקשוחים יוצאי הסיירות [על איזה הר לא נצליח לטפס הא?], שרק מחפשים חופש בפינה המרוחקת ביותר בעולם – נגזר עלינו מראש, להתאהב בארגנטינה.

זוהי המדינה השמינית בגודלה בעולם, והשנייה בדרום אמריקה [אחרי ברזיל] ובין היעדים הפופולריים ביותר למוצילרים.

גיאוגרפיה ותושבים

ניתן לחלק את ארגנטינה ל-3 מישורים עיקריים – הפאמפס הפורה, רכס האנדים ההררי והמושלג ופטגוניה, ארץ האש.

בארגנטינה תמצאו את ההר הגבוה ביותר ביבשת [7000 מ], את הקרחון המתנפץ, את טרק הפיץ רוי, כפרים אינדיאנים קטנים, העיירה הדרומית ביותר בעולם, ערים אירופאיות ענקיות ועוד.

מרבית התושבים בארגנטינה הנם קתולים, אחוז קטן יותר הם פרוטסטנטים, תוכלו גם למצוא את הקהילה היהודית הגדולה ביותר ביבשת המונה כ-250,000 תושבים.

אטרקציות והווי

בארגנטינה תוכלו למצוא קצת מהכל; בירת הטראקים של ארגנטינה הלוא היא אל צאלטן – המתהדרת בטראק הפיץ רוי המפורסם, אושוואיה – העיר המיושבת הדרומית בעולם המתהדרת בלגונות יפיפיות ורכס הרים מרהיב ביופיו, טיולי קרחונים ברחבי פטגוניה כולה, בואנוס איירס בירת הטנגו ואפילו מפלי האיגוואסו הטרופיים בגבול עם ברזיל.

ארגנטינה פופולרית מאוד בקרב הישראלים, היא חלק נפוץ מאוד מ'שביל החומוס' ואין ספק שזוהי בהחלט אחת המדינות האהובות והקלות ביותר לטיול.

ערים דומיננטיות

בואנוס איירס – בירת ארגנטינה היא עיר מתקדמת ואיכותית בעלת שכונות יפות ומגוונות ואווירה מיוחדת של כדורגל, מסעדות, מופעי טנגו ומסיבות.

אושואיה – העיר הדרומית בדרום אמריקה עם אווירה פסטורלית וממנה ניתן לצאת לטיולים בנופים המרהיבים שמסביבה.

אל קלאפטה – עיר מקסימה אשר מושכת המון תיירים בעיקר בשל הטיול לקרחון המתנפץ'.

אל צ'אלטן – עיירה קטנה ושלווה שמציעה מספר טיולים עם נופים מדהימים, כולל רכס ההרים 'הפיץ רוי' המפורסם.

ברילוצ'ה – עיירה ציורית מדהימה אשר נמצאת באזור הרים ואגמים ומהווה גן עדן לחובבי בשר, שוקולד וגלידות.

מנדוסה – עיר גדולה המהווה מרכז ייצור יין הגדול ביבשת, ומציעה סיורי יקבים.

קורדובה – עיר הסטודנטים של ארגנטינה היא עיר גדולה ומלאה במועדונים וברים.

סקירה כללית

מזג אוויר

הסבר כללי

כיוון שהמדינה עצמה גדולה וארוכה, ארגנטינה מתחלקת לכמה אזורים וכיוצא בזאת לכמה אזורי אקלים. אך אנו נתמקד בעיקריים הרלוונטים:
• בואנוס איירס וצפון ארגנטינה.
• דרום ארגנטינה – פטגוניה הנקראת חבל ארץ האש.החודשים המומלצים לטייל בארגנטינה הם בקיץ [נובמבר עד אפריל]. הקיץ זו תקופת הגל של המטיילים ולכן מרביתם שוהים בתקופה זו בארגנטינה.בניגוד לדעה הרווחת אין כל צורך להימנע מלטייל בארגנטינה בשאר חודשי השנה, הכל עניין של מה אתם מחפשים לראות והאם מעניין אתכם להיות במרכז תקופת התיירות. למשל, ניתן בהחלט לטייל ולהנות מאוד גם בחורף באזור חבל פטגוניה ללא קשר לעונה וישנם שיגידו שהנוף והטבע מרהיבים יותר, אך בהתאם לכך יש להתכונן לקור ולשלג רב.

טיפים

ביטחון אישי

כדאי להישמר מגניבות, ובעיקר מכייסים במקומות צפופים. בכל מקרה מומלץ לא להסתובב בערבים לבד בערים הגדולות ולהסתייע במוניות.

כדאי לקחת צילומים של המסמכים החשובים [דרכון, כרטיס טיסה וכו] ולאחסנם בנפרד מהמסמכים עצמם. [תצלום נוסף כדאי להשאיר בבית], לנעול אותם בלוקר בהוסטל ולצאת עם העותקים עליכם.

רפואה

• חיסונים – משרד הבריאות אוסר על חברות הנסיעות לתת הנחיות בנושא חיסונים ותרופות. כן נוכל לציין כי יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות לבירור לגבי החיסונים הדרושים.

• שתייה – כדאי להקפיד לשתות מים מינרליים מבקבוקים, ולבדוק אם הם היו אטומים בעת קנייתם.
ארגנטינה אינה מדינת עולם שלישי בהגדרה, אך לא כל אזוריה מפותחים באותה מידה וחבל להסתכן בהרעלה.
למשתמשים בממתיק מלאכותי- כדאי להצטייד מראש מהארץ.

כסף ועלויות

עלויות בארגנטינה

ארגנטינה היא ארץ מהיקרות שבדרום אמריקה. משך השהות, קניות וחיי הלילה הם אלו שלרוב מוציאים עליהם הכי הרבה.

הטרקים בארגנטינה לעומת זאת, לא עולים כסף, ולרוב אלו רק הכניסות לפארקים לאומיים וגם הם לא בשמיים.

תחבורה ומעברים

רקע

התחבורה הציבורית בארגנטינה מפותחת וישנם אוטובוסים ברמות שונות של נוחות ומחירים לכל הערים במדינה.

בארגנטינה שווה להצטייד עם הגעתכם בכרטיס SUBE. כרטיס זה הוא ה'רב-קו' הארגנטינאי והוא פועל על כלל התחבורה הציבורית [רכבת,אוטובוסים ומטרו איפה שיש].
את הכרטיס ניתן לקנות בחנויות או קיוסקים מובחרים ולהטעין בסכומים שונים בכל קיוסק שתמצאו.
חשוב לציין כי הכרטיס הוא אישי בעל שם ועולה די הרבה ולכן במידה ואינכם זקוקים לו כבר, נסו למכור לתייר אחר ולקבל חזרה את דמי הקנייה.

המרחקים במדינה יכולים להיות גדולים במיוחד ולכן לעיתים מחיר הנסיעה יכול להתקרב מאוד לעלות של טיסת פנים, שיקול לקיחת טיסה יכול להיות במקרי חירום רפואיים או חוסר בזמן [נסיעות בארגנטינה יכולות לקחת גם 25 שעות בקלות].

אוטובוסים

בתוך הערים ובאזורים בסביבתן ניתן להתנייד בקלות באוטובוסים העירוניים בעלות נמוכה ונוחה. ארגנטינה מרושתת ברשת אוטובוסים רחבה מאוד ויש קווים מכל מקום לכל מקום שתחפצו.
מרבית האוטובוסים, גם הפשוטים ביותר, ממוזגים, מרווחים ונקיים מאוד.לנסיעות ארוכות מהרגיל מומלץ להוציא מעט יותר ולנסוע בסוג אוטובוס טוב יותר:
• אוטובוס Cama – קומה אחת מאוטובוס קומותיים. כורסאות מפנקות עם טלוויזיה, אוזניות אישיות, שמיכה וכרית, שולחן מתקפל, רגליים מורמות, הורדת המושב ל180 מעלות, שירותים, לעיתים יש וילון הפרדה בין המושבים לפרטיות. אופציה לארוחות. מזגן חזק.• אוטובוס Semi Cama – קומה אחת מאוטובוס קומותיים. כורסאות נוחות עם טלוויזיה לקומה, שולחן מתקפל, רגליים מורמות, הורדת המושב ל120 מעלות, שירותים, אופציה לארוחות, מזגן חזק.

רכבת תחתית

הרכבת התחתית של בואנוס איירס היא לא מה שהכרתם.

מדובר ברכבות ישנות, תשתית מוזנחת ותדירות כמעט אפסית של רכבות. כיום, כבר כמעט ואין קווים עירוניים ומעט מאוד קווים בין עירוניים.

מסיבה זו, מדובר באמצעי תחבורה הזול ביותר. זול משמעותית אפילו מאוטובוסים. כך שאם יש לכם זמן להשקיע, תוכלו להתאים את הזמנים לזמני הרכבת ולחסוך בעלויות.

מוניות

שירות המוניות אינו יקר בשמיים בארגנטינה ולרוב המוניות נחשבות כאמינות.
זהו פיתרון קל לתחבורה בעיקר בשעות הלילה על מנת להימנע מהגעה לאזורים מסוכנים יותר.במידה ואפשר, מומלץ להזמין מוניות רק מתוך ההוסטל כך שהחברה מוכרת וידועה.

רכב שכור

הדרך הכיפיית ביותר לטיול באזורי הכפרים של ארגנטינה.

לצורך השכרת רכב יש להצטייד ברישיון בינלאומי אותו ניתן להוציא בישראל, טרם הנסיעה. חברות להשכרת רכב נמצאות בכל עיר וכמעט לכולן יש סניפים פזורים במדינה.

לעתים סוכנות קטנה יותר תציע מחיר נמוך יותר, היינו מציעים לא להתפתות ולהישאר על הצד הבטוח של סוכנויות מוכרות אשר לא יסירו מעצמן אחריות במידה ומשהו קרה.

כמובן שהשכרת רכב משדרגת נפלאות את איכות הטיול. עצירה בכל מקום בדרך, לכל צורך שהוא, עצמאות וחסכון בזמן וכסף.

מטיילים רבים בוחרים באפשרות של השכרת רכב לצורך נסיעה בכביש ה'קרטרה אוסטרל'.
לכן, חשוב לציין כי עליכם לבדוק מראש את סוג הרכב על מנת שיתאים למתווה הדרך והאם הביטוח תקף גם בצילה. כמו כן, הדלק בארגנטינה זול בהרבה מצילה ולכן שווה לתדלק בארגנטינה לפני המעבר לצילה.

אופנוע

כבישים ארוכים וישרים, נוף עוצר נשימה והרפתקה בלתי רגילה מחכים לאלו שיבחרו לטייל בדרך אותנטית.

רוכבי אופנוע ישמחו לגלות שהרכיבה באופנוע לאורך המדינה הפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד ואף הפכה לתת תרבות במקום. לצערנו, לא ניתן להשכיר אופנועים במדינה ולכן הגעה עם האופנוע עצמו או רכישה של אופנוע הן האופציות היחידות, המייקרות מעט את ההנאה.

כדאי להצטייד בערכה מקיפה של חלקי חילוף בכדי שתוכלו לחלץ עצמכם גם מהאזורים הנידחים ביותר [ויש כאלו לא מעט]. בנוסף, יש להמון דרכי עפר ודרכים משובשות מה שיש לקחת בחשבון.

טיסות פנים

הטיסות הפנימיות בארגנטינה לא זולות ומתאימות בעיקר למי שמגיע לטיול קצר יחסית ורוצה להספיק הרבה או למי שאינו מסוגל לסבול נסיעות ארוכות באוטובוסים.

הדרך להוזיל את מחירי הטיסות היא להזמין מספיק זמן לפני מועד הטיסה [הכי זול דרך האינטרנט] או למי שמתכנן מספר טיסות פנימיות ניתן לקנות חבילה משולבת למספר טיסות במחיר מוזל בסוכנויות המקומיות בארגנטינה.

ויזה ושגרירות

שגרירות ישראל נמצאת בבואונוס איירס

כתובת: Avenida De Mayo 701, Piso 10, Buenos Aires, Argentina

מייל: info@buenosaires.mfa.gov.il

טלפון: 54-11-37244500+

שעות פתיחה:
ב – ה 09:00 – 12:00
ו 09:00 – 11:00