ארגנטינה

מפת ארגנטינה

ברוכים הבאים לארגנטינה

המדינה השמינית בגודלה בעולם, והשניה בדרום אמריקה [אחרי ברזיל], בין היעדים הפופולריים ביותר למוצ'ילרים.
ניתן לחלק את ארגנטינה ל-3 מישורים עיקריים – הפאמפס הפורה, רכס האנדים ההררי והמושלג ופטגוניה, ארץ האש.
בארגנטינה תמצאו את ההר הגבוה ביותר ביבשת [7000 מ'], את הקרחון המתנפץ, את טרק הפיץ רוי, כפרים אינדיאנים קטנים, העיירה הדרומית ביותר בעולם, ערים אירופאיות ענקיות ועוד.
מרבית התושבים בארגנטינה הינם קתולים, אחוז קטן יותר הם פרוטסטנטים, תוכלו גם למצוא את הקהילה היהודית הגדולה ביותר ביבשת המונה כ-250,000 תושבים.
בארגנטינה תוכלו למצוא קצת מהכל; בירת הטראקים של ארגנטינה הלוא היא אל צ'אלטן – המתהדרת בטרק הפיץ רוי המפורסם, אושוואיה – העיר המיושבת הדרומית בעולם המתהדרת בלגונות יפיפיות ורכס הרים מרהיב ביופיו, טיולי קרחונים ברחבי פטגוניה כולה, בואנוס איירס בירת הטנגו ואפילו מפלי האיגוואסו הטרופיים בגבול עם ברזיל.
ארגנטינה פופולארית מאוד בקרב הישראלים והיא בהחלט אחת המדינות האהובות על מטיילים.

יעדים מומלצים בארגנטינה

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

הקדמה

בירתה של ארגנטינה, בואנוס איירס, הוגדרה כבר ממזמן כ'אירופה' של דרום אמריקה וזה מפני שהיא עיר מתקדמת בעלת אופי אורבני, צעיר ותוסס. בעיקר תוכלו למצוא מגוון כה רחב של אנשים, מצעירים מלומדים ועד בוגרות מקסימות בפרברי העיר.
שאומרים בואנוס איירס ישר חושבים על אווירה מיוחדת של כדורגל, מסעדות מעולות, שווקים, מופעי טנגו ומסיבות עד אור הבוקר.

שכונת לה בוקה

מדובר בשכונת עוני הנמצאת לחופו של הנהר ריו דה לה פלטה.
ברחוב הראשי של השכונה, הנקרא Caminito, תוכלו למצוא בתים צבעוניים וססגוניים. הבתים נצבעו במקור על ידי התושבים שעבדו בעבר בנמל והביאו את שאריות הצבע.כיום אפשר לראות לאורך הרחוב תערוכות אומנות, הופעות טנגו, בתי קפה קטנים עם אוכל אותנטי ארגנטינאי והרבה הרבה תיירים שבאו להסתכל ממש כמוכם.

שווקים

אומנם מדובר בעיר מפותחת וגדולה אך ברחבי העיר יש מספר די גדול של שווקים הפועלים בימים שונים, כאשר בימי ראשון ניתן להגיע לשוק הגדול בסן-טלמו המציע מספר רב של דוכנים.

חיי לילה

כיאה לעיר גדולה ומודרנית, ניתן למצוא בה מספר גדול של מועדונים יוקרתיים, ברים מגוונים, מסעדות מכל הסוגים ובתי קפה.

הדרך הכי בטוחה וכייפית לדעת לאן באמת שווה ללכת הוא להתעניין עם עובדי ההוסטל בו אתם שוהים או עם אנשים הנמצאים שם לפניכם. כך גם תמצאו את המסיבה הלוהטת של היום ועל הדרך שותפים.

מידע כללי

רקע

אנחנו, האומה שגדלה על מרקו, התרגשה ובכתה איתו, אנחנו החולים על כדורגל, מריירים לנוכח סיפורים על בשר עסיסי [באופן כללי אנחנו חבורת אכלנים לא קטנה], אנחנו המטיילים הקשוחים יוצאי הסיירות [על איזה הר לא נצליח לטפס הא?], שרק מחפשים חופש בפינה המרוחקת ביותר בעולם – נגזר עלינו מראש, להתאהב בארגנטינה.

זוהי המדינה השמינית בגודלה בעולם, והשנייה בדרום אמריקה [אחרי ברזיל] ובין היעדים הפופולריים ביותר למוצילרים.

גיאוגרפיה ותושבים

ניתן לחלק את ארגנטינה ל-3 מישורים עיקריים – הפאמפס הפורה, רכס האנדים ההררי והמושלג ופטגוניה, ארץ האש.

בארגנטינה תמצאו את ההר הגבוה ביותר ביבשת [7000 מ], את הקרחון המתנפץ, את טרק הפיץ רוי, כפרים אינדיאנים קטנים, העיירה הדרומית ביותר בעולם, ערים אירופאיות ענקיות ועוד.

מרבית התושבים בארגנטינה הנם קתולים, אחוז קטן יותר הם פרוטסטנטים, תוכלו גם למצוא את הקהילה היהודית הגדולה ביותר ביבשת המונה כ-250,000 תושבים.

אטרקציות והווי

בארגנטינה תוכלו למצוא קצת מהכל; בירת הטראקים של ארגנטינה הלוא היא אל צאלטן – המתהדרת בטראק הפיץ רוי המפורסם, אושוואיה – העיר המיושבת הדרומית בעולם המתהדרת בלגונות יפיפיות ורכס הרים מרהיב ביופיו, טיולי קרחונים ברחבי פטגוניה כולה, בואנוס איירס בירת הטנגו ואפילו מפלי האיגוואסו הטרופיים בגבול עם ברזיל.

ארגנטינה פופולרית מאוד בקרב הישראלים, היא חלק נפוץ מאוד מ'שביל החומוס' ואין ספק שזוהי בהחלט אחת המדינות האהובות והקלות ביותר לטיול.

ערים דומיננטיות

בואנוס איירס – בירת ארגנטינה היא עיר מתקדמת ואיכותית בעלת שכונות יפות ומגוונות ואווירה מיוחדת של כדורגל, מסעדות, מופעי טנגו ומסיבות.

אושואיה – העיר הדרומית בדרום אמריקה עם אווירה פסטורלית וממנה ניתן לצאת לטיולים בנופים המרהיבים שמסביבה.

אל קלאפטה – עיר מקסימה אשר מושכת המון תיירים בעיקר בשל הטיול לקרחון המתנפץ'.

אל צ'אלטן – עיירה קטנה ושלווה שמציעה מספר טיולים עם נופים מדהימים, כולל רכס ההרים 'הפיץ רוי' המפורסם.

ברילוצ'ה – עיירה ציורית מדהימה אשר נמצאת באזור הרים ואגמים ומהווה גן עדן לחובבי בשר, שוקולד וגלידות.

מנדוסה – עיר גדולה המהווה מרכז ייצור יין הגדול ביבשת, ומציעה סיורי יקבים.

קורדובה – עיר הסטודנטים של ארגנטינה היא עיר גדולה ומלאה במועדונים וברים.

סקירה כללית