מפת בליז

ברוכים הבאים לבליז

בליז היא מדינה בחוף המזרחי של מרכז אמריקה, והיא המדינה היחידה במרכז אמריקה ששפתה הרשמית היא אנגלית.

אמנם בליז היא טכנית חלק ממרכז אמריקה, היא מרגישה יותר כמו הקאריביים.

טיול תרמילאים בבליז הוא רעיון מושלם, ולא יקח לכם זמן רב להיטמע בתרבות הקאריביית. המקומיים הם מאוד מסבירי פנים ונינוחים, שלא לדבר על האוכל הוא פשוט טעים.

אז הפשילו שרוולים והתחילו לעבוד על תכנון טיול בבליז.

יעדים מומלצים בבליז

עוד יעדים מומלצים

Advertisement

אסור לפספס

הקדמה

בניגוד לדעת הרוב בליז סיטי אינה עיר הבירה של בליז אך עדין עיר מרכזית ותוסת. בעיר תוכלו למצוא מגוון רב של מסעדות, חנויות מזכרות, אתרים היסטוריים מעניינים, אדריכלות קולוניאלית, שכונות יוקרה ועוד.

הגשר המסתובב- swing bridge

גשר זה הנחשב לגשר הפעיל היחיד מסוגו בעולם, והוא חוצה את מרכז העיר ומופעל בצורה ידנית.

מידע כללי

רקע וגיאוגרפיה

בליז [belize] היא דמוקרטיה שחברה בחבר העמים הבריטי. זו מדינה על חוף הים הקריבי, באמריקה המרכזית וגובלת בגואטמלה ובמקסיקו.

בליז סיטי הייתה עיר הבירה של המדינה, אך לאחר גל צונאמי שפגע בה, החליטה הממשלה הבריטית הקולוניאלית להעביר את התואר לעיר חדשה שהוקמה במרכז [בלומפן], משום שבליז סיטי הייתה נמוכה מדי, מתחת לפני הים.

כיום, חיים יותר בליזים מחוץ לבליז מאשר במדינה עצמה כאשר רוב התושבים הם נוצרים.

תיירות

בליז היא דרך מעולה למעבר בין גואטמלה למקסיקו, כשתרמילאים רבים מגיעים ל-3-4 ימים ואפילו יותר כדי לצפות באלמוגים המדהימים וגם בכרישים ומנטות ריי באמצעות שנורקלים וצלילות, ליהנות מהחופים היפים, האנשים החמים ומהמסיבות המגניבות שיש לאיים להציע.

לאלו ממכם שלא מחפשים רק לשנרקל ולצלול תוכלו למצוא טיולי יום המוצעים מערים שונות [בליז סיטי, בולמפאן] ואף באיים, לכפרי מאיה מיושנים ואותנטיים ותזכו לחזור אחורה בזמן ולחוות את התרבות המיוחדת.

סקירה כללית